Προς το περιεχόμενο

Red Hot Chili Peppers στο ΟΑΚΑ, Τρίτη 4 Σεπτεμβρίου 2012


yannis37

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 174
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν είμαι τεράστιος φάν των Πέπερς αλλα αναγνωρίζω το μεγαλείο τους! Το λάιβ παρόλαυτά ήταν ότι πιο βαρετό και υποτονικό έχω δεί απο την εποχή των Πλασίμπο που ήταν εμετικά κακοί πριν κανα χρόνο στη μαλακάσα.

Κρίμα σε όσους τα σκάσαν για πιτ και Βι Αι Πι...  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο αστερίσκος-έμβλημα των Red Hot Chili Peppers αντιπροσωπεύει το άπειρο, μια δημιουργική δύναμη χωρίς αρχή, χωρίς τέλος, πάντα σε κίνηση.

Ήρθε η ώρα να βιώσουμε αυτή την ενέργεια από κοντά!

 

 

Ενέργεια Εννιάβολτης μπαταρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς περίμεναν να ακούσουν οι προλαλήσαντες..

Ενέργεια εννιάβολτης μπαταρίας; Ό,τι πιο βαρετό;

 

Οι άνθρωποι έπαιξαν ΚΟΡΥΦΑΙΑ.. Chad με Φλεα γκρούβαραν φοβερά.. Ο Josh αναπληρώνει σε παιξιματα τον Frusciante με το (πολύ) παραπάνω. Και έδενε ρυθμικά απίστευτα με τους άλλους δύο. Και ο Kiedis έβγαλε φωνητικά τη συναυλία αρτιότατα, παρά το αντίθετο που περίμεναν πολλοί, μεταξύ τους κ εγώ.

 

Η μουσική παράσταση - εκτέλεση ήταν από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό αρτιότατη, σε σκηνική παρουσία μόνο έχουν χαλαρώσει σε σχέση με το παρελθόν (είναι και λίγο μπαρμπάδες πλέον). Όσο για τον ήχο, στο ΟΑΚΑ πήγαμε, τα ξέρουμε τα προβλήματά του. Αν και προσωπικά μετα το δεύτερο κομμάτι, βρήκα τον ήχο αξιοπρεπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να ειμαι φαν τους παρακολουθησα το live αφου καποιο αγαπητο μου προσωπο εσκασε 75 ευρω κ δεν πηγε. Πρωτη απογοητευση οταν μπηκα στην θυρα 11 αριστερα κ διαπιστωσα πως ισα ισα τον τραγουδιστη εβλεπα κ λιγο τον κιθαριστα. Το καταλαβαν κ οι υπευθυνοι πως ειχε γινει χοντρη μαλακια κ εψαχναν να μας βαλουν στο press. Εγω δεν πηγα βεβαια αραξα εκει κ καθησα μεχρι το californication. O ηχος απαραδεκτα κακος ,την κιθαρα την φανταζοσουνα, μπασο κ τυμπανα πολυ μπουκωμενα. Εμενα μου εδωσε την εντυπωση μιας προχειροστημενης συναυλιας. Η μπαντα με πολυ groove βεβαια ως συνηθως κ με πρωτοτυπα μπασο-κρουστο σχηματα (παντα μου αρεσε ο τροπος που  εδεναν) που "εμφυτευουν" το beat μεσα σου!! Τουλαχιστον τους ακους κ λες ...ειναι οι red hot!!!

I like!!!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. 

Πέρα  του απαράδεκτου ήχου, στα αρνητικά  η μικρή διάρκεια  και τα αμέτρητα  τζαμαρίσματα μαζί  και τον τουμπερλεκοτρύφτη ,που  αντί αυτών  άνετα  έπαιζαν  30 λεπτά ακόμα. κλαίω τα 75 € στη θύρα 29 που δεν έβλεπα  καλά ούτε την γιγαντοοθόνη (τουλάχιστον είδα το Ρέμο και το Ροκο….χαλάλι τους).

 

ουκ είδα..  ουκ άκουσα…..είς γνώση

 

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

65€ για να ακούσω backing tracks μιας και κιθάρα δεν άκουσα καθόλου...κρίμα. Το να "κατεβάσεις" την συναυλία από το site τους, όπως έγραφαν στις οθόνες πριν ξεκινήσουν, έχει κανείς ιδέα πόσο θα έχει; Είμαι περίεργος να ακούσω τη συναυλία ΜΕ κιθάρα...

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαν όρεξη, είχαν δυναμη και κέφι,(o Kiedis όχι και τόσο), η κιθάρα δεν ακουγόταν πολύ, ειναι αλήθεια.

 

Ηταν οι Peppers 50άριδες...........καλό live με τα + και τα -

 

Τον flea τον συμπάθησα ακόμη περισσότερο.

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν πήγα- και ούτε το σκόπευα- αλλά απ' ότι διαβάζω εδώ (και κυρίως αλλού) η διοργανώτρια εταιρία έδωσε ρεσιτάλ... καλαμπορτζιάς  ;D

 

Η εν λόγο εταιρία έχει μακρά παράδοση στις ταλαιπωρίες  ;D ;D ;D

 

Προσωπικά την αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι  ;D

 

Για αστυνομίες διαβάζω, για απειλή μηνύσεων, για «τα λεφτά μας πίσω», για εντάσεις. για γκρίνιες... Ωραία πράγματα  :D   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου