Προς το περιεχόμενο

Digitech Synth Wah


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κανείς το εν λόγω πετάλι? Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω?

 

¶κουσα τα samples και μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον, μιας και ψάχνω διάφορους περίεργους ήχους...

 

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο στο ίδιο μέγεθος, με 9v τροφοδοσία?

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν είναι κακό...ιδίως για τα λεφτά του! Κάπως ψηφιακός μου είχε φανεί εμένα ο ήχος του και ορισμένα settings είναι πολύ εξεζητημένοι ήχοι που δύσκολα χρησιμοποιεί κανείς συχνά και τελικά αυτά με αποθάρρυναν να το αγοράσω... Τότε που έψαχνα να αγοράσω κάτι σε auto/dynamic wah, αλλά χωρίς να ενδιαφέρομαι για πολύ synth-like ήχους, κατέληξα στο EHX Doctor Q, που κάνει λιγότερα και πιο απλά πράγματα αλλά νομίζω τα κάνει κάπως καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δει το Doctor Q και μου άρεσε αλλά τελικά προτίμησα το small stone (καμμία σχέση βέβαια).

Δεν ψάχνω ουσιαστικά για wah-like ήχους καθώς θέλω να έχω τον έλεγχο από το κλασσικό expression πετάλι wah, οπότε το ψηφιακό δε με χαλάει καθόλου και έτσι κι αλλιώς ψάχνω synth-style και γενικά παράξενους ήχους που μπορούν να φανούν χρήσιμοι σε κάποια τραγούδια. :wink:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tότε παίζει το Digitech να είναι η καλύτερη δυνατή επιλογή σου, εγώ βέβαια δεν μπορώ να σε βοηθήσω περαιτέρω προτείνοντάς σου κι άλλες σχετικές λύσεις, διότι πέραν των phaser, tremolo, wah, delay και reverb δεν χρησιμοποιώ άλλα fx.

 

Εντάξει χρησιμοποιώ overdrives/distortions και compressors αλλά αυτά δεν είναι εφφέ...Είναι απλά τα ΓΚΑΖΙΑ!!! :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thank you συνάδελφε ταυρομάχε! :wink: :twisted:

 

Κι εγώ τα κλασσικά χρησιμοποιώ αλλά ψάχνομαι γενικώς για ακραίες ρυθμίσεις στα υπάρχοντα πετάλια μου, + 1-2 παράξενα εφφεδάκια...

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ τα κλασσικά χρησιμοποιώ αλλά ψάχνομαι γενικώς για ακραίες ρυθμίσεις στα υπάρχοντα πετάλια μου' date=' + 1-2 παράξενα εφφεδάκια...[/quote']

 

Πριν 4-5 μήνες που πέρασα μια ακόμη φάση ψαξίματος για εφφέ και ανανέωσα κάποια πετάλια μου είχα ακριβώς την ίδια σκέψη. Μετά από αρκετή έρευνα όμως κατέληξα στο εξής: τα περισσότερα περίεργα εφφέ μπορούν (σε ένα τουλάχιστον βαθμό) να παραχθούν από συνδυασμούς των κλασσικών, γνωστών εφφέ σε ακραία settings.

Η διαδικασία αυτή μάλιστα μου φάνηκε μακράν πιο ενδιαφέρουσα και όταν βάλεις στο παιχνίδι και την αντίδραση των πεταλιών στα volume και tone knobs της κιθάρας γίνεται ακόμη πιο ιντριγκαδόρικη. Έτσι αντί να γεμίσω το πάτωμα με περισσότερα πετάλια, αποφάσισα να φθάσω πρώτα στα άκρα τον ήχο όσων είχα και μετά να προχωρήσω σε νέες αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ένα πολύ ενδιαφέρον αλλά και ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ πετάλι (νομίζω >400¤) είναι το Meatball της Lovetone ...

 

http://www.lovetone.com/meatball.html

 

O custom pedals builders του NOIZ (toneless, JAM, electrictabs) ίσως μπορούν να βοηθήσουν να φτιαχτεί και σε καλύτερη τιμή....

Ε παιδιά??? :wink: :wink:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο John, έχω ήδη ξεκινήσει να δοκιμάζω σε ακραίες ρυθμίσεις τα πετάλια μου και όντως είναι πολύ ενδιαφέρον!

 

Εμένα ένα πολύ ενδιαφέρον αλλά και ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ πετάλι (νομίζω >400¤) είναι το Meatball της Lovetone ...

 

http://www.lovetone.com/meatball.html

 

O custom pedals builders του NOIZ (toneless, JAM, electrictabs) ίσως μπορούν να βοηθήσουν να φτιαχτεί και σε καλύτερη τιμή....

Ε παιδιά??? icon_wink.gif icon_wink.gif

 

Ναι ρε παιδιά, με ενδιαφέρει κι εμένα πολύ αυτό, αλλά βγάλτε σε 9v τροφοδοσία...εεεεε :? εδώ που τα λέμε δε γίνεται σε μέγεθος ενός άντε δύο boss??? ε??? :lol:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θέλεις να εκμεταλευτής τα πετάλια σου και να τα ξεζουμίξεις και να βγάλεις ήχους που ποτέ δεν θα φανταζόσουν επικοινώνησε με τον toneless και ζήτα του να σου φτιάξει το anarchy texture του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θέλεις να εκμεταλευτής τα πετάλια σου και να τα ξεζουμίξεις και να βγάλεις ήχους που ποτέ δεν θα φανταζόσουν επικοινώνησε με τον toneless και ζήτα του να σου φτιάξει το anarchy texture του...

 

Πού είναι χαμένο αυτό το κορμί; :lol:

 

Για ρίξε ένα ψιλο-review μέχρι να μας τα πει ο αρμόδιος...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου