Προς το περιεχόμενο

Σκυλάδικα (και άλλα πολλά)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσεχε γιατι μιλαμε δημοσια...Τι εννοεις ρε?Εχω κλεψει εγω κομματι και το

εχω παρουσιασει για δικο μου?

Μην τρελλαθουμε...

Εξηγησου για να μην παρεξηγηθω εγω στο forum :wink:

 

ΟΚ ΟΚ...αθώος ο κατηγορούμενος. Δηλώνω δημόσια ότι ο pastelius δεν κλέψει κανέναν...

 

Τί ευθιξία είναι αυτή ρε Μήτσο...Διακοπές είσαι...Χαλάρωσε... :lol:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 244
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ακριβως acanthor.Αλλα μετα θα με πουνε και "κολλημενο"επειδη δεν παω σε κοπροσκυλα αταλαντους βλαμμενους ψωριαρηδες τραγουδισταδες.

Καταλαβες φιλε μου?....

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ' date='ισως κανω εγω λαθος.Για μενα δεν εχουν παιδεια,ουτε καν μυαλο.Ολη η

νοοτροπια του νεοελληνα ειναι αστεια.Πανε ,χαλανε 300 ευρω σε λουλουδια

στο μαγαζι(και μπραβο τους αν τα χουν),και μετα μιλανε στο κινητο και το

φωναζουν δυνατα,μπας και ριξουν κανα πιπινι με τα φραγκα τους(γιατι οι

περισσοτεροι ουτε καν αυτο μπορουν).Εκθειαζουν "καλλιτεχνες" χωρις να

εχουν καταφερει τιποτα.Αλλοι τους γραφουν τα τραγουδια,αλλοι τη μουσικη,

αλλοι τους ντυνουν,αλλοι τους προωθουν...

Και μετα μου λετε ρε παιδια καλα κανουν και την ψωνιζουν.[/quote']

 

Φίλε pastelius, το θέμα είναι αν έχουν όλοι την ίδια όρεξη με εμάς να "ψάξουν" την μουσική που ακούνε... Αυτά παίζει το ράδιο, αυτά ακούνε... Ξέρω παιδί που δούλευε όλη την εβδομάδα σαν το σκυλί, έκλεινε τρελές ώρες δουλειάς, διψήφιες και πάνω.. Όπως καταλαβαίνεις, άκουγε αποκλειστικά ό,τι έπαιζε το ράδιο.

Γι'αυτό λοιπόν, κάθε Σάββατο, πήγαινε και έτρωγε ΟΛΗ την είσπραξη της εβδομάδας στα μπουζούκια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη σφαιρα του σκυλαδικου πλεον εχουν μπει οοοολα σχεδον τα ειδη

μουσικης(μεχρι και progressive με μπουζουκι' date='για ονομα...) και αν και δε

φοραω παρωπιδες,μισω την νοοτροπια,τον ηχο(!@#$)τους στιχους...

Δεν την παλευω καθολου ρε παιδια,ΟΥΤΕ για πλακα με τους αταλαντους.

Ας ειναι 20ο χιλιομετρο ,ας ειναι και στο romeo.[/quote']

 

Φίλε δεν είσαι μόνος, κουράγιο, κι εγώ μαζί σου είμαι!!! Να με κρατείς να σε κρατώ... και είμαι και ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΟΣ.

ΟΛΑ φρίκη. Όποτε τ' ακούω σαλτάρω και ναι...ΘΕΛΩ να φοράω παρωπίδες.

Καλύτερο από την αλλοτρίωση. Μας επιβάλεται η ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ.

Το κιτς γίνεται μοδάτο και η υποκουλτούρα IN :evil:

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε δεν είσαι μόνος' date=' κουράγιο, κι εγώ μαζί σου είμαι!!! Να με κρατείς να σε κρατώ... και είμαι και ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΟΣ.

ΟΛΑ φρίκη. Όποτε τ' ακούω σαλτάρω και ναι...ΘΕΛΩ να φοράω παρωπίδες.

Καλύτερο από την αλλοτρίωση. Μας επιβάλεται η ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ.

Το κιτς γίνεται μοδάτο και η υποκουλτούρα IN :evil:[/quote']

 

Aσε...Χεσε ψηλα κι αγναντευε,που λενε...Το χειροτερο ειναι οτι κανουν και

λεφτα χ ο ν τ ρ α τα ατομακια αυτα...

Μια τοσο ομορφη τεχνη οπως η μουσικη την εχουν καταντησει ετσι..."Μουσικη"

του κιλου και κλασικες μ@λακιες στιχοι οπως μονος-πονος,χαδι-σκοταδι και

λοιπα καραγκιοζιλικια...Δε λεω,ολοι καψουρευομαστε και ερωτευομαστε και

αγαπαμε αλλα ελεος πια...Ειναι ολα τα ιδια μεταξυ τους.Καλα,αυτια δεν εχουν

ρε π@υsτη μου? :arrow: :x

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως acanthor.Αλλα μετα θα με πουνε και "κολλημενο"επειδη δεν παω σε κοπροσκυλα αταλαντους βλαμμενους ψωριαρηδες τραγουδισταδες.

Καταλαβες φιλε μου?....

 

Γενικώς δε μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ αυτή η μουσική. Και ειδικά τα αντίστοιχα μαγαζιά, με φάλτσους τραγουδιστές κλπ κλπ κλπ.

 

ΑΛΛΑ: υπάρχει πάντα το τεράστιο ΑΛΛΑ. Δουλεύω σε ένα internet magazine για metal εδώ και 5-6 χρόνια. Νομίζετε ότι εκεί τα πράγματα είναι καλύτερα; Το 99% των group είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ, και συν τοις άλλοις είναι 1000 φορές χειρότεροι από τους σκυλάδες, γιατί την έχουνε δει και μουσική ελίτ που καταλαβαίνει αυτά που δε μπορούν να καταλάβουν οι άλλοι.

 

Λοιπόν εγώ σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι υπάρχει μουσική που μας αρέσει και μουσική που δε μας αρέσει, και δεν έχω κανένα πρόβλημα που στην ελλάδα πουλάει μουσική που δε μου αρέσει. Θα ήθελα πάρα πολύ να ακούνε όλοι αυτά που μου αρέσουν, ώστε να έχω και μεγαλύτερες ελπίδες να ζήσω παίζοντας μουσική, αλλά δεν αισθάνομαι ότι "οι μαλάκες ακούνες αηδίες", και δεν αισθάνομαι ότι αυτό πρέπει να αλλάξει. Και επιπλέον πραγματικά τα cliche υπάρχουν σε αηδιαστικό βαθμό σε όλα τα είδη μουσικής, διότι οι περισσότεροι καλλιτέχνες απλά δεν είναι καλοί. Τόσο απλά. Για παράδειγμα θεωρώ ότι οι έντεχνοι που νομίζουν κιόλας ότι κάνουν καμιά φοβερή τέχνη είναι πολύ πιο περιορισμένοι και μουσικά ανούσιοι από τα τσιφτετελοpop που ακούμε στο ραδιόφωνο. Μιλάμε πάντα ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ, ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ. Δεν ισχύει για ΚΑΘΕ σύγκριση μεταξύ ενός έντεχνου κι ενός pop καλλιτέχνη. Επιπλέον τα παιδάκια που φωνάζουν για την αναρχία, τα παιδάκια που φωνάζουν για τη μαυρίλα της κοινωνίας, τα παιδάκια που φωνάζουν υπέρ του σατανά, υπέρ του Μωάμεθ ή υπέρ του Ιησού και τα παιδάκια που φωνάζουν για την πρώην που τους παράτησε (δηλαδή punk, rock, metal, pop βάζω ΤΑ ΠΑΝΤΑ εδώ) είναι εξίσου βαρετά. Γιατί οι βλακώδεις στίχοι για το πόσο μίζερη είναι η κοινωνία είναι εξίσου ανούσιοι με κάθε άλλο αντίστοιχο στίχο. ¶ρα ας μην επικεντρωνόμαστε στη θεματολογία. Το κιτς είναι κιτς, για ό,τι και να μιλάει. ¶ρα ας κοιτάξουμε να βρούμε τους ελάχιστους καλλιτέχνες που έχουν κάτι να πουν (και το να μας διασκεδάσουν απλώς κάποιοι είναι αυτό που έχουν να πουν, δεν είναι κακό) και αξίζουν κατά την άποψή μας. Γενικώς είμαι της άποψης live and let live. Μου αρέσει να περνάει καλά ο κόσμος (όσο βέβαια δεν κάνει κακό σε άλλους) και ως εκ τούτου δε με ενοχλεί το πού διασκεδάζει κάποιος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ολα τα ιδια μεταξυ τους.Καλα' date='αυτια δεν εχουν

ρε π@υsτη μου? :arrow: :x[/quote']

 

Καλά εδώ θα συμφωνήσω. Απλά και πάλι θα πω ότι το ίδιο ακριβώς βλέπω σε όλα τα είδη μουσικής. Απλά για να κρατάμε τις ισορροπίες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω σε ένα internet magazine για metal εδώ και 5-6 χρόνια. Νομίζετε ότι εκεί τα πράγματα είναι καλύτερα; Το 99% των group είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ' date=' και συν τοις άλλοις είναι 1000 φορές χειρότεροι από τους σκυλάδες, γιατί την έχουνε δει και μουσική ελίτ που καταλαβαίνει αυτά που δε μπορούν να καταλάβουν οι άλλοι.[/quote']

 

Μες στο μυαλό μου είσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω σε ένα internet magazine για metal εδώ και 5-6 χρόνια. Νομίζετε ότι εκεί τα πράγματα είναι καλύτερα; Το 99% των group είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ' date=' και συν τοις άλλοις είναι 1000 φορές χειρότεροι από τους σκυλάδες, γιατί την έχουνε δει και μουσική ελίτ που καταλαβαίνει αυτά που δε μπορούν να καταλάβουν οι άλλοι.[/quote']

 

Μες στο μυαλό μου είσαι!

 

+100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω σε ένα internet magazine για metal εδώ και 5-6 χρόνια. Νομίζετε ότι εκεί τα πράγματα είναι καλύτερα; Το 99% των group είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ' date=' και συν τοις άλλοις είναι 1000 φορές χειρότεροι από τους σκυλάδες, γιατί την έχουνε δει και μουσική ελίτ που καταλαβαίνει αυτά που δε μπορούν να καταλάβουν οι άλλοι.[/quote']

 

Μες στο μυαλό μου είσαι!

 

Καλα,εδω συμφωνω κι εγω...Εχετε δικιο Μενελαε και ΓΙΑΤΡΕ σε αρκετα.

Με ενοχλει ομως σαν "μουσικο"(παιζω,δεν ζω απ τη μουσικη), το να βλεπω

τους χειριστους και τους τελευταιους να αντιγραφουν οτι τους κατεβει -αρκει

να κουνανε τα (πολυ ωραια ομολογουμενως) κωλαρακια τους τα πιπινακια.

Ασε τους ελεεινους που συχναζουν εκει.Ας μην τους θιξω γιατι χαλαω

ΓΡΑ_φαια ουσια τσαμπα...

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου