Προς το περιεχόμενο

Το μελλον της μουσικης...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αντουάν είσαι άπαιχτος, το ξαναλέω ΑΠΑΙΧΤΟΣ

Τέλος.

 

Ιχνηλάτη, πράγματι (και χωρίς παρεξήγηση) καταλήγουμε σε αόριστες γενικολογίες και ψιλοαμπελοφιλοσοφίες :)

Απ'ότι βλέπω όμως συμμερίζονται αρκετοί την ιδέα που πέταξα (στις διάφορες παραλλαγές της) .

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιχνηλάτη' date=' πράγματι (και χωρίς παρεξήγηση) καταλήγουμε σε αόριστες γενικολογίες και ψιλοαμπελοφιλοσοφίες :)

Απ'ότι βλέπω όμως συμμερίζονται αρκετοί την ιδέα που πέταξα (στις διάφορες παραλλαγές της) .[/quote']

Οχι και "ψιλοαμπελοφιλοσοφίες",ρε συ..Ενταξει,μπορει να μη βγαινει ακρη

αλλα σιγουρα ειναι χρησιμες κουβεντες..

 

Το θεμα παντως που ανεβασα ηταν το μελλον της μουσικης και οχι

το παρελθον της..!!!@#$%^&*

uglygaga.gif

Που το φτασαμε ομως..Ειμαστε απαιχτοι τελικα!

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντουάν είσαι άπαιχτος' date=' το ξαναλέω ΑΠΑΙΧΤΟΣ

Τέλος.

 

Ιχνηλάτη, πράγματι (και χωρίς παρεξήγηση) καταλήγουμε σε αόριστες γενικολογίες και ψιλοαμπελοφιλοσοφίες :)

Απ'ότι βλέπω όμως συμμερίζονται αρκετοί την ιδέα που πέταξα (στις διάφορες παραλλαγές της) .

 

Δεν πέταξες μια ιδέα,άνοιξες μια συζήτηση και κάποιοι σου απάντησαν.Το να μειώνεις τον Ιχνηλάτη και να επικροτείς τον αντουάν είναι κλισέ και γελοίο στο θέμα που ΕΣΥ άνοιξες. :evil:

 

Στο συγκεκριμένο τόπικ παίρνω το μέρος του ιχνηλάτη,όχι επειδή έκανα βλακεία να απαντήσω κι εγώ (είπα είναι λίγο μουσικό το θέμα,δεν είναι μεταφυσική) απλά επειδή δεν είπε τίποτα εξωφρενικό και του επιτίθεστε.

 

Ο Ιχνηλάτης δε, είναι ο πρώτος που ζήτησε να ανοιχτεί καινούριο τόπικ για το θέμα...

 

¶ντε,ξεσκίστε με τώρα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συγκεκριμένο τόπικ παίρνω το μέρος του ιχνηλάτη' date='όχι επειδή έκανα βλακεία να απαντήσω κι εγώ (είπα είναι λίγο μουσικό το θέμα,δεν είναι μεταφυσική) απλά επειδή δεν είπε τίποτα εξωφρενικό και του επιτίθεστε.[/quote']

Εγω τουλαχιστον δεν επιτεθηκα σε κανεναν(αν πηγαινε σ εμενα)...

Ειναι φυσικο επακολουθο να "διευρυνεται"μια τετοια συζητηση και να

εκφραζονται και αποψεις λιγο πιο ανοιχτες και ποικιλομορφες.Εγω επισης

συμφωνω με τον Ιχνηλατη που εκανε καποιους ωραιους συνειρμους για να

πει τελικα αυτο που θελει με σαφηνεια..Εν τελει,νομιζω πως η μουσικη εχει

αρκετα να πει ακομα στο αμεσο-ή-εμμεσο μελλον..Και οπως προειπα,ειναι στο χερι του καθε συνθετη/καλλιτεχνη να ανακαλυψει εκεινα τα ιδια "patterns"που συζητουσαμε σε προηγουμενη σελιδα...

ROCKON,GUYS!bassguitar6ti.gif

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα

είναι να γίνουμε πάλι εδώ μέσα μαλλιά – κουβάρια.

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντουάν είσαι άπαιχτος' date=' το ξαναλέω ΑΠΑΙΧΤΟΣ

Τέλος.

 

Ιχνηλάτη, πράγματι (και χωρίς παρεξήγηση) καταλήγουμε σε αόριστες γενικολογίες και ψιλοαμπελοφιλοσοφίες :)

Απ'ότι βλέπω όμως συμμερίζονται αρκετοί την ιδέα που πέταξα (στις διάφορες παραλλαγές της) .

 

Δεν πέταξες μια ιδέα,άνοιξες μια συζήτηση και κάποιοι σου απάντησαν.Το να μειώνεις τον Ιχνηλάτη και να επικροτείς τον αντουάν είναι κλισέ και γελοίο στο θέμα που ΕΣΥ άνοιξες. :evil:

 

¶ντε,ξεσκίστε με τώρα :D

 

 

Blue...Περιμενω τηλεφωνο μωρο....ξερεις οτι σε λατρευω8) 8) 8) 8)

 

 

 

θα πω κατι απλα......και δεν θα δωσω συνεχεια.....

 

Η αναγνωση θεωριων-αποφθεγματων και η απομνημονευση τους με σκοπο την μελλοντικη τους αναπαραγωγη και αντιγραφη ειτε στον γραπτο ειτε στον προφορικο λογο....δεν κανει κανεναν φιλοσοφο...αντιθετα συμβαλλει στην εξαρση μιας νεας ταξης ανθρωπων που εχει εμφανιστει λογω της τεραστιας εκρηξης της πληροφοριας που ειναι αμεσα προσβασιμη σε ολους..οι λεγομενοι φιλοσοφοι του καναπε...

 

:D Φιλακια σας!!!!!!!!!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η αναγνωση θεωριων-αποφθεγματων και η απομνημονευση τους με σκοπο την μελλοντικη τους αναπαραγωγη και αντιγραφη ειτε στον γραπτο ειτε στον προφορικο λογο....δεν κανει κανεναν φιλοσοφο...αντιθετα συμβαλλει στην εξαρση μιας νεας ταξης ανθρωπων που εχει εμφανιστει λογω της τεραστιας εκρηξης της πληροφοριας που ειναι αμεσα προσβασιμη σε ολους..οι λεγομενοι φιλοσοφοι του καναπε...

 

Επειδή με προκάλεσες' date=' θα σου απαντήσω πως δεν είναι καθόλου κακό η διάδοση της πληροφορίας, και πως δεν απομνημόνευσα τίποτα από αυτά που λέω.

 

Είναι οι απόψεις μου όπως έχουν διαμορφωθεί μέχρι τώρα από την αναζήτησή μου στο θέμα της Ύπαρξης.

 

Ξεκίνησα να θέτω σε διάφορα μέρη στο διαδίκτυο

αλλά και στην ιστοσελίδα μου, διάφορες απόψεις μου,

αλλά σταμάτησα όταν κάποτε είδα μια παράγραφο από κείμενό μου

δημοσιευμένη σε περιοδικό με άλλη «υπογραφή»

και άλλο ένα κείμενο παραλλαγμένο.

 

Την αρχή του υπαρξιακού μου προβληματισμού μπορείς να διαβάσεις εδώ http://www.ixnilatis.com/yprksi.html

 

Όπως καταλαβαίνεις δεν είμαι κάποιος που βγαίνει έξω και αναπαράγει αυτά που διάβασε κάπου. Έχω τις απόψεις μου…

(Και αυτό είναι το πρόβλημά μου,

ότι όταν οι απόψεις σου είναι πολύ δικές σου ή και απλώνονται «μακριά»

και δεν χωράνε σε περιχαρακωμένους ιδεολογικούς χώρους,

τότε κάνεις εχθρούς …)

 

Αλλά και αν αναπαράγει κάποιος αυτό που διάβασε,

δεν βλέπω σε τι τον μειώνει, και γιατί θα πρέπει να του την βγείς ….

 

Αν δεν συμφωνείς, απάντησέ του.

Αν δεν έχεις την όρεξη να παντήσεις,

είναι προτιμότερο να σιωπήσεις σεβόμενος το δικαίωμά του,

αυτό της ελευθερίας του λόγου.

 

δεν κανει κανεναν φιλοσοφο

οποιοσδήποτε φιλοσοφήσει έτω και λίγο, είναι φιλόσοφος.

Όπως οποιοσδήποτε παίζει έστω και λίγο μουσική, είναι μουσικός.

 

 

οι λεγομενοι φιλοσοφοι του καναπε...

Δεν κατάλαβα, κατά την άποψή σου όσοι το φιλοσοφούν,

έπρεπε να είναι του λατομείου; :lol: :lol: :lol:

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου