Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με την "Αναζήτηση"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, μόνο εμένα με ενοχλεί η αναζήτηση στο (κατά τ' άλλα) αξιαγάπητό μας forum;

 

  Κατ' αρχήν, ώντας στην επαρχία και έχοντας μια απ' της πιο αργές συνδέσεις στο Internet στα χρονικά της ύπαρξής του, με εκνευρίζει αφάνταστα να πρέπει να περιμένω να φορτώσει ακόμα μία σελίδα για να γράψω κάτι στο πεδίο της αναζήτησης. Πόσο δύσκολο θα ήταν να ενσωματωθεί το πεδίο της αναζήτησης σε κάθε σελίδα, έτσι ώστε όταν θέλω να αναζητήσω κάτι να μην χρειάζεται να πάω σε άλλη σελίδα;

 

  Επίσης, πιστεύω πως δεν είμαι ο μόνος που αντιμετωπίζει το άκρως εκνευριστικό πρόβλημα του "Η αναζήτησή σας δεν ήταν αρκετά συγκεκριμένη. Προσπαθήστε να χρησιμοποιήσετε περισσότερες/μεγαλύτερες λέξεις, ή λιγότερο συχνές φράσεις.". Πήγα και 'γω προχθές στο Rockwave μπας και ανοίξει καθόλου το μάτι μου και εντυπωσιάστηκα πολύ με τον drummer του Ozzy εν ονόματι Tommy Clufetos. Πατάω και εγώ λοιπόν στην αναζήτηση του Noiz να δω μήπως έχει γραφτεί τίποτα σχετικό με τον εν λόγω κύριο και παίρνω το παραπάνω error. Και ερωτώ εγώ τώρα, τι πιο συγκεκριμένο μπορώ να γράψω από το όνομα του ατόμου για το οποίο ψάχνω να διαβάσω;

 

  Και φυσικά, οι αμέτρητες περιπτώσεις όπου γράφω στην αναζήτηση το όνομα ενός προϊόντος για να διαβάσω συζητήσεις και απόψεις των μελών του forum και παραλείπω αυτόματα τα τέσσερα-πέντε πρώτα θέματα γιατί ξέρω ότι δεν γίνεται συζήτηση για το εν λόγω προϊόν αλλά έτυχε να το αναφέρει κάποιος και γι' αυτό εμφανίζεται στα αποτελέσματα, ενώ άλλα θέματα που έχουν το όνομα του προϊόντος ακόμα και στον τίτλο τους είναι χαντακωμένες στον πάτο, ακόμα και σε άλλες σελίδες..

 

  Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι για αυτό ή όχι, εγώ πάντως ήθελα να πω τον πόνο μου.. Πείτε με υπερβολικό, πάντως πιστεύω πως η αναζήτηση αποτελεί το μεγαλύτερο (αν όχι το μόνο) πρόβλημα του forum αυτή τη στιγμή. Α, και συγνώμη για το μακροσκελές post μου... ;D

'Cause I was Raised on Rock...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

   

   Επίσης, πιστεύω πως δεν είμαι ο μόνος που αντιμετωπίζει το άκρως εκνευριστικό πρόβλημα του "Η αναζήτησή σας δεν ήταν αρκετά συγκεκριμένη. Προσπαθήστε να χρησιμοποιήσετε περισσότερες/μεγαλύτερες λέξεις, ή λιγότερο συχνές φράσεις.". Πήγα και 'γω προχθές στο Rockwave μπας και ανοίξει καθόλου το μάτι μου και εντυπωσιάστηκα πολύ με τον drummer του Ozzy εν ονόματι Tommy Clufetos. Πατάω και εγώ λοιπόν στην αναζήτηση του Noiz να δω μήπως έχει γραφτεί τίποτα σχετικό με τον εν λόγω κύριο και παίρνω το παραπάνω error. Και ερωτώ εγώ τώρα, τι πιο συγκεκριμένο μπορώ να γράψω από το όνομα του ατόμου για το οποίο ψάχνω να διαβάσω;

 

 

Αυτό στο βγάζει γιατί δεν υπάρχουν καταχωρήσεις για το συγκεκριμένο όνομα

 

 

 Και φυσικά, οι αμέτρητες περιπτώσεις όπου γράφω στην αναζήτηση το όνομα ενός προϊόντος για να διαβάσω συζητήσεις και απόψεις των μελών του forum και παραλείπω αυτόματα τα τέσσερα-πέντε πρώτα θέματα γιατί ξέρω ότι δεν γίνεται συζήτηση για το εν λόγω προϊόν αλλά έτυχε να το αναφέρει κάποιος και γι' αυτό εμφανίζεται στα αποτελέσματα, ενώ άλλα θέματα που έχουν το όνομα του προϊόντος ακόμα και στον τίτλο τους είναι χαντακωμένες στον πάτο, ακόμα και σε άλλες σελίδες..

 

Επέλεξε το "Μόνο τίτλοι θεμάτων"

 

 

...and my eyes fade from me in this open country

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Είμαστε στη διαδικασία αναβάθμισης της σελίδας αλλά εν τω μεταξύ, πεδίο Αναζήτησης υπάρχει σε όλες τις σελίδες του φόρουμ στην αριστερή μπάρα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ερωτώ εγώ τώρα, τι πιο συγκεκριμένο μπορώ να γράψω από το όνομα του ατόμου για το οποίο ψάχνω να διαβάσω;

 

 

Έχω πάρει το ίδιο μήνυμα πολλές φορές χωρίς, και πάλι, να υπάρχει εξήγηση γι' αυτό, τότε χρησιμοπιοώ κατευθείαν το google ψάχνοντας για  "κάτι που ψάχνω  site:.noiz.gr"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παίδες... η αναζήτηση στη μπάρα είναι του Google και αφορά μόνο το Noiz.

 

Επίσης μπορείς να κατεβάσεις το Toolbar που έχει αναζητηση και συνεχή ανανέωση των θεμάτων και των αγγελιών: https://s3.amazonaws.com/com.alexa.toolbar/atbp/d9DszW/download/index.htm

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου