Προς το περιεχόμενο

Σκυλάδικα (και άλλα πολλά)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σου πω: υπάρχουν δύο τομείς μουσικής: η τέχνη και το εμπόριο. Νομίζω πρέπει να το δεχθούμε αυτό και θα αισθανθούμε καλύτερα. Όπως έχω ξαναπεί (το λέω συχνά), η μουσική μπορεί να είναι τέχνη, η πώλησή της όμως είναι εμπόριο. Δεν είναι όλοι οι συνθέτες/μουσικοί καλλιτέχνες λοιπόν, υπάρχουν και οι έμποροι. Είναι λογικό να πουλάνε περισσότερο, γιατί όταν εσύ προσπαθείς να γράψεις κάτι που θα έχει κάτι να σου πει, ο άλλος κοιτάει τι ζητάει η αγορά και το δίνει. Και προσωπικά δεν το θεωρώ κακό αυτό. Απλά είναι κρίμα να μένουμε μόνο εκεί ;)

 

Πάντως φοβάμαι ότι το 90% των group γύρω μας για τα πιπίνια δουλεύουν. Απλά άλλοι κοιτάνε τις σκυλούδες, άλλοι τις γκοθούδες και άλλοι τις μεταλλούδες. Σε τεράστιο βαθμό όμως η λογική τους είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια, απλά οι μεν το παίζουν κορυφή γιατί τους γουστάρουν όλοι και άρα είναι καλοί και οι δε διότι δεν τους γουστάρει κανείς και άρα είναι καλοί. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 244
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Να σου πω: υπάρχουν δύο τομείς μουσικής: η τέχνη και το εμπόριο. Νομίζω πρέπει να το δεχθούμε αυτό και θα αισθανθούμε καλύτερα. Όπως έχω ξαναπεί (το λέω συχνά)' date=' η μουσική μπορεί να είναι τέχνη, η πώλησή της όμως είναι εμπόριο. Δεν είναι όλοι οι συνθέτες/μουσικοί καλλιτέχνες λοιπόν, υπάρχουν και οι έμποροι. Είναι λογικό να πουλάνε περισσότερο, γιατί όταν εσύ προσπαθείς να γράψεις κάτι που θα έχει κάτι να σου πει, ο άλλος κοιτάει τι ζητάει η αγορά και το δίνει. Και προσωπικά δεν το θεωρώ κακό αυτό. Απλά είναι κρίμα να μένουμε μόνο εκεί ;)

 

Πάντως φοβάμαι ότι το 90% των group γύρω μας για τα πιπίνια δουλεύουν. Απλά άλλοι κοιτάνε τις σκυλούδες, άλλοι τις γκοθούδες και άλλοι τις μεταλλούδες. Σε τεράστιο βαθμό όμως η λογική τους είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια, απλά οι μεν το παίζουν κορυφή γιατί τους γουστάρουν όλοι και άρα είναι καλοί και οι δε διότι δεν τους γουστάρει κανείς και άρα είναι καλοί. :)[/quote']

 

8O 8O 8O 8O

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχετε κατι καταλαβει ακομα..... :D

 

Ζουμε στον κοσμο των 6-7 δευτερολεπτων...... 8O

 

 

Η μουσικη δεν γινεται να ξεφυγει.....απο την δυναμη που κινει τον κοσμο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχετε κατι καταλαβει ακομα..... :D

 

Ζουμε στον κοσμο των 6-7 δευτερολεπτων...... 8O

 

 

Η μουσικη δεν γινεται να ξεφυγει.....απο την δυναμη που κινει τον κοσμο!!

Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΙΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ... :wink: :lol: :D

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pastelius είσαι λίγο αγγελοσκιαγμένος και μου παρασέρνεις και τους άλλους σε παρανοϊκές δηλώσεις. Τι σας φταίξανε τα σκυλάδικα καλοκαιριάτικα; Σας είπε κανείς να τα γράφετε ή να τα ακούτε βρε;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......Απλά άλλοι κοιτάνε τις σκυλούδες' date=' άλλοι τις γκοθούδες και άλλοι τις μεταλλούδες. Σε τεράστιο βαθμό όμως η λογική τους είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια.....[/quote']

 

 

+1 raving.gif

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pastelius είσαι λίγο αγγελοσκιαγμένος και μου παρασέρνεις και τους άλλους σε παρανοϊκές δηλώσεις. Τι σας φταίξανε τα σκυλάδικα καλοκαιριάτικα; Σας είπε κανείς να τα γράφετε ή να τα ακούτε βρε;

 

Τα ακουμε αναγκαστικα δυστυχως απο τους βρωμοκαγκουρες που τα βαζουν

τερμα και τριζουν τα τζαμια...Αντι να βαλουν λιγο Al Di Meola τουλαχιστον...

Ασε που αν ο καθενας μας κατσει για 20-30 λεπτα στο q_base για πλακα

γραφει ολοκληρο δισκο...Κανω λαθος?

+ 1 παρανοικη δηλωση :lol: :D :lol: :wink: :idea: :idea: :idea:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχετε κατι καταλαβει ακομα..... :D

 

Ζουμε στον κοσμο των 6-7 δευτερολεπτων...... 8O

 

 

Η μουσικη δεν γινεται να ξεφυγει.....απο την δυναμη που κινει τον κοσμο!!

Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΙΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ... :wink: :lol: :D

 

χαχαχαχαχαχαχαχα......

φιλε μου καλε......το πουλι μας....κινει το μυαλο μας...αρα και τον κοσμο μας....

 

:D :D

 

Ετσι λαμβανεις λοιπον μιας πρωτη απαντηση...για την λεγομενη σημερινη ελληνικη-παγκοσμια μουσικη βιομηχανια..

Και αν καποιος εδω νομιζει οτι η μουσικη κινειται απο το αντρικο φυλο...μαλλον θα τον χαρακτηριζα...ανωμαλο!!

 

Ετσι...ετσι.... 8O 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε που αν ο καθενας μας κατσει για 20-30 λεπτα στο q_base για πλακα γραφει ολοκληρο δισκο...Κανω λαθος?

 

Το ξέρεις πολύ καλά ότι δεν είναι έτσι. Αν ήταν έτσι, εγώ θα έβγαζα δύο δίσκους μέχρι αύριο και μεθαύριο θα έκανα διακοπές.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε που αν ο καθενας μας κατσει για 20-30 λεπτα στο q_base για πλακα γραφει ολοκληρο δισκο...Κανω λαθος?

 

Μπα. Απλά φοβάμαι πως έτσι είναι γενικώς όχι μόνο εκεί. Πάντως για να πούμε και του στραβού το δίκιο, κι εγώ αν δεν έχω ξανακούσει tango θα μου φανούν όλα ίδια, το ίδιο και με τη jazz, το ίδιο και με το metal κλπ, ενώ σε κάποιον που ασχολείται με το συγκεκριμένο είδος οι διαφορές θα είναι τεράστιες. Είναι αντίστοιχο με το ότι όλοι οι Κινέζοι μας φαίνονται ολόιδιοι, ενώ μεταξύ τους αναγνωρίζονται :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου