Προς το περιεχόμενο

τριξιμο απο το μπρατσο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν ξέρω αν έχεις βρει που είναι το πρόβλημα.Εγώ θα σου έλεγα να δοκιμάσεις να κρατάς-ακουμπάς τις χορδές ανάμεσα από το νατ και τα κλειδιά.

καθώς παίζεις ανοιχτές τις χορδές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως, λέω μήπως,  έχεις κολλημένο κανένα pickholder της Dunlop στο headstock; Πολλές φορές το ελατήριό του τρίζει. Αν ναι, δοκίμασε να πατήσεις το ελατήριο με το χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nope

 

το πηγα σε τεχνικο μου ειπε πως δεν γινεται να κανει τπτ,οντως ειναι κατι μεσα απο το μπρατσσο η βεργα δεν ξερω τι ,ειπε ολα τα μπασα ετσι κανουν .Επισης επειδη το t-b εχει μεταλικο nut ειναι πιο εντονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nope

 

το πηγα σε τεχνικο μου ειπε πως δεν γινεται να κανει τπτ,οντως ειναι κατι μεσα απο το μπρατσσο η βεργα δεν ξερω τι ,ειπε ολα τα μπασα ετσι κανουν .Επισης επειδη το t-b εχει μεταλικο nut ειναι πιο εντονο

 

Τι σόι τεχνικός είναι αυτός;Δε λέω το δικό σου μπορεί όντως να κάνει έτσι αλλά μην λέμε και ότι να'ναι..

 

No offense  :)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα να πας το μπάσο σου και σε κάποιον άλλο τεχνικό. Δεν είναι δυνατόν να σου λέει ότι τρίζουν όλα τα μπάσα. Το δικό μου ας πούμε, που είναι και παλιό και φτηνό (κορεάτικο Squire Fender P-Bass) δεν τρίζει (φαντάζομαι ότι το ίδιο συμβαίνει και με τα μπάσα πολλών άλλων συμφορουμιτών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω και στο αλλο μπασο που εχω που το κοιταξα και αυτο το κανει αν παιζεις χωρις ενισχυτη και βαλεις το αυτη σου κοντα στ μπρατσο το ακους  φυσικα καμια σχεση με το tb.

 

 

τωρα δεν ξερω,εχει καποιος να μου προτείνει καποιον αλλο μαστορα που να επισκευαζει κυρίως μπασα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου