Προς το περιεχόμενο

μαθήματα κιθάρας


john

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι νέος στο forum, χαιρετώ τα μέλη και δηλώνω λάτρης της μουσικής, είμαι ντράμερ (όχι και τόσο καλός :mrgreen: ) αλλά τώρα τελευταία με έχει πιάσει μια εμμονή με την κιθάρα! Εχω παραγγείλει μια ηλεκτρική B.C. Rich από το www.thomann.de και αναρωτιεμαι τι πρέπει να κάνω, να πάω ωδείο ή να βρώ έναν άνθρωπο που να διδάσκει και να ασχοληθεί αποκλειστικά μ' εμένα. Υπάρχει απο δω μέσα κάποιος που να διδάσκει ηλεκτρική;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Γειά χαρά.

Χαίρομαι που ένας ντράμερ, παθιάστηκε με την κιθάρα.

Πιστεψέ με, το να ασχοληθείς με ένα όργανο, όπως η κιθάρα ή το πιάνο, τα οποία έχουν τη δυνατότητα ,μελωδιας και συγχορδίας, σαν ντράμερ, σε περνάει σε άλλο επίπεδο.

Είναι πολύ σημαντικό να μπορείς να συνενοηθείς με άλλους μουσικούς, είτε πρόκειται γιά πρόβα, ηχογράφηση, συναυλία, με μουσικους όρους.

Παίζοντας π.χ. κιθάρα, θα γνωρίσεις την γλώσσα των κλιμάκων, διαστημάτων, συγχορδιών, και πως όλα αυτά συνδέονται μεταξύ τους, στην κατανόηση, και εν τέλει στην δημουργία μουσικής.

Μπορείς εφόσον έχεις το ταλέντο ,να δημιουργήσεις μουσική και χωρίς αυτά, αλλά είναι πολύ ωραίο να ξέρεις ανα πάσα στιγμή, τι κάνεις, ή τι είναι αυτό που δημιούργησες ,έτσι ώστε να το επεξεργαστείς καλύτερα.

Θα ήθελα να μου πείς ,τι στυλ μουσικής είναι αυτό που σε παθιάζει ιδιαίτερα.

makam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου