Προς το περιεχόμενο

Το Κλειδί (όχι του Σολ)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο πολυαγαπημένος Earendil κλείδωσε το thread με τίτλο "Loose Rag live στο In Vivo" κατά παραίνεση του (επίσης πολυαγαπημένου) paraga.

 

Για ποιο λόγο;

 

Σε αντίθεση με άλλους, κάποιοι θέλουμε χρόνο προκειμένου να συγκροτήσουμε τη σκέψη μας και να ποστάρουμε, ειδικά όταν το θέμα είναι τόσο λεπτό όσο η σύγχυση ρόλων που παρατηρείται ανάμεσα στην "μουσική φιλία", το "ακροατήριο" και τα live των ελληνικών συγκροτημάτων - φαινόμενα που ταλανίζουν την ελληνική σκηνή από τότε που έπινα γάλα ΝΟΥΝΟΥ.

 

Μία "τρίτη" άποψη θα μπορούσε να δώσει άλλη κατεύθυνση στην (αδιέξοδη) συζήτηση.

Η ευκαιρία χάθηκε.

 

Φιλικά.

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα εγώ τέτοιο πράμα-να κλειδωθεί θέμα-σε συννεόηση με κάποιον που δεν ξέρω?

Αν το να πω μια γνώμη είναι κατακριτέο ,δεκτός ο αφορισμός σου πολυαγαπημένε Πάνο και ζητώ συγνώμη που ήμουν συνυπεύθυνος αυτής της αποτρόπαιας πράξης -όσο μπρώ φυσικά να συγχωρεθώ για το σφάλμα μου να πω τη γνώμη μου

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κλειδωμα εκεινου του θεματος εμενα που δεν γνωριζω κανεναν και ειμαι τελειως απ εξω, μου φανηκε σαν καποιος να ηθελε κατι να κρυψει η καποιος θα ηθελε κατι να μην κουβεντιαστει.

Οχι οτι με νοιαζει δηλαδη (βεβαια τα κλειδωματα ποτε δεν ειναι καλα πραγματα), αλλα ετσι προς χαρις της κουβεντας ειπα και γω να πω κατι που δεν ειπα τιποτις σημερα..... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία "τρίτη" άποψη θα μπορούσε να δώσει άλλη κατεύθυνση στην (αδιέξοδη) συζήτηση.

Η ευκαιρία χάθηκε.

 

Φιλικά.

:)

 

 

Έλα στο επόμενο live να μας τα πεις από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  Διάβασα το άλλο θέμα, και προσωπικά συμφωνώ με την στάση που τήρησαν οι B.A.N.D. , όπως συμφωνώ 100% με το ποστ του Raydutto. Aν μου δίνοταν η δυνατότητα να ποστάρω στο άλλο thread, θα το έκανα για να δείξω ότι υπάρχει και η άλλη γνώμη, που δεν της φαίνεται και τόσο παράλογος ο λόγος της ακύρωσης.

 

 Όσον αφορά το θέμα της σχέσης μεταξύ μουσικών και ακροατηρίου, θα επανέλθω αφού αναπτυχθεί λίγο περισσότερο το θέμα (απλά ποστάρω για να στηρίξω την ''άλλη άποψη'', στο κλειδωμένο thread).  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα στο επόμενο live να μας τα πεις από κοντά.

 

Αν έρθω, θα έρθω για να μου τα πείτε, όχι για να σας τα πω.

Είναι μέρος της σύγχυσης στην οποία αναφέρθηκα και της ευκαιρίας που χάθηκε.

Ευχαριστώ για την προσκληση πάντως.

 

 

@samy : Και βέβαια είπες τη γνώμη σου, αλλά μέρος της γνώμης σου ήταν ότι θα προτιμούσες να μην πω εγώ τη δική μου - σε αυτό αναφέρομαι. Τι άλλο μπορεί να σημαίνει το "ΤΕΛΟΣ" (και μάλιστα με μεγάλα γράμματα); Δε λέω ότι μας "φίμωσαν", απλά ότι κανείς από τους λόγους που επισήμως οδηγούν ένα thread σε κλείδωμα δε συνέτρεχε.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

@samy : Και βέβαια είπες τη γνώμη σου, αλλά μέρος της γνώμης σου ήταν ότι θα προτιμούσες να μην πω εγώ τη δική μου - σε αυτό αναφέρομαι. Τι άλλο μπορεί να σημαίνει το "ΤΕΛΟΣ" (και μάλιστα με μεγάλα γράμματα); Δε λέω ότι μας "φίμωσαν", απλά ότι κανείς από τους λόγους που επισήμως οδηγούν ένα thread σε κλείδωμα δε συνέτρεχε.

 

Νομίζω ότι βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα .

΄΄ΤΕΛΟΣ΄΄είναι κάτι που έγραψα εγώ και όχι κάτι που επιβάλω στο φόρουμ και τους διαχειριστές,εκτός αν πιστεύεις ,ότι έχω τέτοιες μαγικές δυνατότητες ,που με μια δήλωση με κεφαλαία καθορίζω εδώ μέσα καταστάσεις ..........................Άσε τώρα τα περί της επιβολής και παραινέσεως από μέρους μου κλειδωμάτων .Πολυαγαπημένε ,εσύ έχεις το ταλέντο να προκαλείς κλειδώματα με την αυθάδεια που σε διακρίνει δίκαια ,ή άδικα και όχι εγώ.

Λέω  δίκαια γιατί έχω τη δυνατότητα να αναγνωρίζω ,τις περισσότερες φορές το δίκιο σου ,αλλά επ ουδενί το τρόπο σου. Σε αντίθεση με σένα ,που θεωρείς ευατό,αξιωματικά θεματοφύλακα ,χωρίς δυνατότητα σε άλλους κριτικής .

Αυτά και ένα οκτώ ,μετά τιμής προς έναν άξιο-αν και αθεράπευτα εγωιστή-συνομιλητή

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Τελικά ,μήπως θα ήθελες να μας αναφέρεις και την άποψή σου επί του θέματος,για το οποίο άνοιξες και το θέμα?Ή μήπως σου είναι αρκετό το να κατηγορείς για κλειδώματα?

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ας μου εξηγήσει κάποιος ποιο είναι το είναι το θέμα αυτού του thread. Είναι το αδικαιολόγητο κλείδωμα του άλλου, είναι η επιρροή του samy στα της διαχείρισης, είναι το αν πρέπει να ακυρώνεται ένα live αν χαλάει η οικονομική συμφωνία, είναι η στάση της μπάντας απέναντι στο κοινό της, είναι η συνεργασία μεταξύ μπαντώνε, είναι ότι ο trolley έχει άποψη (what else is new :)), είναι το κλειδί (ποιανού, της καρδιάς, του δήμου, της αποθήκης, του παραδείσου) κανένα απ' το προηγούμενα, όλα τα προηγούμενα, τι, πείτε το;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ας μου εξηγήσει κάποιος ποιο είναι το είναι το θέμα αυτού του thread. Είναι το αδικαιολόγητο κλείδωμα του άλλου, είναι η επιρροή του samy στα της διαχείρισης, είναι το αν πρέπει να ακυρώνεται ένα live αν χαλάει η οικονομική συμφωνία, είναι η στάση της μπάντας απέναντι στο κοινό της, είναι η συνεργασία μεταξύ μπαντώνε, είναι ότι ο trolley έχει άποψη (what else is new :)), είναι το κλειδί (ποιανού, της καρδιάς, του δήμου, της αποθήκης, του παραδείσου) κανένα απ' το προηγούμενα, όλα τα προηγούμενα, τι, πείτε το;

 

Το θεμα κατα πως φαινεται ειναι αυτο:

 

Ο πολυαγαπημένος Earendil κλείδωσε το thread με τίτλο "Loose Rag live στο In Vivo" κατά παραίνεση του (επίσης πολυαγαπημένου) paraga.

 

Για ποιο λόγο;

 

και ονομαζεται "Κλειδι"      ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λέω ότι μας "φίμωσαν",

 

Εσύ. Ο Thomsot υποθέτει ότι αμόλησα μελάνι για να μη κουβεντιαστεί...τί, αλήθεια;

 

απλά ότι κανείς από τους λόγους που επισήμως οδηγούν ένα thread σε κλείδωμα δε συνέτρεχε

 

Τυπικά έχεις δίκιο.

 

Ήταν ένα κλείδωμα που αποφασίστηκε επι μιας βάσης ας πούμε "συναισθηματικής". Στεναχωρήθηκα βλέποντας ανθρώπους να το κουράζουν ασυστόλως. Δε λέω ότι κακώς συζητήθηκε το θέμα, λέω ότι κακώς they banged it and it passed away.

 

Έκανα και προσωπικά μια προσπάθεια να διώξω τη βελόνα απ' το σημείο όπου είχε κολλήσει, σχεδόν καπάκι ο samy κάνει ακριβώς το post που δε χρειαζόταν αν θέλαμε να πέσει το θερμόμετρο, οπότε έκρινα ότι ήθελα κάτι πιο δραστικό για να προστατεύσω τους συμμετέχοντες απ' τον ορατό κίνδυνο να έκτεθούν (or worse).

 

Συνεπώς (προς trolley απευθύνομαι τώρα) δεν υπήρξε καμία "παραίνεση" από τον samy. Απλά θα ήταν αγενές να του γράψω κάτι σαν "εσύ μας έλειπες". :D

(Δεν έχω απολύτως τίποτα εναντίον του samy, απλά έκανε λάθος post σε λάθος ώρα. Εξάλλου μας χαρακτηρίζεις αμφότερους πολυαγαπημένους και γίνομαι λιώμα με κάτι τέτοια ;D ;D ;D)

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου