Προς το περιεχόμενο

Vox amplifier για rock, blues, metal?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mισό λεπτάκι... πρώτον, ένας Vox δεν ενδείκνυται για τέτοια στυλ (ίσως ένας modelling Vox με τη λογική λίγο-απ'-όλα ή όντως παρέα με ένα πετάλι). Δεύτερον, τι μπάτζετ έχεις και τι κιθάρα?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mισό λεπτάκι... πρώτον, ένας Vox δεν ενδείκνυται για τέτοια στυλ (ίσως ένας modelling Vox με τη λογική λίγο-απ'-όλα ή όντως παρέα με ένα πετάλι). Δεύτερον, τι μπάτζετ έχεις και τι κιθάρα?

 

Δεν ενδύκνειται ούτε για ροκ?? ούτε για μπλούζ??  τεσπα.

Τί αλλου είδους εταιρείες προτείνετε σε μπάτζετ 500ευρω. (με βάση την αρχική περιγραφή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ροκ μπλουζ σε αυτα τα λεφτα μπορεις να παρεις ενα υπεροχο Peavy Classic  που δινει αρα πολυ μεγαλο φασμα με απιστευτα καθαρα.Και εχει και γκαζι να δωσει σιγουρα,αν βαλεις και tubescreamer παιζεις metallica για πρωινο.

 

επισης σε τετοιο στυλ και νομιζω μαλιστα καποτε τον χρησιμοποιουσε ο gilbert ειναι τις laney οι ενισχυτες με πολυ ωραιο και british drive και σε καλη τιμη.Νομιζω ο 15αρης κανει 400 και τον 30αρη τον βρισκεις ανετα σε αγγελια με ιδια τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ενδύκνειται ούτε για ροκ?? ούτε για μπλούζ??  τεσπα.

Τί αλλου είδους εταιρείες προτείνετε σε μπάτζετ 500ευρω. (με βάση την αρχική περιγραφή)

δεν προσφερονται για μεταλ σιγουρα για χαλαρο ροκ σιγουρα..για μπλουζ χμ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vox amplifier για rock - blues kai metal (se fasi paul gilbert - satriani ) ktl

τι προτεινετε ?? καποιο συνδιασμο ίσως με καποιο πεταλι της vox

 

Για ροκ έχει καλό ήχο η νοχ αλλά το πιο βαρύ που μπορεί να δώσει είναι ο ήχος του Brian May  και λίγο πιο σκληρό αν βάλεις distortion τπτ παραπάνω(γνώμη μου) οπότε για heavy δεν θα σου κάτσει καλά.

Για blues έτσι και έτσι.Ο peavy πιο καλά μου κάθεται για blues.

 

όσο για

 

Για τέτοιο ήχο και σε αυτά τα χρήματα ίσως εδώ

http://www.thomann.de/gr/bugera_333xl212_infinium.htm

 

προσωπικά μου άρεσε πολύ και κάθε κανάλι με τα δικά του EQ

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως εξαιτερικη περιπτωση ο carvin και βγαλμενος τελειως απο ηχο vai.

για τον bugera εγω θα διαφωνισω μονο και μονο για τα βατ του ..120 δεν χρησιμοποιει ουτε ο anugw young live.

Σε αυτα τα λεφτα παντως ειανι στανταρ επιλογες.Παντως ο peavy αν τον ψαξεις βγαζει ανετα μεχρι και hard rock ηχους το ξερω γιατι τον εχω και κανει τα παντα και συμφερει.Ριξε μια ματια

 

 

Αλλα ειαι πολυ "ανοιχτος" ενισχυτης καθολου compressed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου