Προς το περιεχόμενο

samy and the paragas


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το amp booth  ;D μετά των ηλεκτρικών καλεσμένων του .

Η μαύρη κιουρία παρελήφθει μόλις σήμερις σε αντικατάσταση της ακριβής προγόνου της που επωλήθει και θα συντροφεύει από τούδε τη γηραλαία κιουρία στ αριστερά της .

Είναι 5χορδη, σεταρισμένη εξ'αρχής σε σολ και φοράει 12άρες χορδές

 

PB140021.thumb.JPG.2107d84e69c076d80b01a2ea68ab1ec6.JPG

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το control room ;D των Paragas studio πλήρως ανενεωμένο κι αυτό μετά από κάτι προβληματάκια που αντιμετώπισε η κεντρική μονάδα αναβαθμήστηκε . Μπήκε ένας 200άρις ssd με όλα τα λειτουργηκά επάνω του .

Στα pro tools le8  προστέθηκε και το cubase5 ,αν και προς ώρας δεν το δουλεύω και δεν σκοπεύω ,αν δε μου κάνει τσαλίμια το Pro tools .

Μπήκαν win 7 και άλλαξε και η κάρτα γραφικών αφού τελικά κι αυτή προξενούσε πρόβλημα

Του ργαλείου πλέον φυσάει ;D

Στο κάδρο φαίνονται τα μόνιτορ της M-AUDIO και το μύδι μου  :) novation nocturn 25 .

Όταν μεγαλώσω και μάθω να παίζω μουσική ,σας υπόσχομαι πως θα γίνω διάσημος καλλιτέχνης και θα στολίσω το στούνδιο με πολλούς πλατινένιους και χρυσούς δίσκοι  8)

PB130017.thumb.JPG.92097fabffcb96d2601abe4eb57f1e02.JPG

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εντόπισα πολλά πράγματα , κύκλωσα δύο, που τα βλέπεις σχεδόν σε όλα τα στούδια ανά τον κόσμο….κάτι σαν industry standard ένα πράμα. ;D ;D ;D

 

Άντε καλές ηχογραφήσεις.  ;)

Par.thumb.jpg.ae81ac1eab17c10dd352eaac99f040a5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντόπισα πολλά πράγματα , κύκλωσα δύο, που τα βλέπεις σχεδόν σε όλα τα στούδια ανά τον κόσμο….κάτι σαν industry standard ένα πράμα. ;D ;D ;D

 

Άντε καλές ηχογραφήσεις.  ;)

 

 

Εκεί που σου έρχεται η έμπνευση ,πίνεις μια τζούρα καφέ και σου έρχεται να στείλεις  ένα φαξ -δεξιά της οθόνης- επομένως το χαρτί είναι απαραίτητο δια λόγους υγιεινής  ;D

Τα ναρκωτικά δεν τα έχω σε εμφανές σημείο δια να μην κατηγορηθώ δια προσυλιτισμό ,αλλά όποιος ενδιαφέρεται το στούνδιο διαθέτει πάντα ικανάς ποσότητας μπυρωίνης και κρασισίου ,δια να μερακλώσει τους καλλιτέχνας  ;D

Οι γυναίκες βρίσκονται δίπλα εις το σαλόνι ,προκειμένου να ριλαξάρουν τους παίχτες κατά τα διαλλείμματα  8)

 

Φίλως ,ή έχεις στούνδιο ,ή όχι ,τι το κάναμε επαέ ,ότι νάναι?

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψηνω να ερθω να ηχογραφισω μια μεταλιά εκει μεσα ετσι για να λεω οτι "ειμαι ο πρωτος σου  ;) ;) )  ;D ;D

 

Η squier τι "λεει" ? πως σου ακουγεται ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψηνω να ερθω να ηχογραφισω μια μεταλιά εκει μεσα ετσι για να λεω οτι "ειμαι ο πρωτος σου  ;) ;) )  ;D ;D

 

Η squier τι "λεει" ? πως σου ακουγεται ?

Άμα είναι καλά τα μεταλλόπουλα ,είναι ευπρόσδεκτα  ;D

Η Σουάιαρ ε? Ήξερα τι πήρα ,διάβαζα μικρός sf  ;D, μαγνήτες κουκουρούκου ,μάλλον και ηλεκτρικά ,αλλά τι στο διάτανο ,δίνεις λίγα και παίρνεις πολλά ...........εξάλλου για μια δοκιμή τη πήρα σα 5χορδη ,μη σου πω πως μόλις πριν 2 μέρες ανακάλυψα στο ψιψιψίνι πως δεν χρειάζονται ούτε Ξσύλα,ούτε μαγνήτες ,ούτε τπτ ,απλά ένα μαχογκάνι ,που να μη στονάρει ,να μη σκεβρώνει και καρφί στη κάρτα . Μετά όλα γίνονται όλα ίσωμα ,άσε δε που τελευταία έχω φάει κόλλημα με τις ακουστκές . Έφερα και το γιουκαλίλι δήθεν για να το κουβαλάω στα ταξίδια και έφαγα μπάτσα ,απίστευτο όργανο  ;D ;D ;D

Μέχρι πριν 2 μέρες έλεγα ,η κιουρία ,με τον ενιχυτή μου κλπ κλπ ,μετά όλα έγιναν θρούμπα  ;D

Επίσης ,να μη ξεχάσω ,πως με το open g και με ένα καλό γυάλινο slide που πήρα σήμερα, είδα τα ραδίκια ανάποδα,ηλεκτρικά και ακουστικά  ;D

 

Δύο ατέλειες έχει ,η μία αισθητική ,τα κοψίματα ,είναι σε cnc με χοντροκοπιά υπολογισμό ,παρομοίως και τα τελειώματα των των τάστων και το δεύτερο ,το μπράτσο είναι γαλακτερό ,σα το Γαλακτερό  ;D,ευτυχώς που άλλαξα pick gurd σε μάμπρο και λίγο ίσιωσα τη κατάσταση  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ'ωραιος  ;D

Ειμαι ευτηχης κατοχος 2 squier και μιας deluxe american strat αξιας (τοτε που την ειχα παρει) 2000 ευρω και με μεγαλη ευκολια θα τις εβαζα και τις 3 στο ιδιο επιπεδο (αν εξαιρεσεις τους μαγνητες στην deluxe)

 

Μην αγχωνεσαι τα μεταλάκια ειναι μια χαρα παιδια αρκει να μην υπαρχουν μαγνητες στο χωρο γιατι θα εχουμε προβλημα  ;D ;D ;D

 

Καλοριζικο και οτι σου λειπει για να το συμπληρωσεις σφυρα μου π.μ.  ;) (κανα μπασακι,κανα ενισχυτακι,κανα πεταλακι,κανα σουβλακι)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ'ωραιος  ;D

Ειμαι ευτηχης κατοχος 2 squier και μιας deluxe american strat αξιας (τοτε που την ειχα παρει) 2000 ευρω και με μεγαλη ευκολια θα τις εβαζα και τις 3 στο ιδιο επιπεδο (αν εξαιρεσεις τους μαγνητες στην deluxe)

 

Μην αγχωνεσαι τα μεταλάκια ειναι μια χαρα παιδια αρκει να μην υπαρχουν μαγνητες στο χωρο γιατι θα εχουμε προβλημα  ;D ;D ;D

 

Καλοριζικο και οτι σου λειπει για να το συμπληρωσεις σφυρα μου π.μ.  ;) (κανα μπασακι,κανα ενισχυτακι,κανα πεταλακι,κανα σουβλακι)

 

Νάσαι καλά ,προς ώρας δεν λείπει τπτ ,αλλά επ ευκαιρία ,όποιος θέλει το λευκό μαγνητοφύλακα  ;D τον δίνω δωρεάν .

Αν διαπιστώσω ότι κάτι λείπει θα σε έχω στα υπόψιν  ;)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου