Προς το περιεχόμενο

Οι 50 σπουδαιότεροι ντράμερ


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

καλυτερος κομμωτης

 

Εδώ έχεις άδικο. Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα.

 

Sorry Περικλή…, αλλά νομίζω ότι θα επακολουθήσει «σκούπισμα» ούτως ή άλλως…οπότε μια ακόμα λαλακία απα εμένα δεν πειράζει….θα φύγει άλλωστε ;D ;D ;D ;D

 

 

 

noiz_countdown.jpg.c989e9c85ca5639ef4132ff4c52cb132.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

 

Αλλα θα την πω και την κακια μου ...ρε ΖΑΓΑΡΙ δημοσιογραφε τον Ian Paice ΤΟΛΜΗΣΕΣ και ξεχασες? ::)

 

Συμφωνώ και επαυξάνω... σαν να βάλεις τους «καλύτερους 50 πληκτράδες» και να μην βάλεις τον... Lord  8)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και επαυξάνω... σαν να βάλεις τους «καλύτερους 50 πληκτράδες» και να μην βάλεις τον... Lord  8)

Oρθον!

Ο καθενας θα μπορουσε να βαλει η να βγαλει ενα ονομα απο την οποιαδηποτε λιστα αλλα να μη βαλουν τον Paice ειναι λιγο καπως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω για την υπομονη σας και την βοηθεια σας στην μη ''παρενοχληση '' του thread κατα την διαρκεια της αναπτυξης του.

Δυο λογια μονο που αν και τα εγραψα στην αρχη τα βεπαναλαμβανω προς αποφυγη διενεξεων .

Α) το συγκεκριμενο περιοδικο  DRUM! στην εκδοση του ''special collectors issue '' 1997 παρουσιαζει κατα την γνωμη του δημοσιογραφου(;) η ομαδας δημοσιογραφων τους σπουδαιοτερους ντραμμερ μεχρι το 1997.Και διευκρινιζει οτι δεν σημαινει οτι ειναι και οι καλυτεροι.

Διαπιστωσα 2-3 αδικιες Α) λειπει ο JEFF PORCARO B) ο SIMON PHILIPS και ο Bobby Colomby που επαιζε με τους Bood sweat & tears .

Kαι μου εχουν βαλει τους Headon (clash )& Urlich(metallica )?????

Οπως ειχα γραψει και στις παραινεσεις μου σε 2-3 συμφορουμιτες μπορειτε να ανοιξετε κουβεντα και να ανεβασετε και ντραμμερς που νομιζετε οτι αξιζουν να ειναι μεσα σε μια λιστα με τετοιας κλασης παικτες αλλα και εφευρετες -πρωτοπορους καποιου στυλ ,τεχνικης η νεωτερισμου στο drumming της εποχης μας πλεον.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΗ ΝΕΟ THREAD

με τετοιο περιεχομενο  ας το ξεκινησει και θα βοηθησουμε.

Εγω παντως παρα την κουραση μου αυτο το Σαββατοκυριακο (5 ωρες στουντιο +2 ωρες χαζοδιαδρομες /διαλειμμματα ) μπορεσα και το τελειωσα .Ευχαριστω και παλι για την υπομονη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΗ ΝΕΟ THREAD

με τετοιο περιεχομενο  ας το ξεκινησει

 

Όχι... μη... ήμαρτον  ;D Όχι άλλοι τομαροκρούστες, έχουμε πάθει overdose  ;D

 

Ας κάνουμε κάτι πιο εποικοδομητικό, με υψηλή αισθητική και απαράμιλλη μουσικότητα.

 

Ένα αντίστοιχο με... μπασίστες  ;D ;D ;D   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@terry εχεις 1000 δικια για τους Manou Catche & Omar Hakim  ???

@Superfunk εχεις δικιο για τον Ian Paice (ΗΛΠΙΖΑ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΣΤΡΙΜΩΞΗΣ και σου εκανα αφιερωση προληπτικα check it out ) ;D

@LK ..θΥΜΑΣΑΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ οτι θελω να κανω το αντιστροφο απο αυτο που εκανες εσυ στο αβαταρ σου; Ε ερχεσαι στα λογια μου ΑΦΤΟ ΙΝΕ THE BEST KOMMOTIS EVER . ;D ;D ;D

Περα απο την πλακα ευχαριστω ιδιαιτερα τους :Τερρυ, Σουπερφανκ ,LK ,Longshadow ,melodicdrummer,warwick player,shelter,waterfall για τις κοσμιες παρεμβασεις τους και τα μηνυματα τους δινοντας μου δυναμη να το συνεχισω (ηταν κουραστικο το ατιμο >:() Και φυσικα τον φιλο απο καρδιας audiokosta που εφυγε διακοπες και με αφησε να ολοκληρωσω το thread ησυχα και ωραια. ::) ::)

Αν θελετε παιδια τσεκαρετε εκει που μιλανε οι steelly dan για τον Bernard Purdie και θα διαπιστωσετε οτι ενας απο τους δυο ειναι ο yameth ....εχω παθει πλακα!!!! 8) 8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται οτι επειδή είναι (μάλλον) "μειντ ιν αμέρικα" η λίστα, λείπουν αρκετοί μη Αμερικάνοι.

 

Εκτός απο Ian Paice θα άξιζε ίσως να υπάρχουν στη λίστα και κάποιοι άλλοι Βρετανοί, όπως...

 

cozy_powell9.jpg

 

132741632_e8041dd532.jpg

 

Phil+Collins++in+1971.jpg

 

...και ίσως ένας Αυστραλός...

 

philrudd.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου