Προς το περιεχόμενο

Οι ράτσες των πληκτράδων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε τι να πρωτοαναφερω? Εγω δεν το εχω, εσυ το εχεις. :P Πες μας και που το βρηκες, τη τιμη το πηρες κλπ.

Η Formant synthesis εχει πολυ καλα αποτελεσματα απ'οτι εχω ακουσει απο τους ηχους του FS1R.

 

Κατι που θα γουσταρα να κανει η Yamaha θα ηταν να βγαλει ενα mega-synth (ala Kronos) με τις sound engines των Motif XF, FS1R και VP1. Θα τα "εσπαγε" κανονικα ενα τετοιο synth. 8)

Δεν μπορω να φανταστω να βγαζει και αλλο Motif, ειναι ηδη 10-11 χρονια σειρα. Πολυ επιτυχημενη σειρα βεβαια αλλα πρεπει να βγαλει και κατι διαφορετικο.

 

απο γερμανια , ενα 400ρακι που σε σχεση με το τι θα μπορουσε να μου βγει (ηδη εχει παει στα υψη λογω σπανιοτητας και απληστιας  ;D ) και τις δυνατοτητες ειναι μια χαρα...

 

ειχα πουλησει πιο πριν και τα tx7/tx81z/fb01 μου οποτε.. μου ηρθε μια χαρα....

τα editors που παιζουν για το fs1r συνδυασμο με αυτο το fseq (formant sequence)  editor http://zacharcher.com/lab/fseq/fseq-flash.html πιστευω οτι δινουν την ευκαιρια στο χρηστη να εχει control που αλλιως δυσκολα αποκτας... και με τοσο βαθος αλλιως πνιγεσαι  ;D

(σημειωτεον οτι κανενα απο αυτα δεν ειναι της yamaha ειναι απο users)

 

οσο για το mega synth που αναφερεις θα ηταν μια καλη περιπτωση πραγματι...

αν βγαλουμε εξω την πατατα το cs1x η yamaha ειχε και αξιοπρεπες analog modelling me to AN1x οποτε και αυτο μεσα....

 

 

το κρονος ειναι κορυφη χαρη στις προσεγμενες engines που απο μονες τους ειναι πολυ καλες ποσο οταν ειναι πολλες κατω απο ενα περιβαλλον... αμα σε ευχαριστει να τα εχεις βεβαια ολα σε ενα...

 

 

οσο για τον φιλο που εβαλε λινκ με dx... πολλες φορες το ebay εκτος απο site δημοπρασιας ειναι και αστειρευτη πηγη γελιου.... Απο βλακειες στις τιμες αλλο τιποτα

 

εδω καποιος στο νοιζ το ειχε βαλει περσι νομιζω 1800 ευρω... δεν κανω πλακα...

 

παντα υπαρχει ενας "εξυπνος"  ;)

 

 

 

 

 

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

το έχω το fm8 αλλά το έχω δουλέψει λίγο...πιστεύω ότι για αρχάριο (σαν και εμένα) είναι δύσκολο στη σύνθεση ήχων...fm synth βλέπεις.δύσκολο να τα προγραμματίσεις.πάντως έχει φοβερούς ήχους και είναι ότι πρέπει για electronica.

 

για αυτό θα πάρω το junaκι λοιπόν και ας λέτε ότι θέλετε ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, το Juno 106 θελει να παρει. Υπαρχει και σχετικο δικο του ποστ, στο οποιο "πεσαν κατι ψιλες" παλι και κλειδωθηκε...shy.gif

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, το Juno 106 θελει να παρει. Υπαρχει και σχετικο δικο του ποστ, στο οποιο "πεσαν κατι ψιλες" παλι και κλειδωθηκε...shy.gif

 

 

XAXAXA, βάζω να δώ....το δίαβασα.....δεν τις λες και "ψιλες" χαχαχαχαχα

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

XAXAXA, βάζω να δώ....το δίαβασα.....δεν τις λες και "ψιλες" χαχαχαχαχα

ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου