Προς το περιεχόμενο

Σπύρος Χαρμάνης - Wound


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

02dc3c86.jpg

Πραγματικά δεν ξέρω τι να γράψω ώστε να μην ακουστεί πομπώδες ή έστω περισσότερο ναρκισσιστικό από όσο οφείλει να είναι.

Anyway.

Εδώ: http://www.noiz.gr/index.php?topic=176898.0 ήταν το πρώτο και σε αυτό το θέμα

"παρουσιάζεται" το δεύτερο CD με τον τίτλο "WOUND". Μια ιστορία μιας ώρας και 13 λεπτών περίπου, χωρισμένη σε 3 μέρη και αποτελούμενη από 13 κομμάτια συνοδευόμενα από ένα 16-σέλιδο booklet. Η ιστορία ακολουθεί έναν μη-υπαρκτό χαρακτήρα μέσα από αγνές προθέσεις, κακές επιλογές και διαδρομές και τέλος, σε ότι είναι αυτό που θα είναι αρκετό ώστε να καταφέρει να φτάσει στην αποδοχή προκειμένου να προχωρήσει μπροστά.

 

Το tracklisting είναι το ακόλουθο:

1. Pushing The Sky

2. The Great Outdoors

3. Entry Wound

4. Subconscious

5. You've Met Someone

6. Better Halves

7. Hinder

8. Open Wound

9. The Glacier

10. Our Time Expires (Piano & Orchestral arrangements: Nikolas)

11. September

12. Exit Wound

13. Say Goodnight (Cellos ηχογραφημένα από τον Nikodemos στα απίστευτα sonic ark)

 

Η δουλειά αυτή χρωστάει πολλά σε αρκετά μέλη του φόρουμ, θα αποφύγω όμως να τους ονοματίσω. Τους ευχαριστώ όλους εξίσου!

 

Εδώ : http://spyroscharmanis.bandcamp.com/

έχει στηθεί μέσω του bandcamp μια σελίδα για το άλμπουμ όπου μπορείτε να το ακούσετε και να το κατεβάσετε στην ολότητά του, όπως επίσης και να συνεισφέρετε αν θέλετε οικονομικά αγοράζοντας το.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ:Να σημειωθεί ότι η τιμή των 10 ευρώ που έχει μπει στην σελίδα εννοείται πως δεν είναι υποχρεωτική και μπορεί ο καθένας να θέσει την δικιά του (με ένα λογικό μίνιμουμ των 2 ευρώ που είναι τα ταχυδρομικά έξοδα) μέσω paypal στέλνοντας εδώ: spycharmanis [at] hotmail.com.

 

Ευχαριστώ όλους όσους αφιερώσουν χρόνο να το ακούσουν!

745fdaf7.jpg

Σπύρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΣΥ Σπυρο .ΔΥΟ ΑΚΟΥΣΑ (ΤΟ 1& 7) .Χαρα στο κουτραγιο σου .Πολυ δυσκολα κομματια αλλα και ωραια .Θα ακουσω και τα υπολοιπα .Πως αγοραζουμε το cd (απο που δηλαδη )

απο την Πατρα εισαι!!! (αρε πατριδα μουσικαρες βγαζεις ) .Αληθινο progressive rock .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοκληρωμένο και πλούσιο το αποτέλεσμα.

Ανυπομωνώ να πιάσω το CD στα χέρια μου.

 

(Δεν περίμενα τίποτα λιγότερο από σένα)

 

Θαυμάζω τη σοβαρή δουλειά που κάνεις. Αυτό εχω να πω μόνο.

+1

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε, πρώτα γκαστρώνεις το υπομονετικό κοινό σου και έπειτα...

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι να γράψω ώστε να μην ακουστεί πομπώδες ή έστω περισσότερο ναρκισσιστικό από όσο οφείλει να είναι.

 

 

Δε μας χέζεις ρε μανούλα μου πρωί πρωί;  ;D ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου