Προς το περιεχόμενο

ibanez vs schecter (used)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας και καλο καλοκαιρι..θελω να παρω μια ετσι σρενταδικη κιθαρα και εχω βρει αυτες τις 2 μεταχειρισμένες σε κοντινες τιμες ..τις δοκιμασα αλλα δεν κατέληξα οποτε ελπιζω να με βοηθησετε..λοιπον τα μοντελα ειναι τα εξής:ibanez 6 string neck-thru emg81/85  kai h schecter hellraiser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας και καλο καλοκαιρι..θελω να παρω μια ετσι σρενταδικη κιθαρα και εχω βρει αυτες τις 2 μεταχειρισμένες σε κοντινες τιμες ..τις δοκιμασα αλλα δεν κατέληξα οποτε ελπιζω να με βοηθησετε..λοιπον τα μοντελα ειναι τα εξής:ibanez 6 string neck-thru emg81/85  kai h schecter hellraiser

καμια απο τις 2 περιγραφες σου δε δηλωνει μοντελο...!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας και καλο καλοκαιρι..θελω να παρω μια ετσι σρενταδικη κιθαρα και εχω βρει αυτες τις 2 μεταχειρισμένες σε κοντινες τιμες ..τις δοκιμασα αλλα δεν κατέληξα οποτε ελπιζω να με βοηθησετε..λοιπον τα μοντελα ειναι τα εξής:ibanez 6 string neck-thru emg81/85  kai h schecter hellraiser

 

Αν η ibanez είναι της σειράς sas, τότε θα τη χτύπαγα χωρίς 2η σκέψη. Απίστευτη κιθάρα, ίσως απ τις ωραιότερες shredding κιθάρες της εταιρίας.

Η schecter έχει πολύ πιο παχύ μπράτσο που βολεύει για ρυθμικά αλλά προσωπικά προτιμώ την ibanez sas για soloing και shredding.

Τα μπράτσα στις 2 εταιρίες είναι η μέρα με τη νύχτα, επομένως πρέπει να δοκιμάσεις οπωσδήποτε ΚΑΙ τις 2 για να καταλήξεις.

Από μαγνήτες, oi emg είναι μια χαρά αλλά αν έχεις επιλογή για duncan blackouts ίσως σ αρέσουν καλύτερα. Κι οι μαγνήτες όμως είναι θέμα δοκιμής και προσωπικής προτίμησης(δεν έχουμε όλοι τα ίδια αυτιά...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ibanez : Ibanez RGT6EXFX Neck Thru w/ EMG 81 85

 

schecter : hellraiser c-1

Ωραια λοιπον...επειδη και οι 2 εχουν ποιοτικα περιφερειακα και μαγνητες,ειναι και οι 2 νεκ θρου,η τεραστια διαφορα τους ειναι στο μπρατσο...της ibanez ειναι φλυδα ενω της schecter aρκετα ψωμομενο...εμενα με βολευουν τα χοντρα....Εσενα?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εμενα με βολευουν τα χοντρα....Εσενα?

 

Μέχρι τα ...άντα τα λεπτά.

Μετά από πολλές πρόβες και live τα χοντρά πιο ξεκούραστα.

Όσο γερνάω ζητάω και πιο παχύ....

Για τα μπράτσα Ibanez γράφω.                          ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τα ...άντα τα λεπτά.

Μετά από πολλές πρόβες και live τα χοντρά πιο ξεκούραστα.

Όσο γερνάω ζητάω και πιο παχύ....

Για τα μπράτσα Ibanez γράφω.                           ;)

Μα φυσικα...βεβαια εμενα μου αρεσουν τα χοντρα,ακομα και πριν τα -αντα!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια gibson les paul τωρα οποτε εχω συνηθίσει σε χοντρο λεμο..αλλα οι χορδες ειναι πιο χαμηλα κ ετσι παιζω πιο γρηγορα στην ibanez και το κοψημο κατω απο τη συνδεση λεμου -σωματος με βολευει περισσοτερο..αλλα μ αρεσει ο βαθυς ηχος τησ schecter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια gibson les paul τωρα οποτε εχω συνηθίσει σε χοντρο λεμο..αλλα οι χορδες ειναι πιο χαμηλα κ ετσι παιζω πιο γρηγορα στην ibanez και το κοψημο κατω απο τη συνδεση λεμου -σωματος με βολευει περισσοτερο..αλλα μ αρεσει ο βαθυς ηχος τησ schecter

εξηγησε το λιγο αυτο

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου