Προς το περιεχόμενο

BWV 639


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαναείδα πρόσφατα το Solaris ( τα κανονικό, που μιλάνε ρώσικα, το άλλο ούτε το έχω δει, ούτε πρόκειται) (το ξέρω είμαι μαζώχα  ;D, αλλά πόσες Pizza movies να δεις, θα φτάσω τα 200 κιλά στο τέλος  ;D )

 

Με αυτά και με αυτά, κόλλησα ξανά με το 639 του μεγάλου (ενας είναι ο μεγάλος), και είπα να ηχογραφήσω τα συμπεράσματά μου  ;D ;D ;D

 

Κλασσική, και recorder- ηλεκτρική σε tutti για το choral.

 

 

Enjoy!

Bach_Ich_Ruf_Zu_Dir.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συνθεση σου πάσχει ;D

 

Σοβαρα τώρα, ωραίος ο ήχος της ηλεκτρικής...αλλά κατα την ερμηνεία σου, χάνεις το νο1 στοιχειο του Μπαχ (οσο αφορά την ερμηνεία). Τις φράσεις. Το κομμάτι βασίζεται -κατά την άποψη μου- σε φράσεις που καταλήγουν σε αρκετα σταθερες πτωσεις, ώστε να κάτσεις εκεί λίγο για να διαχωρισεις κάθε φράση.

 

Κι εκεινη την πτώση στη φα- στη μεση περίπου, θα περιμενα να τη τονίσεις περισσότερο.

 

Ισως δε βοηθάει το μονοκόμματο της ηλεκτρικης, που δεν «αναπνεει».

 

Ψαχνοντας πάντως λιγάκι στο youtube, δε βρήκα εκτελεση που να τηρεί αυτά που εγραψα παραπάνω.

 

Φυσικά και δέχομαι αντιρρήσεις, αλλά εγώ τον Μπαχ μου, έτσι τον πίνω, με πολύ εμφανές φραζάρισμα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που φταίει σε αυτό που λες, αν κατάλαβα τι εννοείς, είναι ο αναθεματισμένος ο μετρονόμος, αυτή η αναγκαστική κατάρα όταν γράφεις overdubs. Θα πρέπει να το βγάλω τρίφωνα, να το παίξω real time να τελειώνουμε, αλλά δεν έχω και πολύ διάθεση για hardcore  ;D Άστο, καλό είναι και έτσι  ;D ;D ;D χαβαλές να γίνεται  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που φταίει σε αυτό που λες, αν κατάλαβα τι εννοείς, είναι ο αναθεματισμένος ο μετρονόμος, αυτή η αναγκαστική κατάρα όταν γράφεις overdubs. Θα πρέπει να το βγάλω τρίφωνα, να το παίξω real time να τελειώνουμε, αλλά δεν έχω και πολύ διάθεση για hardcore  ;D Άστο, καλό είναι και έτσι  ;D ;D ;D χαβαλές να γίνεται  ;D

 

Εχεις δίκιο, δεν το σκέφτηκα ότι εγραψες 2 οργανα. Οπότε το παίρνω πίσω το σχόλιο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου