Προς το περιεχόμενο

Μεταχειρισμένο korg TR ή M50?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

H τιμη του παρακατω synth/workstation ειναι αστεια. Αν θες να στρωθεις κατω να μαθεις να φτιαχνεις ηχο, το παρακατω synth ειναι οτι πρεπει. Μιλαμε για ενα απο τα καλυτερα synths που εχουν βγει ως σημερα.

Yamaha SY77 στα 400 ευρω. Aν δεν γουσταρεις ουτε αυτο, θα σου πω 2 πραγματα:

1) Δεν ξερεις τι χανεις 8)

2) Μαζεψε περισσοτερα λεφτα γιατι με 400 ευρω οι καλες προτασεις ειναι σχεδον ανυπαρκτες.

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=85998

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(400 ευρώ...έ ρε ανάγκες και σκοτώματα που θα έχει ο πωλητής)..

Αυτο δεν ειναι τιποτα, καποιος πριν κανα μηνα πουλησε ενα SY77 στα 250 ευρω! Δεν το χαριζε καλυτερα? Ντροπη τετοια τιμη... ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια άποψη για το roland σε σχεση με το m50?

Τι άποψη θες;

Και τα 2 είναι άξια μηχανήματα με τα δικά τους χαρακτηριστικά.

Μηχάνημα αγοράζεις, όχι τραπεζομάντηλο.

Πρέπει να τα ακούσεις, να τα δοκιμάσεις.

Προσωπικά επειδή και τα 2 πέρασαν από τα χέρια μου, προτιμώ το Μ50 και για το θέμα του editing αλλά και για τα combis του.

Τα πιάνα του και το feeling του κλαβιέ δεν με κάλυψε.

Το Juno G, ηχητικά μου άρεσε περισσότερο στα πιάνα του. Το editing εύκολο.

 

Και στα 2 τα υλικά τους είναι μέτριας ποιότητας.

Το εσωτερικό του Μ50 δεν το γνωρίζω, για το Juno G ήδη σου είπα να είναι made in Japan.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα + του Juno G ειναι η πολυφωνια του και οτι μπορει να γραψει audio (και sampling με την τελευταια εκδοση του OS αν θυμαμαι καλα).

Κατα τα αλλα, και συμφωνα με τα αυτια μου, ο ηχος του δεν....Ουδεμια σχεση με M50.

Εσενα βεβαια μπορει να σου αρεσει ο ηχος του Roland, ακους και τα δυο και αποφασιζεις.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σας πω βλέπω και άλλες εντυπωσεις αλλοι λενε πως οι ηχοι που προερχονται απο φαντομ ειναι οι πιο καλοι αλλοι υποστηριζουν της m3 το guno εξαλλου εχει ηχους και κυκλοφορουν μπορω να φτιαξω και ο ιδιος με εξασκηση αρα για λογους πολυφωνιας και παοιων αλλοων χαρακτηριστικων που καθαρα υπερισχυει θα το προτιμησω ευχαριστω πολυ αν τωρα καποιος αλλος εχει εντυπωσεις αλλες να μου πει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου