Προς το περιεχόμενο

Aγγελίες και περιγραφή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτές τις μέρες ψάχνω κι εγώ τις αγγελίες και πέρα απ' όσα συζητήθηκαν ήδη από τους αγαπητούς συμφορουμίτες το πιο συχνό πρόβλημα που συναντώ είναι.... η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ του προς πώληση αντικειμένου. Πιο συγκεκριμένα αρκετοί πωλητές θεωρούν πως οι υποψήφιοι αγοραστές δεν έχουν ιδέα με τί μοιάζει π.χ. ο τάδε ενισχυτής ή το δείνα πετάλι/ αξεσουάρ και "πετάνε" μια φωτό του γκουγκλ;  ???

Θα διευκόλυνε (και θα συντόμευε) αφάνταστα τη συναλλαγή η ανάρτηση φωτογραφιών που να ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΑ η κατάσταση του αντικειμένου προς πώληση! Νομίζω είναι αυτονόητο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Θα διευκόλυνε (και θα συντόμευε) αφάνταστα τη συναλλαγή η ανάρτηση φωτογραφιών που να ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΑ η κατάσταση του αντικειμένου προς πώληση! Νομίζω είναι αυτονόητο!

 

Mε ένα μέσο κινητό μπορεί να γίνει αυτό που λες σε μισό λεπτό,αλλά δυστυχώς ΔΕΝ γίνεται.

 

Δε με ενοχλεί όμως τόσο αυτό,όσο η εκ προθέσεως παραπληροφήρηση στον τίτλο ή την περιγραφή

 

Ακόμη θυμάμαι πέρσι έναν τύπο που προσπαθουσε να πουλήσει μια black beauty replica για γνήσια..

Τότε επιτρέπονταν ακόμη τα σχόλια,έφαγε κράξιμο και την έσβησε χωρίς να γράψει κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχετε άδικο για τις φωτογραφίες, αλλά δεν είναι πάντα τόσο απλό!

 

Εγώ προσωπικά στις τελευταίες μου αγγελίες συναντούσα πρόβλημα με το uploading!Φυσικά, το ανέφερα μέσα στην αγγελία και είπα σε όποιον ενδιαφέρεται να μου ζητήσει όσες φωτογραφίες θέλει και θα τις στείλω άμεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ υπάρχουν άτομα που δεν βλέπουν το λόγο να γράψουν σε τι κατάσταση βρίσκεται το αντικείμενο, γράφουν "πωλείται το Χ, τηλ. 69χχχχχχχχ", δεν χρειάζεται να φτάσετε κάν στις φωτό. Καθώς και άλλοι που γράφουν "είναι ολοκαίνουργιο, το έχω από το 2010"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν έχετε άδικο για τις φωτογραφίες, αλλά δεν είναι πάντα τόσο απλό!

 

Εγώ προσωπικά στις τελευταίες μου αγγελίες συναντούσα πρόβλημα με το uploading!Φυσικά, το ανέφερα μέσα στην αγγελία και είπα σε όποιον ενδιαφέρεται να μου ζητήσει όσες φωτογραφίες θέλει και θα τις στείλω άμεσα!

 

Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Πώς ανεβάζω φωτογραφία;

Κατά τη διαδικασία της δημοσίευσης, θα βρείτε τις οδηγίες για τη φόρτωση φωτογραφιών. Πρέπει απλά να τις ακολουθήσετε. Η διαδικασία φόρτωσης φωτογραφιών είναι απλή και μπορείτε να ανεβάσετε έως και 4 φωτογραφίες ανά αγγελία. Οι φωτογραφίες μικρού μεγέθους φορτώνονται γρηγορότερα. Η μεγαλύτερη επιτρεπόμενη διάσταση είναι 2048 Χ 1536 και 1500kb.  Αν η διάσταση είναι σωστή αλλά δεν ανεβαίνει η φωτογραφία, αλλάξτε το όνομα του αρχείου με ένα που να έχει μόνο λατινικούς και αριθμητικούς χαρακτήρες, χωρίς παύλες και κενά. Η φόρτωση 4 φωτογραφιών είναι ΔΩΡΕΑΝ.

 

 

Πως αλλάζω τις διαστάσεις της φωτογραφίας;

Μπορείτε να χρησιμοποιείσετε κάποιον image editor, όπως το Photoshop ή κάποιο άλλο δωρεάν πρόγραμμα όπως το http://www.photoscape.org . Εναλλακτικά δοκιμάστε τον online image editor στο http://www.picresize.com/ .

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθώς και άλλοι που γράφουν "είναι ολοκαίνουργιο, το έχω από το 2010"

 

Αυτο δεν ειναι κατ´ αναγκη παραπλανητικο, αν ο πωλητης εννοει οτι η κατασταση ειναι ειναι MINT.

 

Εμενα με ενοχλει περισσοτερο οταν λεει κατασταση καινουργιου και ειναι τιγκα στην γραντζουνιά και στην κακουχία

 

Επισης τουλαχιστον με ξενιζει η λογικη του ανθρωπου που εκθετει μια Gibson Les Paul Standard 2008, ο οποίος καθε μερα της αυξανει την τιμη, την αρχισε απο αν θυμαμαι καλα 1441Ε και σημερα την εχει 1793Ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως αλλάζω τις διαστάσεις της φωτογραφίας;

Μπορείτε να χρησιμοποιείσετε κάποιον image editor, όπως το Photoshop ή κάποιο άλλο δωρεάν πρόγραμμα όπως το http://www.photoscape.org . Εναλλακτικά δοκιμάστε τον online image editor στο http://www.picresize.com/ .

 

 

το μέγεθος μπορεί να αλλάξει και στο paintbrush. το έχουν όλοι οι υπολογιστές  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν ειναι κατ´ αναγκη παραπλανητικο, αν ο πωλητης εννοει οτι η κατασταση ειναι ειναι MINT.

 

Αν αυτό εννοεί, αυτό και να γράψει, τι τον εμποδίζει;  Ή ας γράψει "σαν καινούριο".

 

Πάντως "ολοκαίνουργιο" δεν είναι. Γράφοντας "ολοκαίνουργιο" η λέξη χάνει το νόημά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πέρα από τις καραμπινάτες απάτες μου την σπάει το "χειροποίητο","συλλεκτικό","limited" κ.λ.π. που κοτσάρουν μερικοί και δεν μπορείς

πια να τους κράξεις από κάτω..

 

"Χειροποίητη Ισπανική κιθάρα κλασσική-flamenco ευκαιρία 150 ευρώ" ;D

 

ή που οτιδήποτε παλιό το βαφτίζουν "συλλεκτικό".

 

Αλλά στο noiz,επειδή υπάρχει κόσμος που ξέρει,είναι λίγο συμμαζεμενα τα πράγματα.

Στην χρυσή ευκαιρία γίνεται το πανηγύρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης τουλαχιστον με ξενιζει η λογικη του ανθρωπου που εκθετει μια Gibson Les Paul Standard 2008, ο οποίος καθε μερα της αυξανει την τιμη, την αρχισε απο αν θυμαμαι καλα 1441Ε και σημερα την εχει 1793Ευρώ.

Την εχει και στο e-bay σε πλειστηριασμο ,αναλογα με το π`οσο ανεβαινει εκει, τοσο ανεβαινει και εδω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου