Προς το περιεχόμενο

Γιατί δεν βλέπω τις Αγγελίες; Τι φταίει;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστή παρατήρηση,δεν το πρόσεξα με την πρώτη ματιά.Και εγώ έχω εγκατεστημένο το adblock plus  και μόλις το απενεργοποίησα μου εμφανίστηκε και το κείμενο.

Σε καμία περίπτωση πάντως δεν το λές "υπόπτο" το συγκεκριμένο addon.Είναι το πιο ευρέως διαδεδομένο ad blocking addon του firefox,και δεν είχε κανένα πρόβλημα με την προηγούμενη έκδοση των αγγελιών.

Όπως και να χει,η λύση είναι απλή για το συγκεκριμένο addon.Στις ρυθμίσεις του adblock plus βάζεις εξαίρεση για το smart.noiz.gr και το πρόβλημα αποκαθιστάται.

 

+1!!. Οντως το προβλημα με τη βοηθεια ολων,ειδικοτερα του yameth, ξεπεραστηκε..

Ευχαριστω πολυ!.

..keep Going!!.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

οσον αφορα παντως με τις περιγραφες των αγγελιων αν ανοιξετε με internet explorer φαινονται κανονικα!ενω με Firefox που ανοιγα δεν φαινονται οποτε ειναι θεμα του browser μας. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν είναι πρόβλημα του browser.

Είναι θέμα ρύθμισης που έχετε κάνει προσωπικά στον Firefox και στον Chrome με addons.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά το βλέπω αυτο. Δεν γίνεται να είναι το σάιτ φτιαγμένο ωστε το περιεχόμενο να ξεχωρίζει απο τις διαφημίσεις?

 

Παρατήρησα πως ακόμα και στο χαμηλότερο "επίπεδο" του adblock, οι καταχωρήσεις κόβονται.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να φταίει το οτι πλεον σκανε διαφημίσεις κ ενδιαμεσα στις αγγελιες.

Εκει που σκρολαρεις, τσουπ! βλεπεις κ μια γκομενα να διαφημιζει ενα κομπιουτερ με μαγιώ.

 

Οταν ηταν μονο στα πανω/πλαγια frames ηταν πιο ανεκτο  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να φταίει το οτι πλεον σκανε διαφημίσεις κ ενδιαμεσα στις αγγελιες.

Εκει που σκρολαρεις, τσουπ! βλεπεις κ μια γκομενα να διαφημιζει ενα κομπιουτερ με μαγιώ.

 

Οταν ηταν μονο στα πανω/πλαγια frames ηταν πιο ανεκτο  :(

 

και σε άλλα φορουμ εχει ενδιάμεσες διαφημίσεις, αλλά παρόλα αυτα το κείμενο ξεχωρίζει απο τις διαφημίσεις

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παιδιά όλοι θέλουμε να κάνουμε τη δουλειά μας.

Εσείς θέλετε να έχετε έναν ΔΩΡΕΑΝ χώρο για να πουλάτε τα πράγματα σας και εμείς για να μη σας επιβαρύνουμε με συνδρομές, βάζουμε διαφήμιση που σε καμμία περίπτωση δεν είναι ενοχλητική ούτε εις βάρος του περιεχόμενου.

 

Τα προγράμματα απόρριψης διαφήμισης δημιουργήθηκαν για τα ενοχλητικά pop - ups που πετάγονται κατα συρροή σε κάποια σάιτ, ή για πολύ βαριά flash που τρώνε bandwidth.

Οι διαφημίσεις στις αγγελίες μας δεν κάνουν τίποτα από τα παραπάνω, αντιθέτως βοηθούν στο να υπάρχει αυτή η υπηρεσία τσάμπα. Τα addons δεν είναι πανάκεια και κάποιες φορές δεν λειτουργούν όπως πρέπει. Η σελίδα είναι στημένη με προδιαγραφές για τους σημαντικότερους browsers. Αν έχετε πρόβλημα με τις ρυθμίσεις σας, δεν φταίει η σελίδα.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yameth προφανώς αν την θες έτσι τη σελίδα, τοτε εμάς δεν μας πέφτει απολύτως κανένας λόγος.

 

Αλλά δε μου αρέσει όπως το παρουσιάζεις.

 

Δηλαδή τις διαφημίσεις τις βάζεις για να μην επιβαρυνθούμε εμείς με συνδρομές? Δηλαδή αν έβαζες συνδρομές αντι για διαφημίσεις μόνο εμείς θα επιβαρυνόμαστε?

 

Επίσης, προφανώς το site στηθηκε με προδιαγραφές, οπως λες, για τους μεγαλύτερους browsers. Που σημαίνει οτι οι διαφημίσεις (και οι "κακές" και οι "καλες" οπως στο smart - για μενα βεβαια δεν υπαρχει καλη διαφημιση) υπάρχουν. Ειναι ολοφάνερο οτι το κείμενο με τις διαφημίσεις, πάνε πακέτο, στη συγκεκριμένη σελίδα. Δεν εχουμε εμείς πρόβλημα με τις ρυθμίσεις μας, ειναι η σελίδα φτιαγμένη ωστε να μην γινεται να ξεχωρίσεις την διαφήμιση απο το κείμενο, τουλάχιστον προς το παρόν.

 

Εγώ δεν έχω πρόβλημα να υπάρχουν διαφημίσεις, αλλά ενοχλούμαι οταν δεν μου αφήνουν το περιθώριο να μπορώ αν θέλω, να μην τις βλέπω.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δηλαδή τις διαφημίσεις τις βάζεις για να μην επιβαρυνθούμε εμείς με συνδρομές? Δηλαδή αν έβαζες συνδρομές αντι για διαφημίσεις μόνο εμείς θα επιβαρυνόμαστε?

Ποιός άλλος;

Επίσης, προφανώς το site στηθηκε με προδιαγραφές, οπως λες, για τους μεγαλύτερους browsers. Που σημαίνει οτι οι διαφημίσεις (και οι "κακές" και οι "καλες" οπως στο smart - για μενα βεβαια δεν υπαρχει καλη διαφημιση) υπάρχουν. Ειναι ολοφάνερο οτι το κείμενο με τις διαφημίσεις, πάνε πακέτο, στη συγκεκριμένη σελίδα. Δεν εχουμε εμείς πρόβλημα με τις ρυθμίσεις μας, ειναι η σελίδα φτιαγμένη ωστε να μην γινεται να ξεχωρίσεις την διαφήμιση απο το κείμενο, τουλάχιστον προς το παρόν.

 

Εγώ δεν έχω πρόβλημα να υπάρχουν διαφημίσεις, αλλά ενοχλούμαι οταν δεν μου αφήνουν το περιθώριο να μπορώ αν θέλω, να μην τις βλέπω.

Δεν υπάρχει τέτοιο σκεπτικό στην κατασκευή, αλλά η επιλογή "μπορώ να μη βλέπω τις διαφημίσεις" δεν υπάρχει σε περιοδικά (που δεν είναι τσάμπα), ράδιο ή τηλεόραση (που είναι τσάμπα εκτός της ΕΡΤ) όπου το περιεχόμενο συνυπάρχει με τη διαφήμιση όπως προβλέπουν αυτοί που το παρουσιάζουν.

 

Το ίδιο ισχύει και στο ίντερνετ, απλά άσχετα με το αν το θέλει ο εκδότης, κάποιοι επισκέπτες χρησιμοποιούν αυτά τα "add-ons". Με την ίδια λογική θα μπορούσαν και οι εκδότες να μην επιτρέπουν με ανάλογα αντιμέτρα την περιήγηση σε όσους χρησιμοποιούν τέτοια add-ons.

 

Θεωρώ πως τα διαφημιστικά banners είναι ένα πολύ μικρό τίμημα για όσους κάνουν χρήση της υπηρεσίας, αφού δεν επεμβαίνει στην ποιότητα της υπηρεσίας (ενώ ταυτόχρονα ελέγχουμε το περιεχόμενο της διαφήμισης εδώ στο Noiz) και βοηθάει στο να προσφέρεται δωρεάν.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στην ιδιωτική ραδιοτηλεόραση, δηλαδή, οπως και στο νοιζ, οι διαφημίσεις υπάρχουν για να μην επιβαρυνθούν οι τηλεθεατές/ακροατες. Μόνο. Ποιος άλλος?

 

Όπως και να'χει, η κατασκευή του smart ειναι κι αυτή ενα "αντιμετρο" σε όσους χρησιμοποιουν τέτοια "add-ons", γιατι πρεπει να εξασφαλιστει οτι ο κόσμος θα βλέπει τις διαφημίσεις του, αλλιώς δεν θα βγαίνουν τα απαραίτητα εσοδα που θα καθιστουν την υπηρεσία "τσάμπα".

 

Στο κάτω-κάτω για μας γινεται αυτό. Για ποιον άλλον?

 

Επειδή δεν έχει και πολύ νόημα η συζήτηση, να ξαναδιευκρινήσω πως δεν έχω πρόβλημα κάποιος να θελει να βάλει διαφημίσεις στο σάιτ του. Δικο του είναι, ό,τι θελει κάνει. Αλλά ενοχλούμαι πάρα πολύ να μου τα παρουσιάζουν οτι όλα γινονται για το δικό μου καλό (για ποιανου άλλου?).

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου