Προς το περιεχόμενο

Δημιουργια ηχου "Drone" με ηλεκτρικο μπασο! ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους

 

Θελω να δημιουργησω ενα σταθερο μακροσυρτο ηχο τυπου "drone" με το μπασο για τις αναγκες ενος κομματιου της μπαντας μου,με ποιο τροπο θα το καταφερω,υπαρχει καποιο πεταλακι να κανει αυτην την δουλεια?

Υποψιν δεν χρησιμοποιω Η/Υ για να εχω δυνατοτητα καποιου sample κλπ,οτι θα κανω θα το κανω με το μπασο κ των εφφε που εχω στο rig μου.

Το DD-3 της Boss εχει αυτην την δυνατοτητα ? μιας κ το εχω λεω να το χρησιμοποιησω.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ψάχνεις το κάνει το freeze.

 

 

 

Το ξερω το freeze,το κακο με αυτο το πεταλι ειναι οτι πρεπει να το πατας καθε φορα που θελεις να κανεις sustain στην νοτα.Ψαχνω κατι τυπου CS της BOSS αλλα μην αλλιωνει το αρχικο σημα κ να εχει μεγαλυτερη διαρκεια το sustain της νοτας απο οτι δινει το CS της Boss.

 

Σε ευχαριστω παντως για την ιδεα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δοκιμάσεις με ebow.

 

Extreme way φιλε Παπαλαμπραινα,θα δανειστω απο ενα φιλο να το δοκιμασω!κανενα πεταλακι μηπως εχεις υποψιν να μου λυσει τα χερια? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανά delay θα σκεφτόμουνα, αλλά το delay θα επαναλαμβάνει και την ατάκα. Εσύ θες κάτι τύπου sustainer που να τραβάει την νότα. Αν δεις στο Shine on you crazy diamond, από το dvd "David Gilmour in Concert", ο Gilmour "τραβάει" τα ακόρντα, φαντάζομαι όπως το θες εσύ. Ρίξε μια ματιά στο youtube να καταλάβεις τι εννοώ. Μετά το 0:45.

 

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Papalampraina, μη μας τρελαινεις πρωι πρωι με τετοια βιντεο. Αλλο ενα τετοιο και θα βγαλω το ουισκι απ'το ντουλαπι, παρα τον καυσωνα.... ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανά delay θα σκεφτόμουνα, αλλά το delay θα επαναλαμβάνει και την ατάκα. Εσύ θες κάτι τύπου sustainer που να τραβάει την νότα. Αν δεις στο Shine on you crazy diamond, από το dvd "David Gilmour in Concert", ο Gilmour "τραβάει" τα ακόρντα, φαντάζομαι όπως το θες εσύ. Ρίξε μια ματιά στο youtube να καταλάβεις τι εννοώ. Μετά το 0:45.

 

Καταλαβα τι εννοεις αλλα εχε υποψιν σου οτι στο συγκεκριμενο ρυθμικο που παιζω αλλαζω 4 νοτες ανα τακτα χρονικα διαστηματα,οποτε δεν θελω να μενει η προηγουμενη νοτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες καλησπερα

 

Επεσε στην αντιληψη μου αυτο το πεταλι sustainer της MXR

m102 το οποιο κανει κ για μπασο απο οτι ειδα σε καποια βιντεο στο Youtube.

To εχει δουλεψει κανεις σε μπασο να μου πει καμια γνωμη??

Βγαζει πολυ θορυβο το sustain του?

 

Ενα απο τα βιντεο που ειδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου