Προς το περιεχόμενο

Γιατί δεν βλέπω τις Αγγελίες; Τι φταίει;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Την πρώτη σου πρόταση ΔΕΝ την καταλαβαίνω.

 

Για να τελειώνουμε όμως με τις θεωρίες συνωμοσίας: Ναι, η σελίδα είναι κερδοσκοπική. Προσπαθεί δηλαδή να επιζήσει και αυτή. Οπως όλοι. Και εσύ αν δουλεύεις γι αυτό το κάνεις. Προσφέρεις έργο για να πληρωθείς. Εκτός κι αν σε ζει κάποιος άλλος.

 

Θα μπορούσε να είναι συνδρομητική. Να πληρώνεις δηλαδή για κάθε αγγελία που θα αναρτήσεις. Εσύ θα το έκανες; Εγώ πάντως θα το προτιμούσα.  :D

Αλλά ακόμα κι αν ναι, ξέρω πολλούς που δεν...

Αντ' αυτού λοιπόν υπάρχουν διαφημίσεις που "πληρώνουν" αντι για τον επισκέπτη.

 

Άλλες σελίδες προτρέπουν τα μέλη τους να τις υποστηρίζουν κάνοντας κλικ στις αγγελίες αφού μόνο τότε "μετράνε". Εδώ δεν ζήτησε κανείς τίποτα.

 

Και όχι μόνο αυτό αλλά δεχόμαστε και μομφές στο ότι επεμβαίνουμε και στις παράτυπες επιλογές σου και σε καταπιέζουμε, ενώ πρέπει να είμαστε κι απίκο να σου λύσουμε το πρόβλημα που δημιούργησες προσπαθώντας να αλιώσεις τη σελίδα;

 

Είναι σαν να ζητάς βοήθεια από την Steinberg γιατί το torrent του Cubase που κατέβασες δεν δουλεύει... :o

 

Η σελίδα είναι για να φαίνεται ως έχει και θα προσπαθούμε να προσφέρουμε την καλύτερη υπηρεσία δυνατή.

Για όσους σέβονται αυτήν και τον κόπο μας.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μια χαρά είναι οι αγγελίες.Και δεν είναι κακό να κερδίζει από αυτές και ο yameth.Δεν είναι αναγκη να δαιμονοποιούμε τα πάντα.

Eγώ πάντως έχω κερδίσει από τις αγγελίες,οπότε δηλώνω ευχαριστημένος.

Το μόνο που μένει είναι να αλλαχτεί εκείνο το "Προσοχή! Κυκλοφορουν απατεώνες στο διαδύκτιο" σε "Προσοχή! Κυκλοφορουν απατεώνες στο διαδίκτυο" γιατί μου βγάζει το μάτι κάθε φορά που επισκέπτομαι τη σελίδα  ;D

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εχω σκοτωθεί για άλλα θέματα και μ έχει ακόμα διεγραμμένο o yameth σ αυτό το θέμα δεν μπορώ να μν συμφωνήσω με τα λεγόμενά του...όλα στη ζωή έχουν ένα κάποιο μικρό ή μεγάλο κόστος... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πρώτη μου πρόταση, απλά είμαι ειρωνικός.

 

μα, ρε παιδιά, ειπα εγώ οτι ειναι κακό να ειναι μια σελίδα κερδοσκοπική?

 

γιαμεθ αμα διαβάσεις το πρώτο που γράφω, απλά ρωτάω ΑΝ γινεται να ξεχωρίζει το κειμενο απο τις διαφημίσεις (οπως γίνεται σε δεκάδες άλλα σάιτ - αλλωστε οπως εγραψα ηδη, πρωτη φορα βλέπω αυτό το φαινομενο) ωστε εμεις που χρησιμοποιουμε "παράτυπες" (ειναι δυνατόν να θεωρείται "παρατυπη" επιλογή το να χρησιμοποιείς addon για να μην σου μπαφιάζονται τα ματια, το μυαλό και μπουκώνει ο επεξεργαστής του υπολογιστή απο τις διαφημίσεις?) επιλογες, να μην χάνουμε ΚΑΙ το κείμενο.

 

Την απάντησή μου την πήρα: Οχι. Και ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ δεν εχω κανένα πρόβλημα με αυτό. Και ούτε ζητησα απο κανέναν να είναι "απίκο" για να μου λύσει το ...πρόβλημα. Ακου εκεί! Γραφω ξεκάθαρα αυτά που γράφω!

 

Το μόνο που έχω πρόβλημα, είναι ο τρόπος που μου σερβιρίστηκε η απάντηση, οτι όλα γίνονται δηλαδή για το δικό μου το ...τζαμπατζίδικο καλό. Οτι οι διαφημίσεις που μένουν ειναι "ελεγχομενες", και οτι μην ξεχνάω: αφου θελω να πουλάω την πραματεια μου τσαμπα και παράνομα, (μπλοκαροντας διαφημίσεις) δεν ειναι δυνατόν να ζητάω και την ομαδα του σμαρτ να ειναι απικο.

 

 

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φίλε μάλλον βλέπεις τα πράγματα σαν βολεμένος άρπαγας.

Το add-on είναι add-on, if you speak english και όχι default εφαρμογή. Χακιά δηλαδή.

Δεν θελει η οικουμένη να σου επιβληθεί ούτε να σε νουθετήσει. Απλά ελπίζει να μην κλέβεις τον κόπο του άλλου όπως λέει ο νόμος, αιώνες τώρα.

Τις διαφημίσεις δεν τις μπλοκάρεις στη σελίδα σου. Κάτσε εκεί και μπλόκαρε όσο θες. Σε ξένο σέρβερ το κάνεις που εσύ επιλέγεις να μπείς γιατί σε εξυπηρετεί.

Ασε δε που δεν σου είπε και κανείς τίποτα. Αλλά εσένα σε ενοχλεί κι από πάνω και σε καταπιέζει...

Αστο να πάει στο διάολο...

Τέλος off-topic.

 

Υ.Γ. Το "διαδίκτυο" διορθώθηκε!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το add-on ειναι add-on. Και όχι default εφαρμογή. Συμφωνώ ως εδώ. Αλλά χακιά είναι άλλο πράγμα. Κάνεις μεγάλο λάθος αν νομίζεις πως add-on=χακια. Είναι 2 ξεχωριστά σύνολα, που κάποιες φορές επικαλύπτονται. Αυτό δε σημαίνει πως όλες οι βοηθητικές εφαρμογές είναι χακιές και παρανομίες.

 

Το τι θελει η οικουμενη να κάνει, ειναι -πιστεύω αντιλαμβάνεσαι- πολύ λεπτό και σοβαρό ζήτημα, για να το απλοποιείς έτσι. Επίσης, μου δείχνεις πως δεν εισαι σε θέση να πάρεις στα σοβαρα τις απόψεις μου για κάτι τέτοιο οπότε δεν εχει νόημα να το συζητήσουμε.

 

Επίσης, εκτός απο το οτι δεν διαβάζεις καν τι γράφω, με προσβάλλεις κιολας.. Άκου βολεμένος ...άρπαγας! Μια πρόταση έκανα και αμέσως αντιμετωπίστηκα "με το καλό" σαν χαζός, και οταν διαμαρτυρήθηκα γι'αυτό, μου φόρεσες και το καπελάκι του βολεμένου παράνομου τσαμπατζη άρπαγα που κλεβει απο τον κοπο του άλλου.

 

τελοσπαντων, το αφήνω να πάει στο διάολο, δεν εχει κανένα νόημα..

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αυτό δε σημαίνει πως όλες οι βοηθητικές εφαρμογές είναι χακιές και παρανομίες.

Και το αντίστροφο.

 

Για τα υπόλοιπα συμφωνώ πως διαφωνούμε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου