Προς το περιεχόμενο

Noiseless Pickups για Fender Stratocaster??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, σκέφτομαι να αλλάξω τους μαγνήτες της Fender Strat που έχω (American Standard) με κάποιους καλούς noiseless και θα ήθελα την άποψη σας για το ποιοί θεωρούνται ποιό ποιοτικοί και παράγουν τον λιγότερο θόρυβο. Έχω υπ'όψη μου ότι η Fender παράγει 2-3 μοντέλα noiseless (π.χ. Hot Noiseless ή Vintage Noiseless) άλλα από διάφορους κιθαρίστες δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα. Ευχαριστώ πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα βαλε κ κανα στοιχειο ακομα (τι παιζεις,τι ηχος σου αρεσει,χρηματικο οριο)γτ ο καθενας θα προτεινει οτι θελει!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys ευχαριστώ πολύ για τις μέχρι στιγμής απαντήσεις, χρηματικό όριο δεν έχω, αρκεί οι μαγνήτες να είναι πραγματικά καλοί, δηλαδή να μην βγάζουν καθόλου θόρυβο και να έχουν "γεμάτο" ήχο. Παίζω κυρίως Rock (στις περισσότερες παραλλαγές του μέχρι Hard Rock) αλλά θα ήθελα να μπορώ να ανεβάζω το gain στα OD κανάλια του ενισχυτή (ή των plugins) και να μήν ανεβαίνει το επίπεδο θορύβου. Προς το παρόν δουλεύω πολύ με noiz gate που βάζω ανάμεσα στην κιθάρα κ τον ενισχυτή με ικανοποιητικά αποτελέσματα, αλλά και πάλι ο ήχος δεν είναι αυτός που θα ήθελα... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω δεν τους πολυ γουσταρω αλλα αφου εισαι ψημενος

http://wildepickups.com/Wilde_Bill_s_NF_Singles.html

 

με κλειστα ματια τον θειο bill

super ηχος σε super Τιμη

 

εβαλα στην Tele μου και επαθα σοκ.....

πηρα ογκο διατηριθηκε το "σκασιμο" και εξαφανιστηκε ο θορυβος

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στους N3 και τους Super 55 Split-Coil της Fender.

 

Επίσης υπάρχουν και οι Area της DiMarzio οι οποίοι ανήκουν στην ίδια κατηγορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου