Προς το περιεχόμενο

Red Zone Clip


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

    Παντα πιστευα οτι πισω απο την ασυστολα χιουμοριστικη διαθεση του καλλιτεχνη Marathon κρυβεται ενας (υπερ)ευαισθητος δημιουργος που γραφει μουσικη φανταζομενος εικονες εντονης συγκινησιακης φορτισης,προερχομενες απο ολων των ειδων τις ψυχικες εκφανσεις της ανθρωπινης φυσεως.

    Τα προθυμα κοριτσια ειναι η καλυψη-αποκρυψη μιας προσωπικοτητας που δεν χρειαζεται να αναλυσει τα δημιουργικα της κινητρα.Αφηνει την τεχνη να αποκαταστησει το χαμενο εδαφος μιας ανησυχης φυσης που,με οπλο την τεχνολογια,εξιλεωνεται απο τη δωρικοτητα των ηχων και των ηχητικων ανακλασεων στο καθρεφτη της ψυχης. :P ;D

   Ο ΩδειοΚωστας εχει δικιο σε καποιες παρατηρησεις του,τις οποιες ομως δε θα προσεχα αν δεν τις εγραφε...

Αρα..μπορει να χει κι αδικο... ;D

 

Μου αρεσε πολυ.

Δεν ξερω αν επηρεαστηκα απο το θεμα με τους 12 Θεους αλλα το πονημα με πηγε προς αρχαια Ελλαδα... :)

Τα σεβη μου. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σταύρο...εάν δεν ήμουν σίγουρος ότι τα έχεις τσούξει...θα σε ευχαριστούσα θερμότατα. Αλλά και έτσι, είμαι υποχρεωμένος.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο...εάν δεν ήμουν σίγουρος ότι τα έχεις τσούξει...θα σε ευχαριστούσα θερμότατα. Αλλά και έτσι, είμαι υποχρεωμένος.

Δεν τα χω τσουξει.

Ο,τι γραφω το εννοω αλλιως δε γραφω καθολου. :)

Συνεχα τη δημιουργια λεμε! ;)

 

φιλοσοφικο εδιτ:Κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος απεναντι στην ειλικρινεια παρα μονο στην επιτηδευμενη αποθεωση. :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αγαπητέ Μάραθον, το "βίτσιο" που περιγράφεις στο αρχικό σου ποστ είναι κάτι που καταλαβαίνω, μοιράζομαι κι εν τινι τρόπω "συμπάσχω" μετά σού...

Το δημιούργημα σου μου άρεσε ιδιαίτερα, προσωπικά δεν άκουσα καμμία φλυαρία, ίσως μόνον ο ήχος κάποιων εξάχορδων να ήταν ελαφρώς θαμπός, κατά τα άλλα, συγχαρητήρια!

Δεν μου έλειψαν οι εικόνες, έβλεπα αυτό που ήθελα ακούγοντας το κομμάτι.

Ακόμη, το φαντάστηκα σαν μιά εισαγωγή σε κάποιο 10λεπτο τεχνούργημα κάποιου γκρουπ στυλ Pendragon, fits like a glove...μήπως τελικά είσαι προγκρεσιβάς;; :P ;D

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Παντα πιστευα οτι πισω απο την ασυστολα χιουμοριστικη διαθεση του καλλιτεχνη Marathon κρυβεται ενας (υπερ)ευαισθητος δημιουργος που γραφει μουσικη φανταζομενος εικονες εντονης συγκινησιακης φορτισης,προερχομενες απο ολων των ειδων τις ψυχικες εκφανσεις της ανθρωπινης φυσεως.

    Τα προθυμα κοριτσια ειναι η καλυψη-αποκρυψη μιας προσωπικοτητας που δεν χρειαζεται να αναλυσει τα δημιουργικα της κινητρα.Αφηνει την τεχνη να αποκαταστησει το χαμενο εδαφος μιας ανησυχης φυσης που,με οπλο την τεχνολογια,εξιλεωνεται απο τη δωρικοτητα των ηχων και των ηχητικων ανακλασεων στο καθρεφτη της ψυχης. :P ;D

O Mπακογιανόπουλος είσαι;

μήπως τελικά είσαι προγκρεσιβάς;; :P ;D

Καλά, δεν ξέρεις ότι είναι ιδρυτικό μέλος των Αποκάλυψις; Δερτιλής, Μαρωνίτης, Βασιλόπουλος κλπ.  :D

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Marathon το κομμάτι σου μου άρεσε πάρα πολύ.

Το άκουσμά του με μετέφερε χρονικά στην Αρχαία Ελλάδα. Το φανταζόμουν να συνοδεύει μια σκηνή, όπου οι στρατιώτες προετοιμάζονταν ψυχολογικά και ενθαρρύνονταν από τον αρχηγό τους πριν από μια μεγάλη μάχη (πολύ φαντασία έχω έτσι?!?!?!  :P)

Συγχαρητήρια και ανυπομονώ για τη συνέχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ανέστη…τώρα διάβασα τον φρηρόκς…..και λέει κάτι για αρχαία Ελλάδα.

Δεν ξέρω, εγώ συμφωνώ μαζί σου…γυναίκες μου ρθαν στο μυαλό.

 

 

Από την άλλη, ό,τι και να ακούσω γυναίκες σκέφτομαι…οπότε δεν ξέρω.  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

O Mπακογιανόπουλος είσαι;Καλά, δεν ξέρεις ότι είναι ιδρυτικό μέλος των Αποκάλυψις; Δερτιλής, Μαρωνίτης, Βασιλόπουλος κλπ.  :D

 

 

No kidding? !!!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ όλα, να ευχαριστήσω τους νυκτερινούς ακροατές. :D

 

Θα μείνω σε κάποια γραπτά του Σταύρου που με έκαναν να σκάσω ένα χαμόγελο...

     Τα προθυμα κοριτσια ειναι η καλυψη-αποκρυψη μιας προσωπικοτητας που δεν χρειαζεται να αναλυσει τα δημιουργικα της κινητρα.

Και όμως...εγκατέλειψα τις καλές τέχνες (συνειδητά και σχετικά γρήγορα) προς χάριν των εφαρμοσμένων τεχνών, ακριβώς γιατί πιστεύω ότι πρέπει να αναλύουμε τα δημιουργικά μας κίνητρα, από τη στιγμή που αποφασίζουμε να εκτεθούμε παραέξω...

Η φράση "γιατί έτσι με εκφράζει" δεν ανήκει στη καθημερινότητά μου 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε σεις για δυο λεπτά. Πού τις βρήκατε τις γυναίκες; Με το στανιό; ;D

Το πράγμα φωνάζει ότι θέλει πολλές, κοφτές σκηνές του πρωταγωνιστή που λαχανιάζει στις σκάλες, τον σπρώχνουν στην ουρά, του γρατζουνάνε τον προφυλακτήρα, τον κουτσουλάνε τα περιστέρια και το σούρουπου κοιτάει τα παιδιά που κυνηγιούνται στη θάλασσα (πάντα με την κουτσουλημένη καμπαρντίνα).

Μετά, που θα σαπουνίσει τη θηλιά (ή θα ξεθάψει το 45άρι) θα βάλουμε Lamb Of God.  8)

 

Μυοχαλαρωτικό το ασμάτιό σας Marathon.

Να ακούσουμε κι άλλα όταν ο χρόνος το επιτρέψει παρακαλώ. Και μη ντρέπεστε για την πουπουλένια σας πλευρά, όλοι έχουμε. :D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου