Προς το περιεχόμενο

Πέταλι με 20x περισσότερο Gain απο τον Tony Iommi?


MetalMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχα ευχαριστω για τις προτάσεις παιδιά. Θα λέτε τι το θελει τόσο Gain αυτός, εμ αυτα ειναι γούστα και έτσι είναι το στυλ μου. Αυτόν τον καιρο απλα το γράφω για να έχω κατι δικο μου να παίζω στο σπίτι, δεν είμαι σε μπάντα. Όσο για το θέμα της ηχογράφησης δεν ξέρω παίζεται.

Ευχαριστω και πάλι

Guitars:

Yamaha EG112

Yamaha PAC120

Epiphone Les Paul Custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αμα δεν έχεις προβλημα με ψιλο budget,ψήσου για οποιοδήποτε απο τα παρακάτω...

[flash=200,200]

Βέβαια είναι λίγο διαφορετική η φάση γιατί ο τύπος ειναι σε drop A tuning με 13άρες(?) χορδές!

Για μία πιο αντικειμενική αποψη:

[flash=200,200]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το θελεις μονο για ηχογραφηση σου φτανουν και αυτα που εχεις, απλα ανοιξε 2 καναλια ενα δεξια και ενα αριστερα και ηχογραφησε 2 ρυθμικες κιθαρες. Και αν θελεις και αλλο ανοιξε και αλλα 2 καναλια ενδιαμεσα...θα ηχογραφησεις δηλαδη 4 φορες το ιδιο πραγμα.ΠΡΟΣΟΧΗ: ΔΕΝ θα κανεις copy paste. Επιπροσθετως, αν θελεις, κουρδισε και εσυ 3 ημιτονια κατω σαν τον θειο... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λήξις αυτό είναι:

 

Πλακέτα από μαχογκάνι εμποτισμένη με το αίμα νυχτερίδας από δάγκωμα του ozzy και κολλήσεις από τις λιωμένες χορδές των Burzum.

 

piometaldenginetai.jpg.50a88ce67e71ab35a19edd9a67763e14.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λήξις αυτό είναι:

 

Πλακέτα από μαχογκάνι εμποτισμένη με το αίμα νυχτερίδας από δάγκωμα του ozzy και κολλήσεις από τις λιωμένες χορδές των Burzum.

 

 

Αλλη χαρη εχει το καστομ πραμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λήξις αυτό είναι:

 

Πλακέτα από μαχογκάνι εμποτισμένη με το αίμα νυχτερίδας από δάγκωμα του ozzy και κολλήσεις από τις λιωμένες χορδές των Burzum.

 

 

 

Πσιιιι με έφτιαξες αν και με χαλάει το design δεν ειναι πολυ μετάλ. Πόσο το δίνεις  :D ;D;

Guitars:

Yamaha EG112

Yamaha PAC120

Epiphone Les Paul Custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και εκανα προταση στην αρχη του θρεντ

Δεν θα την παρω πισω απλως θελω να πω κατι που ισως διαφευγει του OP

Σε τοσο υψηλα επιπεδα που θες να φτασεις το gain απο τα μισά και πανω σταματαει να υπαρχει μουσικοτητα και το μονο που θα ακους θα ειναι ενα μπασο με ΠΟΛΥ θορυβο

Αν το να "βρεις τον ηχο σου " ξεκιναει απο κει θα σου προτεινα να αρχισεις απο το αντιθετο - πρωτα απο καθαρα και μετα αρχιζεις και δινεις gain

 

Καλως ή κακως ομως θα σε παρακαλουσα (απο περιεργεια πιο πολυ) να μου αποδειξεις και το αντιθετο ανεβαζοντας ενα μερος που εχεις ηχογραφισει με τον "ηχο σου"  :) :) :)

 

Φιλικα panda

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου σε mesalion... Άντε πες τα γιατί το παιδί είναι μπερδεμένο και βλέπω ότι ο κόσμος δεν τον βοηθάει παρά τον ενισχύει στο λάθος... Ακόμα και τα πιο καφρικα συγκροτήματα του κόσμου όταν ηχογραφούν χρησιμοποιούν το μίνιμουμ του γκειν που γίνεται. Οι ομπιτσουαρι ας πούμε γράφουν με jcm800 και ένα όβερντραιβ μπροστά... Δεν χρειάζονται τόνοι γκειν για ένα βαρύ και γεμάτο ήχο... Υ.Γ. Mesalion να ξέρεις ότι μου έχεις λείψει. Πότε θα έρθεις αθήνα να σου δωσω ένα φιλάκι στο μάγουλο ; για αρχή !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου