Προς το περιεχόμενο

Ποιά πεταλιέρα να αντικαταστήσει το Amplitube3;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τους ήχους vintage clean/crunch του Amplitube3, αλλά δεν με βολεύει η χρήση ενός Η/Υ όσο παίζω, να κάθομαι σε μια καρέκλα μπροστά σε ένα PC και να κάνω ρυθμίσεις με το ποντίκι. Προτιμώ τη λύση της πεταλιέρας. Έχω μια αρχαία Zoom 606 αλλά προφανώς δεν επαρκεί.

 

Ποιά πεταλιέρα που σήμερα κυκλοφορεί στα μτχ. μπορεί να δώσει παρόμοια ποιότητα, μέσα πάντα από έναν Vox Valvetronix 60άρη; Ως ταβάνι έχω τα 150Ε.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Tonelab απλά να μην είχε και τόσο μάπα κουμπάκια και λίγο καλύτερο κουρδιστίρι.

 

Η boss έχει πιο πολλές επιλογές αλλά προσωπικά δεν μου χρειάζονται.

 

Για καφρίλες μου αρέσει πολύ το boss το metal zone και το λέω αυτό σε περίπτωση που υπάρχει πανομοιότυπο στις πεταλιέρες. 8)

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα μτχ πουλιέται, αυτή τη στιγμή, μια line6 pod hd300 στα χρήματα, που διαθέτεις:

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=92301

 

φυσικά και δεν έχω σχέση με τον πωλητή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η gt-6 είναι στα υπόψιν, αν και στα 150Ε προτιμώ την 8, η 6 παραείναι ξεπερασμένη πλέον

 

η HD300 είναι στην Κομοτηνή... ευχαριστώ πάντως.

 

Εδώ είσαι --> http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=28836 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι έχει το ψηφιακό κουρδιστήρι της?  :P

 

Κάνει δέκα ώρες.  :P

 

Στην zoom την gfx-4 με το που βαρούσες νότα κατευθείαν σου το έβγαζε ενώ σε αυτή το σκέφτεται λίγο και μετά. ::)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορείς να ξαναδοκιμάσεις να κουρδίσεις πάνω της κάν'το με το neck μαγνήτη, τέρμα ανοιχτό το volume και τέρμα κλειστό το tone....θα εκπλαγείς! ;D

 

το γιατί το είχε εξηγήσει ένας ηχολήπτης σε ένα άρθρο (και έχει ποσταριστεί και σε κάποιο θέμα του noiz) αλλά δεν το έχω διαθέσιμο

 

φυσικά αυτό ισχύει για κάθε κουρδιστήρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορείς να ξαναδοκιμάσεις να κουρδίσεις πάνω της κάν'το με το neck μαγνήτη, τέρμα ανοιχτό το volume και τέρμα κλειστό το tone....θα εκπλαγείς! ;D

 

το γιατί το είχε εξηγήσει ένας ηχολήπτης σε ένα άρθρο (και έχει ποσταριστεί και σε κάποιο θέμα του noiz) αλλά δεν το έχω διαθέσιμο

 

φυσικά αυτό ισχύει για κάθε κουρδιστήρι

 

Ωραία θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία δεν το ήξερα αυτό το κολπάκι.

Σε ευχαριστώ! 8)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου