Προς το περιεχόμενο

Καποιες αιρετικες αληθειες γυρω απο τη μουσικη!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης' date=' δεν σηκώνουν και κουβέντα! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αλλά εμείς (οι υπόλοιποι μουσικοί) σας αγαπάμε βρε κουτά... :wink:[/quote']

 

Είσαι πάρα πολύ τυχερός που δεν παρέλειψες την λέξη "υπόλοιποι"....

 

Μα πάρα πολύ τυχερός όμως... Γιατί μπορεί από μια τέτοια απροσεξία να σου συμβεί κανένα ατύχημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 498
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

DR Rhythm ΚΑΙ Alchemist ενα δεν σταματησετε τωρα....

δεν θα παρει κανεις απο τους 2 σας το καινουριο βιντεο που θα ανεβασω Summer Koloi 2006... 8) 8) 8)

 

 

Kai αυτο το κανω γιατι σας αγαπαω.......πολυ!!!! :D :D :D

 

 

:oops: Sorry for the off topic :oops:

 

 

Κωστα....το ξερεις καλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DR Rhythm ΚΑΙ Alchemist ενα δεν σταματησετε τωρα....

δεν θα παρει κανεις απο τους 2 σας το καινουριο βιντεο που θα ανεβασω Summer Koloi 2006... 8) 8) 8)

 

Το βούλωσα! 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Κιθαρίστες που παίζουν εν έτοι 2006 πάνω από 2 νότες το δευτερόλεπτο και πάνω από 30 δευτερόλεπτα solo στην πυρά χωρίς καν να απολογηθούν για τα εγκλήματά τους.

 

2. O drummer που θα καταλάβει ότι breaks και τα fills δεν γίνονται μονάχα με το snare...θα απολαμβάνει την αιώνια συμπάθειά μου!

 

3. Αν στη μπάντα σας (εμένα μου τη σπάει η λέξη συγκρότημα...μπλιάχ :x ) έχετε πληκτρά κι ενώ δεν παίζετε "ελληνόφωνο έντεχνο-ροκ" τον έχετε για να παίζει "πλάτες" και "strings" είστε για τον....@%!*σο!

 

4. Η μουσική ιστορία οφείλει να σβήσει 2 περιόδους της που κυριάρχησε το kitsch θάβοντας αριστουργήματα που κυκλοφορούσαν ταυτόχρονα: 1978-1983 λόγω του new wave of british havey metal και 1983-1988 για την λεγόμενη Euro disco και τα παρακλάδια της (Italo-disco, Hi-NRG κλπ.)

 

5. Οι Beatles και οι Rolling Stones ήταν μέτριοι...η πρώτη πραγματική γκρουπάρα εμφανίστηκε στα 1967 μ'ένα Piper At The Gates of Dawn! :D

Παρ'όλα αυτά το μεγαλύτερο group στον κόσμο εμφανίστηκε 25 χρόνια αργότερα και λεγόταν Radiohead!

 

7. Έχει έρθει ο καιρός να απαγορευθούν με μεθόδους χουντικής λογοκρισίας όλοι οι γελοίοι δήθεν post-grunge κλώνοι των Pearl Jam στις ΗΠΑ. Δυστυχώς δίνουν για την χώρα τους την εικόνα των μουσικά απαίδευτων καουμπόηδων, ένα μάτσο λογοκλόποι καράβλαχοι που κυνηγάνε γελάδια στο Τέξας!

 

8. Όσο υπάρχουν τύποι που ξέρουν να παίζουν σωστό, ηπειρώτικο κλαρίνο η παραδοσιακή μουσική θα αντέχει. Το όργανο αυτό είναι ο μοναδικός ήχος παραδοσιακής μουσικής που μ'αρέσει!

 

9. Αυτές οι κιθάρες που πρέπει τους βάζεις τηλεκάρτες πίσω από το neck και να κολλάς πάνω σου καλώδια για να παίξουν αξιοπρεπώς...πως λέγονται να δεις...είναι μερικές φορές που μου αρέσουν! Έχουν και μονούς μαγνήτες κι είναι λίγο ψόφιες...αλλά έχουν την πλάκα τους!

Α. ναι! Telecaster τις λένε!!! :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3. Αν στη μπάντα σας (εμένα μου τη σπάει η λέξη συγκρότημα...μπλιάχ ) έχετε πληκτρά κι ενώ δεν παίζετε "ελληνόφωνο έντεχνο-ροκ" τον έχετε για να παίζει "πλάτες" και "strings" είστε για τον....@%!*σο

 

204055520_55140b2537_o.gif

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.O Elvis ζει και βασιλευει ,κι απο μαυρους μουσικους ακομα κλεβει(με ρυθμο)

 

2.Η δεκαετια του '70 εβγαλε τα μεγαλυτερα διαμαντια της δισκογραφιας..

 

3.Καζαντζιδης καλος αλλα πολυ κλαψας ρε παιδι μου..

 

4.Ο Βob Marley ειχε 45 ειδη ψειρας στο κεφαλι του.

 

5.Η κλασσικη μουσικη ΔΕΝ ειναι ανωτερη απο τη "μεσογειο"του Σαλεα.

 

6.Ο Ηεndriξ ειχε σαν ειδωλο τον Χιωτη.MAMBOOO!!

 

7.Ποιοι rolling stones?Sticky fingers και πολυ ειναι..

 

8.Sgt. Pepper's ανωτερο σαφως..

 

9.Η πιο δυσκολη μουσικη(τεχνικα) που εχει παιχτει ειναι το Romantic Warrior των RETURN TO FOREVER.Προσκυναμε & δε μιλαμε.

10.Η αμεσως επομενη το"friends"του Chik Corea.

 

11.Η country ειναι πολυ βαρετη.Παιρνει 10 στα 10 σε βαρεμαρα.

 

12.Το λα'ι'κοFUSION ειναι ενα μειγμα FUSION σε λα'ι'κους δρομους :lol:

 

13.Η συγχορδια μεταξυ Δια και Κρονου ειναι ΛΑ-ΝΤΟ 8O

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Edge είναι από τους πιο υποτιμημένους κιθαρίστες

 

Ο Johny Greenwood είναι ο καλύτερος (ποπ/ροκ) κιθαρίστας των 90s

 

Ο Stevie Ray Vaughan είναι η λευκή απομίμηση του Jimi (και τίποτα περισσότερο)

 

Είναι πολύ δυσκολότερο να γράψεις ένα πολύ καλό pop κομμάτι από ένα μέτριο 20λεπτο progressive οργιο

 

Οι Camel ήταν πιο ουσιαστικοί από ότι οι Rush

 

Η amsterl ΕΙΝΑΙ καλύτερη από την Heineken, αλλά η Kaiser ΕΙΝΑΙ καλύτερη από όλες (και ναι έχει άμεση σχέση με τη μουσική)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου