Προς το περιεχόμενο

VOX stomplab - λύση backup??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και αυτά χωρίς να έχεις ακούσει κανένα από τα 2 φαντάζομαι :)

(η Vox βγάζει τους handwired, αλλά βγάζει και τα amplug).

 

Aπό την άλλη υποψιάζομαι οτι ο makam έχει ακούσει αυτό που πρότεινε ;)

Δεν εχω ακουσει την RP 155 που προτεινε ο makam αλλα εχω ακουσει και αφιερωσει αρκετο χρονο πανω στην RP 255 και ηχο αξιοπρεπη (για τα γουστα μου μιλαμε παντα μιας και ο OP δεν εχει αναφερει περι τινος μουσικη προκειται) δεν μπορεσα να βγαλω

Αντιθετως, προσφατα αγορασε φιλος μου το stomplab 1 και μπορω να πω μετα βεβαιωτητος οτι μιλαμε για "καλυτερο ηχο"

 

Τωρα πως εσυ "υποψιαστικες/φανταστικες" οτι δεν ξερω για τι πραγμα μιλαω ισως ενας θεος ξερει !!!

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...έχω ακούσει και τις δύο.

Μάλιστα την RP 255 την έχω και της έχω πιεί το αίμα.

Πολύ αξιόλογο μηχάνημα, που όπως όλα τα πολυεφφέ, πρέπει να τα ψάξεις σε βάθος για να πάρεις αυτά που μπορούν να δώσουν.

Το Vox, υπολείπεται σε δυνατότητες editing, πράγμα σημαντικό για μένα όταν θέλεις να 'φέρεις' έναν ήχο.

 

Απο' κει και πέρα, είναι θέμα γούστου κι επειδή η κάθε εταιρεία έχει τον ήχο της, το καλύτερο είναι το παλλικάρι να τις δοκιμάσει και ν'αποφασίσει.

 

Βέβαια όποιαν κι αν πάρει, αφού την θέλει για backup μια χαρά δουλειά θα κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου