Προς το περιεχόμενο

Νέο Gibson EB Bass


fleamail

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδικά σε αυτό το χρώμα !!!

Χαίρομαι που ποτέ δεν θα τσακωθούμε για το ίδιο μπάσο.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά για το Gibson μιλάγαμε  ;)

 

Εγώ για  Gibson δεν μιλάω ;D...... αν και   διαολίζομαι  καμιά  φορά  με κάτι σαν αυτό ας πούμε

lp-jr-dc-bass_3.jpg

 

 

 

Τιιι... έχεις  να πεις  για το χρώμα   ;D

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για  Gibson δεν μιλάω ;D......

Μη λες τέτοια.....

 

gibsonlespaulbass169-640-80.jpg

1978_Gibson_RD_Artist_Bass_70208094.jpgp45229.jpg

1973-SB450-natural-1.jpg

1976-Gibson-Ripper-Bass-Ebony_1.JPG

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός  απ αυτό που παράθεσα,  και είναι  like a toy  ως  short scale  και  βάζοντας του ένα set flats  θα σου χαρίσει πολλές καναπεδατες ώρες  vintage  ευχαρίστησης 8),  τα  άλλα  δεν μου λένε κάτι ,...τώρα.... Gibson  μπάσο  ρε φίλε  είναι δυνατόν  ;D ;D ;D

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα mosrite μου θύμισε το σχήμα με την πρώτη και όντως το όνομα είναι άκυρο! Καμία σχέση με EB

Πάντως η τιμή του δεν είναι κακή ρε παιδιά, 1190 ευρώ street price...

 

Και όσο για τα gibson, ήμουν τυφλός και είδα το φως μου! Μετά την απόκτηση του Ripper δεν υπάρχει τίποτα που να το πλησιάζει!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όσο για τα gibson, ήμουν τυφλός και είδα το φως μου! Μετά την απόκτηση του Ripper δεν υπάρχει τίποτα που να το πλησιάζει!

 

 

Aπό επιμελώς ηχογραφημένα sample που άκουσα τα ripper πολύ μου άρεσαν.Kαι τα RD που παρέθεσε ο όντιο μεταξύ άλλων πρέπει να χουν φανταστική ροκ χροιά...τα τελευταία επανακυκλοφόρησαν με του Novocelic to signature που θέλω σαν τρελός.Το thunderbird επίσης ακούγεται εκπληκτικό.

 

Kανένα από τα 3 όμως all around συν ότι η τιμή τους πονάει ολίγο και από ότι διαβάζα όλα τα'χουν κιλάκια τους.Αισθητικά τα λατρεύω.

 

*Τα ripper δεν κυκλοφορύν πια ε;Mόνο τα grabber ...right;

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ripper είχε βγει πριν μερικά χρόνια σε reissue που έκανε όσο μπορούσες να βρεις 3 vintage στο ebay  ;D

 

Από βάρος μια χαρά είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όσο για τα gibson, ήμουν τυφλός και είδα το φως μου! Μετά την απόκτηση του Ripper δεν υπάρχει τίποτα που να το πλησιάζει!

 

Να πω την αλήθεια  ηχητικά δεν είναι άσχημο ,αντιθέτως με πένα  είναι super (μιλάω για το reissue με τον  6θέσιο )  όμως  όταν το κρέμασα στις πλάτες  έκατσε  κάπως περίεργα,  και  είχε τα κιλάκια του (ελαφρύ δεν το λες ),  βέβαια  αν αυτό γινόταν πριν από  20 περίπου  χρόνια  όταν οι φαβορίτες ήταν μυτερές  και το μαλλί κοκόρι  θα είχα σχηματίσει εντελώς  διαφορετική  εικόνα . ;D

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου