Προς το περιεχόμενο

Οι 50 σπουδαιότεροι ντράμερ


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστος ο Αυστραλος!

Καλοι και οι αλλοι δυο που περασαν απ τους ACDC αλλα τουτος ειναι οτι ο Watts για τους Stones.

Groove αξεπεραστο.

Και τελικα αυτο δεν ειναι τα τυμπανα?

Αμα το χεις τ αλλα επονται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ γενικά πιστεύω ότι η λίστα είναι οκ, και βασικά είναι κατα τη γνώμη μου πολύ καλύτερη απο τις αντιστοιχες που αφορούν κιθαρίστες.

 

Επαθα πλάκα με τους:

 

jim keltner

 

Zigaboo Modeliste

 

earl palmer

 

Τους οποίους δεν γνώριζα. Πολύ ωραίοι παίχτες.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω γενικά τους πιο ροκ ντράμερς τους είχε ψιλογραμμένους το αφιέρωμα π.χ. Paice, Powell...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που τελειωσες να ευχαριστησω και εγω για το χρονο και την υπομονη σου στις ...τρικλοποδιες  ::)

Χωρις Ian Paice δε νοειται οποιαδηποτε λιστα με τους καλυτερους drummer καθως ο ανθρωπος ειναι μια σχολη μονος του.Επισης εαν δεν κανω λαθος μας ξεφυγε ο Nicko McBrain ( δεν ειδα ολα τα βιντεο..) ?

O Omar Hakim εννοειται οτι θα επρεπε να βρικεται εκει επισης . ενω θα συμφωνησω οτι η λιστα αδικει τους hard rock/metal drummers

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλή Μπράβο σε σένα και... σε μας που δείξαμε αυτοσυγκράτηση και δεν σου πολυδιακόψαμε τη παρουσίαση, εμένα με κάλυψες,  δυο τρεις μορφές που με έκαναν στο παρελθόν να παρατήσω τη κιθάρα και να παίξω και τύμπανα τους είδα :D

Ευχαριστούμε :D

 

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω τους φιλους και υπομονετικα περιμενοντες να ληξει το ''μαρτυριο'' :D

Μωρε λοιπουν σιγουρα οι Carl Palmer ,o συγχωρεμενος ο Cozy Powell και οπωσδηποτε 6-7 αλλοι .

Ας λαβουμε υπ'οψη μας οτι δεν ειναι Λιστα με τους καλυτερους αλλα αυτους που προωθησαν ενα νεο στυλ,μια τεχνικη πρωτοποριακη για την εποχη τους και διαφορα αλλα που αν κατσετε και δειτε προσεκτικα τα βιντεος θα αποκομισετε μερικα πραγματα που θα σας βοηθησουν να καταλαβετε γιατι αυτοι και οχι και αυτοι : Ian paice, Bobby Colomby (blood sweat &tears),Barrimore Barlow-(Jethro Tull),Manou catche ,Omar Hakim ,Carl Palmer( ELP) ,Jeff Porcaro, Simon Philips ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ αλλοι που ειτε δεν τους ειχανε σε υποληψη η δεν χωραγανε  ???.Καιρος ηταν  να ανοιξει και η κουβεντα μας. 8)

Επισης απο το 1997 μεχρι τωρα εχουν βγη κατι καινουργιοι (τσακαλια να τους πω ;) που τοτε ηταν στην ''εκκολαψη'' και τα πραγματα εχουν αλλαξει δραματικα προς το τελειοτερο. ;D

Αλλα η ιστορικη αξια αυτης της λιστας με τα κριτιρια που εχει λαβει υπ'οψη του το περιοδικο

DRUM! ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΗ (ΙΣΤΟΡΙΚΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΚΛΠ)

Ελπιζω να σας καλυψα η αλλοιως στο web site του DRUM !μπορειτε να ανατρεξετε στο τευχος και να ριξετε μια ματια δια του λογου το αληθες,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ouφ τωρα που τελειωσε το σπαμμινγκ εχω να πω οτι αυτες οι λιστες ειναι συνηθως για να χαιρονται 15χρονα γιατι τα κριτηρια που μπαινουν μεσα ειναι πολυ υποκειμενικα και επισης ειναι δυσκολο να συγκρινεις μουσικους που παιζουν σε διαφορετικα ειδη .

 

Οπως ειναι πολυ παιδικο να αρχισουμε γιατι δεν ειναι ο ενας και γιατι δεν ειναι ο αλλος λες και εχει καμια σημασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλή Μπράβο σε σένα και... σε μας που δείξαμε αυτοσυγκράτηση και δεν σου πολυδιακόψαμε τη παρουσίαση, εμένα με κάλυψες,   δυο τρεις μορφές που με έκαναν στο παρελθόν να παρατήσω τη κιθάρα και να παίξω και τύμπανα τους είδα :D

Ευχαριστούμε :D

 

Κοιτα φιλε και εγω με κιθαρα ξεκινησα μεχρι που ειδα (νομιζω σε καποια εκπομπη στην tv)καπου να παιζει ο buddy rich  η ο Louis Bellson (δεν θυμαμαι ποιος ηταν ακριβως ) και επιασα τις μπακετες .Oχι οτι το μετανοιωσα αλλα να ηθελα να παιζω και ενα μελωδικο οργανο .Αλλο πραγμα το ξερεις πολυ καλυτερα εσυ...εγω μονο 15 ακκορντα θυμαμαι στην κιθαρα . ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλή μπράβο κι από μένα για την ολοκλήρωση της επίπονης αυτής διαδικασίας.

 

Όντως πολλές οι απουσίες βέβαια (το περιοδικό είχε και κάποιες "κουλές" επιλογές) με κυριότερες κατά την γνώμη μου τις απουσίες των,

 

Billy Stewart

Chad Wackerman

Joey Baron (αυτή είναι πολύ μεγάλη απουσία)

Lenny White

Stanton Moore

Johnny Vidacovich

Ian Paice

Cozy Powell

Steve Smith

Dave Weckl

 

και φυσικά και κάποιων άλλων που αναφέρθηκαν (περισσότερο από τον Τέρρυ).

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου