Προς το περιεχόμενο

zr trem- ZPS buzz ibanez s420


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοι συμφορουμιτες, εχω την ibz που γραφω στον τιτλο, το τρεμολο σχεδον παντα κανει ενα τριξιμο στα μεταλλικα συστηματα του που σχετιζοντια με την ρε και την σολ, ομως εαν κανω μερικες τρεμολιες προσωρινα παυει να το κανει.Εαν ακουμπησω το χερι μου πανω στο σωμα του τρεμολο, τοτε το μπαζαρισμα παυει επισης,μαλλον παλλεται καποιο σιδερακι το οποιο δεν μπορω να προσδιορισω που ακριβως βρισκεται.Ψαχνονταις στο νετ ειδα σε αλλα φορα ειτε να μην απανταει κανεις στην ιδια ερωτηση καποιου αλλου ταλαιπωρου,ειτε να απαντανε ασχετα εν τελει,περι σωστου σεταπ κτλ κλτ.Σωστα σεταρισμενη ειναι η κιθαρα μου,αν και δεν εχω βρει πουθενα ποιο ειναι το σωστο σημειο ισορροπιας στα ZR trem,απο την εμπειρια μου επραξα κατα την κριση μου και η κιθαρα εινια κουρδισμενη τελεια με 9ρες σε στανταρ κουρδισμα.Καμια ιδεα κανεις?Αλλος με zr τρεμ που να χει κατι παρομοιο να διηγηθει?Σημειωτεον οτι το τριξιμο-μπαζαρισμα που ακουω ειναι σαν να δονειται λογω μπασων ενα παξιμαδι μεσα σε ενα πλαστικο κουτακι,η κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου