Προς το περιεχόμενο

Αγορά αταστου μπάσου...


Godspeed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει και η επιλογή να πάρεις όργανο και να το κάνεις εσύ άταστο..Μιλώντας εκ πείρας θα σου πω ότι αξίζει αρκεί να λάβεις στα υπόψιν τα ξύλα...

 

Αυτό είναι ιδανικός υποψήφιος καθώς η wenge ταστιέρα δεν παθαίνει τίποτα,το wenge έιναι το ξύλο που φτιάχνουν ράγες για σιδηρόδρομους  ;D

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=105282

 

Το άλλο είναι αυτό που θα το πας στον Αντώνη και θα του πεις ή να σου φτιάξει νέα ταστιέρα ή να σου βγάλει τα τάστα..Δεν ξέρω τι ξύλο είναι η ταστίερα,αν είναι rosewood δεν το προτείνω εκτός και αν το περάσεις με βερνίκι

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=101155

 

ή και αυτό θα σου κάνει την δουλειά και με το παραπάνω

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=54904

 

 

 

 

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

αξίζει αρκεί να λάβεις στα υπόψιν τα ξύλα...

 

 

 

Επιτέλους... η συζήτηση πέρασε σε ενδιαφέρον topic... Κσύλα! Φέρτε τάχιστα τον Marathon.  :D

 

ΥΓ: Συγνώμη κύριοι, αλλά δεν άντεξα... Παρασκευή γαρ...  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους... η συζήτηση πέρασε σε ενδιαφέρον topic... Κσύλα! Φέρτε τάχιστα τον Marathon.  :D

Ε καλά δεν μιλάμε για κουρδισμένα ξύλα και λοιπές αηδίες αλλά αντοχή στη μεταλλική χορδή...Το rosewood και το maple δεν έχουν την ίδια αντοχή με τον έβενο το purplehurt και το wenge...Αυτά τα πράγματα είναι δεδομένα...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά δεν μιλάμε για κουρδισμένα ξύλα και λοιπές αηδίες αλλά αντοχή στη μεταλλική χορδή...

Ορίστε...εάν θέλουμε αντοχή! Πιο φτηνά και καλά, δεν θα βρεί 8)

http://mosesgraphite.com/products/electric-guitar-bass-necks/

 

Και μετά...να πάει σε κάποιον να του φτιάξει και ένα σώμα ;D ;D

 

Γειά σου Παρ-Τέρρη  :-*

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου warwickplayer το δα το Warwick. Φτηνό δεν είναι; Μήπως έχει κάποιο λάκο η φάβα;

 

Κανένα λάκο δεν έχει...Εκεί είναι η τιμή των Warwick...Απλά η εταιρία έχει προβεί σε τεράστιες ανατιμήσεις.Εγώ είμαι της άποψης ότι πουλάμε σε σχέση με την τιμή που αγοράσαμε,όπως φαίνεται και ο φίλος που το πουλάει.άλλοι είναι της άποψης ότι πουλάμε σε σχέση με την δεδομένη τιμή αγοράς.Το zebrano $$ κόστιζε αν θυμάμαι καλά στο music schmidt κοντά στα 1300.Οπότε τα 850 μου φαντάζουν σαν μια λογική τιμή.

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να το σκεφτώ για το Warwick που πρωτοανέφερα;

Γιατί να πάρεις ένα κινέζικο στα 1000 ευρώ ενώ μπορείς να πάρεις ένα γερμανικό στα 850...Πίστεψε με τα 2 όργανα δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση...Εγώ θα σου έλεγα να δεις και το άταστο του Αντώνη...Αν είσαι Αθήνα δεν χάνεις κάτι να το δεις από κοντά...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, βρήκα τον κύριο Ιωαννίδη και συμφωνήσαμε να φτιάξουμε ένα Odyssey κολλητό που να σκάβει: Alder, Rosewood και Kent Armstrong humbackers!

Always remember you're unique, just like everyone else...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, βρήκα τον κύριο Ιωαννίδη και συμφωνήσαμε να φτιάξουμε ένα Odyssey κολλητό που να σκάβει: Alder, Rosewood και Kent Armstrong humbackers!

Γιατί Kent Armstrong?Preamp?Τιμή?

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου