Προς το περιεχόμενο

Τα χειρότερα σολο κιθάρας


not_guilty

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΛΑ τα solos του buddy guy...ο τυπος απλα δεν μπορει να παιξει ΜΙΑ νοτα καθαρα και σωστα..αλλα δινει πολυ σοου ο @ουστης :lol: :lol:

 

Και όμως πόσοι επηρεάστηκαν απο αυτόν ε; :wink:

 

δεν νομιζω οτι υπαρχει χειροτερο solo εκτος αν αυτος που παιζει δεν ξερει που πανε τα τεσσερα και παιζει οτι να ναι και ειναι εκτος οποτε ναι το συζητας' date=' icon_cool.gif [/quote']

 

Κάπου στο noiz υπάρχει ένα link ένα ανάλογο video.Με έναν πραγματικά άσχετο(ή τουλάχιστον θεατρίνο άσχετο :P )

Δεν μπόρεσα να το εντοπίσω βέβαια

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ίσως μιλάμε και για τον ίδιο :wink:

Και εγώ το ίδιο πιστεύω αλλά όπως και να έχει το συγκεκριμένο σόλο κατατάσεται στα χειρότερα :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χειρότερα σόλο κατ' εμέ (δεν μπαίνω στον κόπο να μιλήσω για την εγχώρια παραγωγή σόλο από κιθαρίστες γιατί δεν παρακολουθώ :oops: ) είναι κατά τα ακουσματά μου βέβαια πάντα' date=' τα σόλο του blackmore και του Page όταν παίζουν live και τα ακούω - βλέπω από bootlegs και όχι φυσικά από επίσημα live που έχουν πέσει μίξεις - μαζέματα - κτλ - κτλ.... Οι τύποι είναι μεν ΘΕΟΙ αλλά αυτά που παίζουν είναι "ΘΕΙΚΑ" :lol: :lol: απίστευτες πολλές φορές εκτός μέτρου φράσεις, κλίμακες, "βρώμικο" παίξιμο, και γενικότερα ό, τι τους κατέβει και όπως τους βγεί! Ένα απίστευτο συνοθυλευμα αρπακόλας και επαγγελματισμού![/quote']

 

Συμφωνώ απόλυτα...

 

Αν και λάτρης και των δύο κιθαριστών, σε φάση λάηβ ακούς αυτό που λένε "Ο,ΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ"....!

Ανάλογα και το τί έχουν πιεί πριν από το λάηβ βέβαια...

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι υπαρχει χειροτερο solo εκτος αν αυτος που παιζει δεν ξερει που πανε τα τεσσερα...

 

Ελα' date=' με φώναξες? 8O[/quote']

 

:) τρελε φιλε μου fusionjazz αντε γεια κατασταση ακουσα στα κοματια σου και γενικα ηταν πολυ φευγατα δεν με χαλασε ουτε με ξενισε κατι σε φαση ''φαλτσου'' γενικοτερα ηταν super ολη σου η συλληψη!οτι νοτα και να παει να φυγει(που δεν φευγει)την μαζευει το groovaρισμα σου τρελε μου πολυ σημαντικο για το υφος της μουσικης σου!! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή κωφέ ενισχυτοστερεφωνικέ μου φίλε θες να πείς οτι αυτό το θρέαντ δεν έγινε για μένα??? :?:

 

Οχι ρε γμτ... 8O

 

Φτού...πάλι "καρφώθηκα", ε? :oops:

 

 

ΥΓ1: Κερνάω ΟΡΥΛΑ...(ψυχάκια!)

 

ΥΓ2: Συγνώμη για το spam παιδιά...

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τα χειρότερα, τραγικότερα και ποιο απαίσια σόλο που έχω ακούσει είναι του Tony Iommi!!Οσο καλός είναι στην ρυθμική τόσο χάλια είναι στα σόλο!

Δεν λεω..ο τύπος έχει γράψει riffs και τραγούδια που έχουν αφήσει ιστορία...αλλά όποτε έρχεται η στιγμή του σόλο... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνίσω λίγο...Μην ξεχνάμε ότι έχει κομμένα δάχτυλα.Προτιμάς των slayer ας πούμε; :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ακούω slayer οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη :wink:

Όπως και να έχει δεν μου αρέσει καθόλου!

Γούστα είναι αυτά ρε janick! 8)

 

Αυτό με τα κομμένα δάχτυλα πάντως δεν το ξέρω...για πες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έίχε κόψει τα δάχτυλα του σε μηχάνημα εκεί που δούλευε πριν φορμάρουν τους Sabbath.Και έβαλε προσθετικά στα χέρια κούρδισε 1,5 τόνο κάτω έβαλε λεπτές χορδές για να την παλέψει :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου