Προς το περιεχόμενο

Γιατί ωρέ μαγαζάτορα ξηγιέσαι έτσι;;;


kontras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραίος τσεκαδόρος 8)...ούτε το ΣΔΟΕ δεν μπορεί να διακρίνει...

O τσεκαδορος δεν τσεκαρει τους πελατες βρε Marathon. Αλλα ακομα και τους πελατες να τσεκαρε, γιατι νομιζεις οτι θα καταλαβαινε οτι η συγκεκριμενη παρεα (με 2 απιστευτες ξανθιες btw... :-*) ηταν του ΣΔΟΕ?

Ε, δεν φορανε και στολη με μπερτα που γραφει πανω ΣΔΟΕ. ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ είχα πάει σε ένα κομμωτήριο και παρήγγειλα γαρδουμπάκια, οπότε έρχεται ο μανάβης και μου λέει "τους βλέπεις αυτούς;"... γυρίζω, κοιτάω και δε βλέπω τίποτε... "και όμως", συνεχίζει ο μανάβης, έχουν κουρευτεί πέντε φορές ο καθένας και αρνήθηκαν να πληρώσουν διότι δεν κόβαμε τιμολόγιο"... "ζητήσαμε να μας δείξουν ταυτότητες και ήταν... της NASA... κατάλαβες τώρα, εξωγήϊνοι οι τύποι είχαν έρθει για να ακούσουν τον Αλέξη (των Ολύμπιανς) και ξενερώσανε διότι ήταν τίγκα στη τρίχα".... Τέτοια πράγματα φίλοι μου.

 

Υ.Γ. Σου έκανε πλάκα ο τσεκαδόρος.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσύ και άλλοι πεντακόσιοι "άνεργοι ή μισθωτοί με 500€ για 2 live το χρόνο"= 1.000 gigs το χρόνο, για να κάνουν την κ@βλα τους, κόβουν τη δουλειά από αυτούς που έχουν αποφασίσει να πληρώνουν "τέβε και δεν συμμαζεύεται" δλδ αυτούς τους λίγους που θέλουν να είναι νόμιμοι.

 

Ε να μην ξαναπαίξουμε τότε αν ειναι ;D Να βλέπουμε μονο αυτους που εχουν κανει εναρξη επαγγελματος (να το ρωταμε και στην εισοδο) :P

 

Καλό θα ήταν να εχουν και τιμολογια απο τις αγορες των οργανων.

 

Χωρις παρεξήγηση το χιουμοριστικό και οχι ειρωνικο ύφος. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Σου έκανε πλάκα ο τσεκαδόρος.

...o οποιος ειναι φιλος μου απο τοτε που ημασταν 5 χρονων.

Trolley εισαι κλασσικο πνευμα αντιλογιας.play_with_ball.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...o οποιος ειναι φιλος μου απο τοτε που ημασταν 5 χρονων.

Trolley εισαι κλασσικο πνευμα αντιλογιας.

 

Μότσαρτ, λέμε....

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καταρχήν, παραδέχομαι ότι το παρατράβηξα κι εγώ με τη σειρά μου με την τελευταία πρόταση...

 

Αλλά, είχα τους λόγους μου (και έβγαλα το άχτι μου τελικά! ;D)

 

1. Τον τύπο τον ξέρω ("προσωπικά" μέσω του Ιντερνετ), που μου πήρε τη δουλειά.

2. Μετά ο πελάτης δεν τον ξαναχρησιμοποίησε (ούτε εμένα)... Φαντάζομαι ότι μεταχειρίζεται τους συνθέτες ως αναλώσιμα όντα...

3. Ο πελάτης ΔΕ μας ζήτησε να κάνουμε demo και βέβαια έχοντας ακούσει τα κομμάτια του τύπου, ας μου επιτραπεί να έχω μία γνώμη. Ήταν σαφέστατο ότι έκανα too much of a highball και ταυτόχρονα αυτός extreme lowball.

 

Τίποτα από τα παραπάνω δε δικαιολογούν αυτό το "σπουδάσει ότι παπαριά... " κλπ. Οπότε άλλο ένα "ούπς" στον κατάλογό μου! ;)

 

για τα υπόλοιπα επιμενω όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε να μην ξαναπαίξουμε τότε αν ειναι ;D Να βλέπουμε μονο αυτους που εχουν κανει εναρξη επαγγελματος (να το ρωταμε και στην εισοδο) :P

Καλό θα ήταν να εχουν και τιμολογια απο τις αγορες των οργανων.

Χωρις παρεξήγηση το χιουμοριστικό και οχι ειρωνικο ύφος. :)

 

Καμία παρεξήγηση αλλά ναι, κανονικά δεν θα έπρεπε να μπορείς να ξαναπαίξεις αν δεν πληρώνεις τα απαιτούμενα. Όπως φυσικά θα έπρεπε να πληρώνει και ο μαγαζάτορας.

Αν δε σε συμφέρει, κάντο πραγματικό χόμπυ. Μάζεψε τα φιλαράκια σου σπίτι, βγάλτους τσιπς και παίξε τους τα νέα σου κομμάτια στο πιάνο. Ή στήσε τη μπάντα σου στον κήπο και κάνε πάρτυ. Η πληρωμή σε κάνει επαγγελματία και ο επαγγεματίας έχει δικαιώματα ΚΑΙ υποχρεώσεις. (Η προστακτική δεν πάει σε εσένα απαραίτητα, γενικά μιλάμε.. ;) )

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@RayDTutto: Δεν έχεις άδικο, αλλά το θεωρείς λογικό, ένας π.χ. άνεργος που κάνει το λάθος να βγάλει ένα μεροκάματο 50 ευρώ, και έχει γραμμένο πάνω του ένα αυτοκίνητο 1400κ. και προσωπική αντικειμενική δαπάνη διαβίωσης, να εντάσσεται στο τεκμαρτό εισόδημα των 8.200 ευρώ και να πληρώνει φόρο....320 ευρώ???  ;D  ;D

 

Αν το κράτος δεν ήταν ΝΤΑΒΑΤΖΗΣ, ευχαρίστως να βγάλω ως χομπίστας κάτι σαν ''κουπονάκια'' για παροχή μουσικων υπηρεσιών και να αποδίδω ένα ποσοστό στο κράτος, και να μην μπλέκω με ΙΚΑ και έξτρα ''ανασφαλιστικά ταμεία''.

 

Μην τρελαθούμε και τελείως δηλαδή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν, παραδέχομαι ότι το παρατράβηξα κι εγώ με τη σειρά μου με την τελευταία πρόταση...

 

Κάτσε να πατήσω το printscreen,έχω χρόνια να διαβάσω κάτι ανάλογο σε ελληνικό forum. ;D ;D ;D

Άκου "Παραδέχομαι ότι το παρατράβηξα".

Συνήθως τα μέλη forum με κατάληξη .gr έχουν το αλάθητο του πάπα και έρχεσαι εσύ τώρα να χαλάσεις την παράδοση χρόνων...

Ban στον κύριο, να πάει να γράψει στο noiz.com 8)

 

Εγώ γέλασα με τα ληγμένα αναψυκτικά και ποτά που καταγγέλθηκε ότι προσφέρει το εν λόγω κατάστημα..

Δηλαδή τι;Τους κάνει καλύτερη τιμή ο προμηθευτής στα ληγμένα;

Καθόλου απίθανο,δεν το είχα σκεφτεί..

Ληγμένα αναψυκτικά,ράφι με ληγμένα στα supermarket..

Μου φαίνεται θα την ακούμε τζάμπα από δω και πέρα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@RayDTutto: Δεν έχεις άδικο, αλλά το θεωρείς λογικό, ένας π.χ. άνεργος που κάνει το λάθος να βγάλει ένα μεροκάματο 50 ευρώ, και έχει γραμμένο πάνω του ένα αυτοκίνητο 1400κ. και προσωπική αντικειμενική δαπάνη διαβίωσης, να εντάσσεται στο τεκμαρτό εισόδημα των 8.200 ευρώ και να πληρώνει φόρο....320 ευρώ???  ;D  ;D

 

Αν το κράτος δεν ήταν ΝΤΑΒΑΤΖΗΣ, ευχαρίστως να βγάλω ως χομπίστας κάτι σαν ''κουπονάκια'' για παροχή μουσικων υπηρεσιών και να αποδίδω ένα ποσοστό στο κράτος, και να μην μπλέκω με ΙΚΑ και έξτρα ''ανασφαλιστικά ταμεία''.

 

Μην τρελαθούμε και τελείως δηλαδή....

 

Οπότε μου λες ότι εφόσον ο νόμος δεν βολεύει, τον παραβλέπουμε;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου