Προς το περιεχόμενο

Bugera 6262(Head) vs Blackstar HT-5RH


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την ακρίβεια είναι τελικός ενισχυτής!

 

Και για του λόγου το αληθές τσέκαρε ηχάρα:

 

 

Δες και τι ένταση μπορεί να έχει έχοντας μέτρο σύγκρισης το πόσο ακούγεται με το υπόλοιπο συγκρότημα και χωρίς να είναι τέρμα η ένταση,πιο κάτω και από το μισό μάλιστα.

 

                                                    8)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν παίζεται το συγκεκριμένο πέταλι ...εεεεεε συγνώμη ο συγκεκριμένος ενίσχυτης . Η λύση του μεσοπονιαρη... Και κουμπωνεις ότι θες. Είτε πέταλι είτε πέταλιερα είτε οτιδήποτε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζεται το συγκεκριμένο πέταλι ...εεεεεε συγνώμη ο συγκεκριμένος ενίσχυτης . Η λύση του μεσοπονιαρη... Και κουμπωνεις ότι θες. Είτε πέταλι είτε πέταλιερα είτε οτιδήποτε .

 

Σίγουρα!

Αν είναι και στα 30 κιλά αν έχεις combo άστα να πάνε.

 

Αν είχα τέτοιο γομάρι σίγουρα θα το έβαζα ροδάκια από κάτω και άλλα δύο χερούλια από τα πλάγια ώστε να το σηκώνουν δύο άτομα ή έστω δύο χερούλια από πάνω όπως o vox ac30 κτλ. ώστε να το έχεις με δύο χέρια αν χρειαστεί.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σας ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας,ειδικά το 44 Magnum είναι μια καλή λύση,αλλά πρώτα θα εξαντλήσω τις πιθανότητες μου με τους Blackstar.Αν δω ό,τι δε βγαίνει,θα κοιτάξω κι άλλα πράγματα.Δυστυχώς ο Bugera απορρίπτεται λόγω βάρους ενώ είναι τρομερός ενισχυτής.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας,ειδικά το 44 Magnum είναι μια καλή λύση,αλλά πρώτα θα εξαντλήσω τις πιθανότητες μου με τους Blackstar.Αν δω ό,τι δε βγαίνει,θα κοιτάξω κι άλλα πράγματα.Δυστυχώς ο Bugera απορρίπτεται λόγω βάρους ενώ είναι τρομερός ενισχυτής.

 

Είναι κρίμα πάντος να μην παίρνεις αυό που σου αρέσει(γιατί και μένα μου άρεσουν πολύ οι Bugera)μόνο και μόνο για το βάρος!

 

Το 44 Magnum είναι πολύ καλή λύση το πολύ πολύ να χρειαστείς και ένα EQ αναλόγος αν παίζεις με καθαρό του ενισχυτή και θέλεις άλλη χροιά από το Magnum γούστα είναι αυτά.

 

Καλή και εύκολη επιλογή να έχεις!

                                                      8)

                                                    8)  8)

                                                      8)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είναι κρίμα πάντος να μην παίρνεις αυό που σου αρέσει(γιατί και μένα μου άρεσουν πολύ οι Bugera)μόνο και μόνο για το βάρος!

 

Το 44 Magnum είναι πολύ καλή λύση το πολύ πολύ να χρειαστείς και ένα EQ αναλόγος αν παίζεις με καθαρό του ενισχυτή και θέλεις άλλη χροιά από το Magnum γούστα είναι αυτά.

 

Καλή και εύκολη επιλογή να έχεις!

                                                       8)

                                                    8)   8)

                                                       8)

Εννοείται ότι είναι κρίμα γιατί σαν ήχος ο Bugera σκίζει τον Blackstar.Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν θα μπορώ να κουβαλάω 30 κιλά 1-2 φορές την εβδομάδα.Τώρα μόλις είδα ότι ο Bugera 333 Head ζυγίζει 20.5 κιλά,αλλά και πάλι δεν ξέρω...

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι είναι κρίμα γιατί σαν ήχος ο Bugera σκίζει τον Blackstar.Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν θα μπορώ να κουβαλάω 30 κιλά 1-2 φορές την εβδομάδα.Τώρα μόλις είδα ότι ο Bugera 333 Head ζυγίζει 20.5 κιλά,αλλά και πάλι δεν ξέρω...

Επειδη δεν έχω καταλάβει καλα. Το θέμα σου ειναι ότι δεν μπορείς να τον μεταφέρεις απο το σπίτι σου στο μαγαζι;

Guitars:

Yamaha EG112

Yamaha PAC120

Epiphone Les Paul Custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επειδη δεν έχω καταλάβει καλα. Το θέμα σου ειναι ότι δεν μπορείς να τον μεταφέρεις απο το σπίτι σου στο μαγαζι;

 

Το θέμα μου είναι ότι δε μπορώ σε συστηματική βάση να κουβαλώ 30 και 40 κιλά.Τρεις-τέσσερις φορές θα γίνει αυτό και μετά δε θα μπορώ να σκύψω!  :P

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι είναι κρίμα γιατί σαν ήχος ο Bugera σκίζει τον Blackstar.Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν θα μπορώ να κουβαλάω 30 κιλά 1-2 φορές την εβδομάδα.Τώρα μόλις είδα ότι ο Bugera 333 Head ζυγίζει 20.5 κιλά,αλλά και πάλι δεν ξέρω...

 

 

Να σου πω την αλήθεια ο 333 πιο πολύ μου αρέσει έχει και τρία κανάλια και χώρια eq σε κάθε κανάλι.

 

Μια λύση είναι να μεταφέρετε 2 άτομα από 10 κιλά στον καθένα και με δυό χέρια είναι καλά.

 

Άμα θέλεις μπορείς να του προσθέσεις δύο χερουλάκια εξτρά για να σε βολεύει καλύτερα,

δες που σε βολεύει να τοποθετείς τα χέρια ωστε να βολεύεσαι και βάλε τα χερουλάκια.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου