Προς το περιεχόμενο

Καποιες αιρετικες αληθειες γυρω απο τη μουσικη!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

προφανως και τα πιστευουμε (τοτυλαχιστον εγω 100%) :wink:

 

ρε Stanley πανω που πηγα να σε λατρεψω μου πεταξες αυτο το

 

Το τετράχορδο μπουζούκι κατέστρεψε τη λαϊκή μουσική.

 

& με χαλασες!αν δεν υπηρχε ρε αρχηγε το 4χρορδο θα ακουγαμε ακομα ψευτορεμπετικα απο φοιτητικες κομπανιες!! :lol: RESPECT στο Χιωτη που ευτυχως το καθιερωσε (αλλωστε πως ειναι δυνατον να σου αρεσει ο Μακης & να μη σου αρεσει το 4χορδο??) :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 498
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν δεν υπηρχε ρε αρχηγε το 4χρορδο θα ακουγαμε ακομα ψευτορεμπετικα απο φοιτητικες κομπανιες!! :lol: RESPECT στο Χιωτη που ευτυχως το καθιερωσε (αλλωστε πως ειναι δυνατον να σου αρεσει ο Μακης & να μη σου αρεσει το 4χορδο??) :lol:

Αν ο Neil Young έπαιζε μπουζούκι θα έπαιζε με τρίχορδο, φίλε SF :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Οι Pink Floyd είναι από τους λίγους που δεν επηρεάστηκαν από μαύρους συνθέτες. Γι'αυτό είναι τόσο ξενέρωτοι.

 

Aπό που να ξεκινήσω? Από το όνομα τους που είναι παρμένo από τον Pink Anderson και τον Floyd Council?

 

O Gilmour δεν είναι επιρεασμένος από blues μουσική?

 

Eίπαμε αιρετικές αλήθειες όχι ότι μας κατέβει στο κεφάλι!

 

- Κάθε βράδυ οι καλόγεροι στο άγιο όρος δε προσεύχονται αλλά ακούνε Johny Cash. Γνωρίζουν καλά ότι μόνο έτσι θα σώσουν την ψυχή τους.

 

Amin to that!

:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά οι καλογεροι δεν νομίζω ότι ακούνε μουισκή τέτοιες ώρες.....Αλλα θου κυριε φυλακή το στοματι μου.... :lol:

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-οποιος δεν εχει καταλαβει γιατι οι floyd δεν ειναι το μεσο ροκ συγκροτημα μαλλον δεν εχει καταλαβει πολλα απο μουσικη

 

-οποιος δεν εχει καταλαβει γιατι οι deep purple δεν ειναι το μεσο ροκ συγκροτημα μαλλον δεν εχει καταλαβει πολλα απο μουσικη (για τους αντιθετους ακριβως λογους απο το προηγουμενο σχολιο)

 

-Απορια..Οι εντεχνοι ξερουν????(γενικα)

 

-Οποιος παιζει με Gibson (και ειδικοτερα με les paul) ακουει μονο τα μισα Hz απ οτι ενας Homo erectus..........

 

-Τα μουσικα φορουμ (και αυτο επισης) βριθουν απο αφορισμους σαν τους προηγουμενους.

 

-Στα μουσικα φορουμ υπαρχει ενας νομος: το δικο μου ειναι μεγαλυτερο, καλυτερο, βαρυτερο απο το δικο σας.

 

-Σκοπος καθε χρηστη των μουσικων φορουμ ειναι να πεισει τους υπολοιπους για το πιο πανω σημειο. Αυτος που θα πεισει τελικα τους περισοτερους γινεται Μοd.

 

-Οι αποψεις περι μουσικης ειναι σαν τις κ............ς. Ο καθενας εχει απο μια. Καποιοι εχουν περισσοτερες.

 

-Μεταξυ μας....ουτε κι εμενα μου αρεσει ο Καζαντζιδης..........

 

-Οταν ενας μουσικος μιλαει για καποιον συναδελφο λεει παντα: ειναι καλος......ΑΛΛΑ......

 

-Η δουλεια (και οχι η πειρατεια) σκοτωνει τη μουσικη..........που να βρεις κουραγιο να ανοιξεις τον ενισχυτη μετα απο ενα 12ωρο στην οικοδομη.......... :D :D :D :D

 

-Στον πλανητη γη και τα 6 δις των κατοικων του ηθελαν να γινουν μουσικοι.......οι περισσοτεροι ομως ακολουθησαν τη συμβουλη του μπαμπα τους και εγιναν γιατροι..........(παιδι μου πως θα βγαλεις λεφτα?????????)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Οι Pink Floyd είναι από τους λίγους που δεν επηρεάστηκαν από μαύρους συνθέτες. Γι'αυτό είναι τόσο ξενέρωτοι.

Χε χε χε χε χε.ΚΑΙ επηρρεαστηκαν' date='ΚΑΙ δεν ειναι ξενερωτοι.Μη μας τρελλανεις ρε φιλαρακο...

We Want The Airwaves,baby...

[img']http://img433.imageshack.us/img433/3074/tokin5xe.gif[/img]

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες αργότερα...

Κάντε λίγη υπομονή. Σε κάνα 20ήμερο θα σκάσει πολύ grande προβάδικο στα πέριξ :wink:

 

 

Κυριε Silot ,απο τον Σεπτεμβρη περιμενουμε..Διαβαζα κατα τυχη

το θεμα και ειπα να ρωτησω αν ειχαμε εξελιξεις απο το μετωπο... :lol: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Επιστρεφω Δημητριος,γιατι ειναι θρενταρα.

 

1) Οι ιντερνετομουσικοί εχουν τενοντιτιδα απο το mouse κ οχι απο το οργανο τους.

 

2)Στο myspace ισχυει η προταση:"Μ αρεσει η μουσικη σου επειδη θα 'θελα να σ'αρεσει η δικιά μου".

 

3)Οφειλουμε να εχουμε loopstation

 

5)οταν παιζουμε σολο δυναμωνουμε, ενω θα επρεπε να χαμηλωνουν οι αλλοι.

 

6)ο Μπαμπης Παπαδοπουλος,ο Badoek και κανα 2 ακομα ειναι οι μοναδικες επιλογες των μεγαλων ονοματων για κιθαριστες των γκρουπ τους.Ειναι οι αντιστοιχοι των Λαντσια ,Κιουρτσογλου,Lynch,Παπασταμου και Καλουδή επειδή είναι ΚΑΙ μουσικάρες ΚΑΙ κοιτανε μπροστα.

 

7)Η τελευταια προταση του 6 ειναι πλεονασμος γιατι στον ορισμο μουσικάρα συμπεριλαμβανεται το να κοιτας μπροστα.

 

8 )Κοιταω μπροστα δε σημαινει παιζω ασυναρτησιες.Οφειλω να μπορω να παιξω και καρφι 5 πραματα και ΜΕΤΑ κανω οτι ανωμαλια μου κατεβαινει.Γενικα ισχύει οτι δεν παμε να γραψουμε ποιηση αν δεν ξερουμε το αλφαβητο.

 

9)Μαθαίνοντας ενα δεύτερο όργανο,γίνεσαι καλύτερος στο 1ο :!:

 

10)Οποιαδηποτε κιθαρα της ταξης των 1000 (+/-) ευρω ειναι καταπληκτικη.ΟΛΑ τα ειδη εχουν παιχτει κατα καιρους με ΟΛΕΣ τις κιθαρες

 

11)Ταδε εφη Σαρρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου