Προς το περιεχόμενο

Aγγελίες και περιγραφή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εμένα το θέμα μου στις αγγελλίες είναι οι τιμές....Δηλαδή δεν μπορείς να ζητάς τα ίδια λεφτά που θα το πάρω καινούριο ή ελάχιστα κάτω και να περιμένεις να πουλησεις. Και να επιμένεις σε αυτό. Όποιος δεν έχει καταλάβει τι σημαίνει μεταχειρισμένο και πως χάνεται η αξία σε κάτι που ήδη έχει χρησιμοποιηθεί δεν θα πουλήσει ποτέ και γεμίζει άδικα το χώρο με τις αγγελίες του...Εχω πουλήσει πολλά πράγματα και ποτέ δεν μου έχει μείνει τίποτα. Οταν κάτι δεν φευγει, ρίξτο ή παρτο απόφαση οτι το παντρευτηκες...

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να γράψω συγκεκριμένα ότι "ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΖΑΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ!" Ελεος...αν ήθελα αναταλλαγές θα το έλεγα. Αν ήθελα να πουλήσω κατω απο την τιμή που βάζω, θα....έβαζα αυτή εξ αρχής (αντίστοιχη η απορία μου για το...τιμή συζητίσιμη....). Βάζεις μια αγγελία και λες τι πουλάς ΑΚΡΙΒΩΣ και πόσο. Αν δεν φύγει κατεβάζεις...Με παίρνουν πάντα χιλιοι δυο και μου λένε σε ενδιαφέρει ανταλλαγή με το κάρο του παπού μου και τη καφετιέρα της γιαγιάς μου? Ή πουλάω κάτι ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ και μου λέει ο άλλος " ε κανε κάτι καλύτερο..." Μεγάλε αν ήθελα θα το έβαζα στα "χαρίζεται" της χρυσής ευκαιρίας....τα θυμήθηκα και φούντωσα τώρα.... :P

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν προλαβα να το γράψω και βλέπω αγγελίες και γελάω....

Ενισχυτής λαμπατος πιο ακριβά και απο καινουριος με delivery στη πορτα μου ρε παιδια..έλεος....

Πρέπει να ενεργοποιηθούν τα σχόλια στις αγγελιες πάλι.... ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισή τιμή δεν είναι σκότωμα πάντως... για κάτι που έχει απαξιωθεί από τη χρήση και που το έχει διαδεχθεί κάτι αρκετά ως πολύ καλύτερο...

 

επίσης για το "κάνε κάτι καλύτερο", ο αγοραστής συνήθως θέλει να ικανοποιηθεί ότι σε έριξε λίγο, έτσι για να νιώσει πως κάτι κατάφερε, οπότε ο άγραφος κανόνας είναι "βάλε τιμη λίγο πάνω από όσο πραγματικά θέλεις να πουλήσεις, για να πέσεις μετά εκεί ακριβώς και να είστε και οι δύο χαρούμενοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαίνω αυτό που μου λες απλά διαφωνώ διότι μου αρέσουν τα λίγα λόγια και σταράτα. Δίνω κάτι τόσο με δική μου ευθύνη. Αν το πουλήσω έχει καλώς. Αν δεν το πάρει κανείς μετά απο καιρό θα το κατεβάσω και πάλι θα ζητάω ΑΥΤΗ ΑΚΡΙΒΩΣ την τιμή, και ούτε δρχ παρακάτω...Οσο για το μισή τιμή...νομίζω ότι έιναι καλό παζάρι κάτι που είναι σε καλή έως άριστη κατάσταση, να το παρεις μισή τιμή. Σκέψου παράδειγμα μια κιθάρα που έκανε 400 ευρώ (ας πουμε μια επιφον) τη δίνεις 200. Πόσο να πάει? Ενα bugera v22 απο 250 ευρω 125....μιλάμε για ξεφτίλα τώρα...όχι όχι νομίζω είναι το λιγότερο που θα έδινα κάτι, αλλά και πάλι αυτό είναι γνώμη μου. Εντάξει έδωσα και έναν marshal valvestate 80 με celestion κλπτ 120 ευρω...κάποτε ειχε 200.000 δραχμές αλλά τι να το κάνεις που τώρα με 300 ευρώ παίρνεις λαμπάτο αξιοπρεπέστατο, + το ότι ήθελε και το σέρβις του..εντάξει αυτό είναι εξαίρεση γιατί μιλάμε για κάτι πολύ παλιό (15 ετών) και ξεπερασμένο (τα ηλεκτρονικά ξεπερνιούνται ευκολα...).Τεσπα αρκετα το φιλοσοφησα... ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πιστεύω ότι στις τιμές δεν μας πέφτει λόγος..

Κανείς δεν μας αναγκάζει να αγοράσουμε.

Ακόμη έτσι όπως είναι στριμόκωλα τα πράγματα, δεν υπάρχει άνθρωπος που θα δώσει πάνω από 50 ευρώ για κάτι, χωρίς να googlάρει για αυτό.

 

Εμένα,όπως ξανάγραψα,μου την σπάει η παραπληροφόρηση..

Ακόμη και σήμερα έχει ανεβεί κιθάρα με ανακριβή τίτλο και χαρακτηριστικά.

Μια αγγελία που τις προηγούμενες φορές είχε τον κανονικό τίτλο και τώρα παραποιήθηκε.

Η τιμή παρότι είναι εξωφρενική,θεωρώ ότι δεν μου πέφτει λόγος.

Αλλά οι βλαχοκουτοπονηριές μου την δίνουν στα νεύρα και κρίμα που δεν υπάρχουν σχόλια να γελάσουμε λίγο..

 

Και δεν είναι η πρώτη φορά..Θα γράψω για μια αγγελία που εχει λήξει.

Υπήρχε μια πεταλιέρα onerr gep 50,που ο τίτλος της αγγελίας ήταν "Πεταλιέρα pioneer"

Πιο πιασάρικο όνομα.. ;D

Ανοίξτε τα σχόλια να διασκεδάσουμε λίγο ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά οι βλαχοκουτοπονηριές μου την δίνουν στα νεύρα και κρίμα που δεν υπάρχουν σχόλια να γελάσουμε λίγο..

 

Συμφωνω με τον προλαλησαντα. Αν και πρεπει να παραδεχθουμε οτι στο παρελθον εγινε καταχρηση απο ορισμενους, εντουτοις δε ειναι κριμα που δεν υπαρχει πλεον η δυνατοτητα σχολιασμου των αγγελιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι δυνατόν...

 

Πετάλι που κοστίζει στο ebay περίπου 30Ε (το ξέρω γιατί το έχω αγοράσει) και που ο Θωμάς το πουλάει, με απλώς διαφορετικό brandname (harley benton), επίσης 30Ε, κάποιος το πουλάει σήμερα 120Ε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται οτι τα καλωδια του ειναι χρυσα 24 καρατια .Ενταξει και τα σχολια να μπουνε παλι θα υπαρξουν και ''κουφες''περιπτωσεις.Αλλα αν ειναι να πεφτει γελιο συμφωνω. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει όλα τα cases που έχουν αναφερθεί έχουν κάποιο δίκιο.

Αλλά (καθαρά προσωπική άποψη) θεωρώ ότι ο καθένας γράφει στην περιγραφή της αγγελίας ότι επιθυμεί. Από εκεί και πέρα είναι στο χέρι του υποψήφιου αγοραστή (ή μη αγοραστή) να φιλτράρει το περιεχόμενο και να κρίνει αν όντως τον ενδιαφέρει ή όχι.

Για εμένα το περιεχόμενη της αγγελίας είναι το ελάχιστο και ικανό μόνο να βρω αυτό που πιθανώς ψάχνω. Τα υπόλοιπα έρχονται με την επικοινωνία του πωλητή (είτε τηλεφωνική - face to face είτε μέσω e-mails).

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου