Προς το περιεχόμενο

Michel Camilo για πληκτράδες, ντράμερ, μπασίστες only!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Μονο εμενα μου μοιαζει ο drummer με τον ....... Λεβεντη αλλα με μακρυ μαλλι? ;D

 

http://i.ytimg.com/vi/ciaQ4974SRo/0.jpg

 

Τάκη τώρα που το είδα... σαν να έχεις δίκιο  ;D

 

Πάντως Λεβέντης, ξελεβέντης, ο τύπος είναι εξωπραγματικός  8) Όλοι τους είναι δηλαδή, απλά αυτός είναι χάζεμα.

 

Αριστερό ποδαράκι να παίζει κρουστά, δεξιό ποδαράκι μπότα (που ακούγεται δίκασο) και τα χεράκια από πάνω να παίζουν τα πάντα όλα...  ;D 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..μουσικάντηδες.... :P

 

Έχω 5 dvd του Καμίλο. Πρέπει να είναι από τους ελάχιστους που δείχνει πόσο ευχαριστιέται την τέχνη που υπηρετεί.

Λατρεύω τις γκριμάτσες του και την ικανότητά του.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα τελευταια 10 λεπτα και 20 δευτερολεπτα(τοσο διαρκει το τραγουδι) κοιταω την οθονη του pc σαν χαζος..οι τυποι απλα δεν υπαρχουν,ειναι απο αλλο πλανητη  ::)...οσο για τον ντραμερ,ενταξει,συνδυαζει jazz μουσικοτητα,latin υφος και ΤΟ groove..τρελαινομαι δε που τον βλεπω να γελαει,ουτε ο ιδιος πιστευει τι παιζει   ;D...

 

Mωρε αυτος ξερει τι παιζει εμεις δεν προλαβαινουμε να καταλαβουμε (κι'αυτος το ξερει γι'αυτο γελαει )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος είπαμε, πληκτράδες, ντράμερ, μπασίστες  :). Οι κιθαρίστες στο δίπλα μαγαζί  ;D

Φυσικα και στο διπλα μαγαζι οι κιθαριστες ..... αφου Camilo και λοιπους τους ακουν εδω και 20 χρονια

Το δε βιντεακι που εχει το θεμα το εχουν σε DVD εδω και 10 χρονια .... δεν το ειδαν σημερα στο youtube

Αντε, αργοπορημένοι ολου του κοσμου ενωθειτε (που λεει και ο Βεγγος)  ;D

 

Πλακα κανω. Απλα μου εκανε εντυπωση ο τιτλος του θεματος.

Εξαιρεση των κιθαριστων?!!!! επειδη δεν εχουν κιθαρα στο γκρουπ?

Ενας μουσικος για να θεωρειται μουσικος, δεν ακουει μονο μουσικη που εχει σε πρωταγωνιστικο ρολο το οργανο του και φυσικα οχι μονο το ειδος μουσικης που παιζει.

Εκτος κι αν γραφτηκε το θεμα για καζουρα σε  στυλ "δεν σας εχουμε αναγκη" κλπ, οποτε δεκτον ;D

 

ΥΓ Δυστυχως δεν εχω μπορεσει να τον δω live (λογω δουλειας) και μου χει μεινει απωθημενο, ενω κι ενας φιλος με πηρε τηλεφωνο κατα τη διαρκεια διαλειματος σε ακουστικο λαιβ του στη NY (σε μικρο κλαμπακι, οπου τα τραπεζακια μπορουν να ειναι κολλητα στους μουσικους και ειχε τη δυνατοτητα να τον βλεπει απο πολυ κοντα) και μου ειπε οτι μπορει και βλεπει στα δαχτυλα του να ειναι ματωμενο το μερος που ενωνονται τα νυχια του με το κρεας, απο το βαρεμα !!!!

 

ΥΓ2 το ειδος μουσικης του δε εχει καμια σχεση με τα ειδη μουσικης που παιζω (εκτος απο τις session περιπτωσεις, οπου ολα χρειαζονται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Απλα μου εκανε εντυπωση ο τιτλος του θεματος.

Εξαιρεση των κιθαριστων?!!!! επειδη δεν εχουν κιθαρα στο γκρουπ?

Ενας μουσικος για να θεωρειται μουσικος, δεν ακουει μονο μουσικη που εχει σε πρωταγωνιστικο ρολο το οργανο του και φυσικα οχι μονο το ειδος μουσικης που παιζει.

Εκτος κι αν γραφτηκε το θεμα για καζουρα σε  στυλ "δεν σας εχουμε αναγκη" κλπ, οποτε δεκτον ;D

 

 

 

;D ;D ;D

 

Είσαι εντελώς μέσα στο πνεύμα του τίτλου  ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζουλιαρη  

 

Αφου ξερεις οτι χωρις εμας δεν γινεται τιποτα

Στο τελος υποκυπτετε

 

Spain (Michel Camilo & Tomatito)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου