Προς το περιεχόμενο

Η Τουρκική γλώσσα θα διδάσκεται στα Ελληνικά σχολεία!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

(Slightly Off Topic) : Η Κανονίδου το μόνο που θα χρησιμοποιούσε για να σε ...τιμωρήσει θα ήταν τα βιβλιάρια με τις καταθέσεις που θα πρέπει να έχεις' date='και τίποτα τίτλοι ακινήτων στο Λονδίνο, τυλιγμένοι σφιχτά για maximum αποτέλεσμα :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!Εχεις γυρω στα 574 δικια, αδερφε!

Συγχωρεσε την αγνοια μου.Γυναικες σου λεει μετα...

Αλλα απ την αλλη,σκεφτομαι...Μαμησε ποτε κανεις με τα ακινητα?

Ή με τα λεφτα?... 8O 8O 8O 8O 8O

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 314
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!Εχεις γυρω στα 574 δικια' date=' αδερφε!

Συγχωρεσε την αγνοια μου.Γυναικες σου λεει μετα...

Αλλα απ την αλλη,σκεφτομαι...Μαμησε ποτε κανεις με τα ακινητα?

Ή με τα λεφτα?... 8O 8O 8O 8O 8O[/quote']

 

Αν κρίνω απο τους γάμους του Κυριακού και του υιου Βαρδινιγιάννη προσφάτως.........η απάντηση είναι ΝΑΙ :lol: :lol:

Γιατί μπορεί να μην ...μαμεί έκαστος την κυρά του (όπως πχ ο κηπουρός ή το παιδί της πισίνας !), αλλά σίγουρα μάμησε την ψυχολογία πολλών ανάμεσα μας :D :D

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι παρεπιπτοντως φιλε "ταξερωολα"δεν εζησαν να τη χαρουν την ελευθερια τους...

 

Για να είμαστε ειλικρινείς και ακριβείς βέβαια δεν ΗΞΕΡΑΝ εξ αρχής ότι δε θα ζήσουν' date=' έτσι;

 

Αν ισχύει αυτό' date=' τότε διαρκεί πολλούς αιώνες αυτή η αυταπάτη, αρκετούς ώστε από μόνη της να μπορεί να χαρακτηρισθεί "αιώνια ιδέα" - ή "αιώνια αυταπάτη" αν προτιμάς.[/quote']

 

Το ότι μια 'Ιδέα' με την Ηθική έννοια μπορεί να υπάρξει αυθύπαρκτη και να έχει νόημα πέραν των (ανθρώπινων) φορέων της, είναι κάτι που όχι απλώς με βρίσκει αντίθετο σαν άποψη, αλλά μου προκαλεί μάλλον θυμηδία.

 

Πολύ σωστός ο eye. Abraxas, όντως συμφωνώ κι εγώ σε αυτό που λες, αλλά προφανώς όταν μίλησε ο pastelius για "αιώνιες" ιδέες εννοούσε με την έννοια "ιδέες που διαρκούν στην ιστορία της ανθρωπότητας". Όχι ότι συμφωνώ απαραίτητα με την άποψη αυτή, πάντως το επιχείρημά σου δε νομίζω ότι την αντέκρουσε.

 

Πάντως για να πω και κάτι επί του (πλέον) θέματος, δε νομίζω ότι πολύς κόσμος θυσιάζεται πραγματικά και ειλικρινά για μεγάλες ιδέες και για κοινωνίες και ανθρωπότητες. Επιφυλάσομαι, προφανέστατα, αλλά πιστεύω ότι στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων οι θυσιασθέντες είτε δεν είχαν συναίσθηση του επερχόμενου τέλους τους (τουλάχιστον όχι αρκετά νωρίς για να το αποτρέψουν), είτε ήταν χαζά παιδάκια που τους είχαν πιπιλήσει το μυαλό με θρησκευτικού τύπου σαχλαμάρες (και λυπάμαι αλλά δε θα θεωρήσω τυπάκια που έχουν δεχθεί πλύση εγκεφάλου και ενδίδουν στο να σκοτώσουν όποιον είχε την ατυχία να μπει σε ένα συγκεκριμένο λεωφορείο, αεροπλάνο ή το WTC ως άτομα που συνειδητά θυσιάζονται για κάποιον σκοπό, διότι εδώ έχουμε να κάνουμε με άβουλα όντα που υπακούν σε εντολές), είτε το έκαναν για δική τους υστεροφημία ή έστω μεγαλομανία. Δεν είμαι φυσικά απόλυτος, θα ήταν τραγικό να κατατάξω εδώ ανθρώπους που όντως έκαναν κάτι τέτοιο, αλλά θεωρώ την (πιθανή) ύπαρξη τέτοιων περιπτώσεων εξαιρετικά σπάνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οως αναρτηθηκε στο site του ΥΠ.Ε.Π.Θ. :

 

Απο το Σχολικό Έτος 2006-2007 θα εισαχθεί σε πέντε Γυμνάσια ( 3 στο Νομό Ροδόπης και 2 στο Νομό Ξάνθης ), η διδασκαλία της Τουρκικής ως δεύτερης ξένης γλώσσας.

Οι μαθητές της Α΄ Τάξης αυτών των Γυμνασίων θα επιλέξουν ανάμεσα στη Γαλλική, Γερμανική και Τουρκική γλώσσα.

Την Τουρκική Γλώσσα θα διδαχθούν μόνο οι μαθητές που θα την επιλέξουν.

Η απόφαση αυτή ανταποκρίνεται στην αρχή της πολυγλωσσίας, η οποία σε μια εποχή πολυπολιτισμικότητας αποτελεί προτεραιότητα όλων των εκπαιδευτικών συστημάτων στην Ευρώπη.

 

ΥΓ:Δεν το ειδα σε καποιο post,συγχωρεστε με αν εχει προαναρτηθει...

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου