Προς το περιεχόμενο

Pay Pal and Financial Information


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα σήμερα το πρωί ένα e-mail από την pay pal και μου λένε ότι επειδή έχω ξεπεράσει ένα ποσό σε έσοδα στο λογαριασμό μου είναι από την Ευρωπαική επιτροπή καταστολής οικονομικού εγκλήματος αναγκασμένοι να μου ζητήσουν κάποιες παραπάνω πληροφορίες! 8O

 

Και μου ζητάνε να τους στείλω fax ταυτότητα και δίπλωμα και διαβατήριο μαζί με κάποιο λογαριασμό που να δίχνει την διεύθυνση κατοικίας μου.

 

Όπως επείσης μου ζητάνε να συμπληρώσω μια λίστα με τα στοιχεία της εταιρίας μου! Έλα ντε που δεν έχω καμία εταιρία? Ούτε έχω δηλώσει τον λογαριασμό μου σαν business account!

 

Λίγο περίεργα μου τα λένε. Σας έχει τύχει??? Τι κάνατε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ύποπτο όντως... Εγώ στην θέση σου θα έστελνα ένα e-mail στο pay pal για επιβεβαίωση... Μπορεί και να είναι τίποτα αλήτες spammers ή και κάτι χειρότερο...

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για spam δεν υπάρχει περίπτωση καθώς είναι και σαν Open dispute στον λογαριασμό μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται οτι βρωμάει η υπόθεση

 

Ούτε για αστείο μην το κάνεις μέσω e-mail

 

Πρ'επει να μην δίνουμε σε κανέναν αυτά τα στοιχεία , παρά μόνο σε επίσημες κρατικές μας υπηρεσίες , θεωρημένα αντίγραφα και όχι απαραίτητα με ηλεκτρονικό τρόπο, και να παίρνουμε το αντίστοιχο κανονικά παραστατικό του τι έχουμε καταθέσει με αριθμό πρωτοκόλου και για πιο λόγο.

 

αν σου ξαναστείλουν ζήτησέ τους να σου στείλουν το αίτημά τους εγγράφως με τις απαραίτητες σφραγίδες και αριθμούς σε επίσημο έντυπο και μετα βλέπεις

 

 

Εκτός και αν κάνεις πλάκα

 

Μετά με την συμβολή ενος δικηγόρου θα τους ζητήσεις εξηγήσεις αν αρνηθούν υπηρεσίες και θα ζητήσεις αποζημίωση και θα γίνεις πολύ πλούσιος άνθρωπος και τα μισά λεφτά θα τα δώσεις δωρεες σε ιδρύματα :lol:

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, καλύτερα να ανοίξεις ένα κωλόμπαρο για να χεστείς στο χρήμα και να μας κάνεις μετά δώρο κιθάρες με κουρδισμένα ξύλα... Σωστός;

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ζητάνε μεσω email. Ταυτότητα, διαβατήριο, δίπλωμα και λογαριασμό μέσω fax και τα υπόλοιπα στοιχεία για την και καλά Business μου μέσω μιας φόρμας που έχει στο site!

 

Εμένα αυτό που με ενοχλέι πολύ είναι 2 πράγματα

 

1. Όταν μπαίνεις στο www.paypal.com διαφημίζουν με μεγάααλα γράμματα paypal privacy build in και

 

2. Μου έχουν στείλει 1000 μυνήματα για spam κτλ και μου λένε ότι το paypal ποτέ δεν θα ζητούσε προσωπικά financial information.

 

Εν αναμονή της απάντησης τους λοιπόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ... Μεγάλος Αδελφός η όλη κατάσταση... :roll:

 

Δε νομίζω ότι ξεκινάνε αυτά από το paypal. Αν δεις υπάρχει τον τελευταίο καιρό ένα 'Ευρωπαϊκό Τμήμα' που φαίνεται σαν επιλογή στο site. Μήπως εκεί υπάρχει κάποιος όρος ότι οι πολίτες της Ε.Ε. είναι υποχρεωμένοι να δεχτούν υπο συνθήκες κάποιους ελέγχους;

 

Πάντως μου φαίνεται περίεργο το να σε ελέγξουν, πόσα έσοδα έχεις πλέον δηλαδή;; Μήπως μας κρύβεις κάτι;; :wink: 8O :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα είμαι 3 χρόνια χρήστης στο paypal και όλα τα έσοδα είναι από πωλήσεις στο ebay. Μιλάμε για 6000 ευρώ

 

Τι να ελέξουν δηλαδή? Αφού φαίνονται όλα! Από ποιους πήρα λεφτά και γιατί τα πείρα! Τι πούλισα και τη αγόρασα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα είμαι 3 χρόνια χρήστης στο paypal και όλα τα έσοδα είναι από πωλήσεις στο ebay. Μιλάμε για 6000 ευρώ

 

Τι να ελέξουν δηλαδή? Αφού φαίνονται όλα! Από ποιους πήρα λεφτά και γιατί τα πείρα! Τι πούλισα και τη αγόρασα!

 

Όντως πολύ περίεργο, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς ότι έχεις και αντίστοιχες αγορές, έτσι δεν είναι; Μπορεί και μεγαλύτερου κόστους... :roll:

 

Νομίζω ότι θα πρέπει να ζητήσεις εξαντλητικές διευκρινήσεις και η ιδέα του δικηγόρου δεν είναι καθόλου κακή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον φοβόνται μήπως κάνεις εμπόριο και φοροδιαφεύγεις.

Στοιχεία πάντως με email ΔΕΝ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ.

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου