Προς το περιεχόμενο

κατασκευη 7χορδης Super Strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

την είχα δει στο άλλο φόρουμ π την είχες βάλει κ είχα πάθει πλάκα ειδικά τ μανίκι είναι όλα τ λεφτά !!!!  μ έτρεχαν τ σάλια αλλά δεν είμαι γραμμένος να σχολιάσω....

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η les paul είναι ακόμη καλύτερη!!  :o Θα την αγόραζα άνετα. Συγχαρητήρια!

 

Και μια χαζή ερώτηση.Απ'ότι καταλαβαίνω το κάνεις ερασιτεχνικά γι'αυτό και αναρωτιέμαι πόσο καλή μπορεί να είναι λειτουργικά.

Πως παίζει μια τέτοια χειροποίητη κιθάρα;Είναι το ίδιο ευκολόπαιχτη με μία καλή του εμπορίου ή πρέπει να κάνεις κάποιες παραχωρήσεις στο παιξιμο;

Έχει κανενα λειτουργικό πρόβλημα;(πχ στο intonation,στα bends,στο κούρδισμα ή κάτι άλλο κτλ)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η les paul είναι ακόμη καλύτερη!!  :o Θα την αγόραζα άνετα. Συγχαρητήρια!

 

Και μια χαζή ερώτηση.Απ'ότι καταλαβαίνω το κάνεις ερασιτεχνικά γι'αυτό και αναρωτιέμαι πόσο καλή μπορεί να είναι λειτουργικά.

Πως παίζει μια τέτοια χειροποίητη κιθάρα;Είναι το ίδιο ευκολόπαιχτη με μία καλή του εμπορίου ή πρέπει να κάνεις κάποιες παραχωρήσεις στο παιξιμο;

Έχει κανενα λειτουργικό πρόβλημα;(πχ στο intonation,στα bends,στο κούρδισμα ή κάτι άλλο κτλ)

 

 

Σαφεστατα και υπαρχουν προβληματα, αλλιως δεν μαθαινει κανεις. Ειναι αδυνατον να περασεις για πρωτη φορα ταστα ή να κανεις fret dress και με την πρωτη φορα να ειναι αψεγαδιαστα! Βελτιωνεσαι σιγα-σιγα με καθε νεα κατασκευη και χρειαζεται να "γυρισεις" πολλες φορες πισω στις προηγουμενες για να διορθωσεις λαθη τα οποια πλεον σου φαινονται αστεια  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ Les Paul-(sg κλπ)-άκιας είμαι και έπαθα ζημιά νυχτιάτικα! :D

 

εγώ πάντως φίλος παθαίνω ζημιά κάθε φορά π σχολιάζεις !!!!!θέλω μετά μπίρααααααααααααααααααααααα!!!!!!!  ;D  ;D  ;D

 

συγνώμη παιδιά για τo off

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Les Paul ειναι 4.7 κιλα και η 7χορδη 4.2

Σε 6χορδη εκδοση πιστευω θα επεφτε στα 4 κιλα

Βαριά κιθάρα όλα τα λεφτά και η δικιά μου η κόκκινη του avatar  γύρω στα 4,5 βγήκε με κυριολεκτικά απειρο sustain,βέβαια καλό να υπάρχει και κανα σκαμπουδάκι εκει γύρω ;D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα τώρα παίζω μόνο καθιστός το όρθιο δεν είναι για την ηλικία μου...κύριε Γιάννη ;D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Les Paul ειναι 4.7 κιλα

Μια χαρά βάρος έχει. Έτσι πρέπει να είναι μια Les Paul (γνώμη μου). ;)

 

Βαριά κιθάρα όλα τα λεφτά και η δικιά μου η κόκκινη του avatar  γύρω στα 4,5 βγήκε με κυριολεκτικά απειρο sustain,βέβαια καλό να υπάρχει και κανα σκαμπουδάκι εκει γύρω

Μιλάμε για θεά τώρα! :)

 

εγώ πάντως φίλος παθαίνω ζημιά κάθε φορά π σχολιάζεις !!!!!θέλω μετά μπίρααααααααααααααααααααααα!!!!!!!

Εσύ έχεις μέλλον. Θα πας μπροστά. ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου