Προς το περιεχόμενο

Mac mini ή Mac book για μίξη ήχου?


NEXT IN LINE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως στην ΕΥΡΩΠΗ που τα Pro Tools δεν ειναι το....golden std (και γιατι να ειναι αλλωστε?)  θα βρεις σε  ΠΟΛΛΑ ....(ειδικα αν τρεχουν daw που δεν τρεχουν σε Mac).

 

Μια χαρα ειναι παντως και τα Mac & τα PC,το ζητημα ειναι να......ξερεις να τα χρησιμοποιεις ΣΩΣΤΑ... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 284
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και γιατι δεν παιρνεις εναν καινουργιο?

 

Για να εχεις την ιδια αποδοση που θα εχεις με ενα  Pc τουμπανο  απο ενα MAC πρεπει να δωσεις μια περιουσια (ειδικα με τις βαριες εφαρμογες των pro daw) .

 

Οποτε γιατι δεν παιρνεις ενα pc της προκοπης για να καμεις δουλεια σου αφου το οικονομικο ειναι προβλημα?

 

+1 ειδικά αν δεν θέλεις κάποιο Mac OS exclusive προγραμμά θα έχεις καλύτερο value for money.

 

Συγκερκιμένα εδώ στο γραφείο που δουλεύουμε σε mac mini κανείς δε είναι ευχαριστημένος.

 

γιατι ?ΥΠΑΡΧΕΙ τετοιο θεμα?

 

φυσικά και η απάντηση είναι Linux  ;D ;D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αν ειχα να δωσω 5 χιλιαρικα  (τοσο δεν κανει ενα Mac με τα specs του τωρινου μου pc:8 GB RAM,1600 GB σκληρος,4 πυρηνο,28αρα οθονη)

 

Και τη....δυναμη να μαθω Pro Tools οσο καλα εχω μαθει Sonar & Samplitude

 

ΜΠΟΡΕΙ και να επαιρνα ενα...για να..ΛΕΩ οτι εχω MAC.. ;D

 

Παντως ΣΟΒΑΡΟΣ λογος για την επιλογη pc ή mac πλην του DAW που θα χρησιμοποιησει καποιος δεν υπαρχει πλεον (αν παιζεις Logic & Pro Tools θα πας σε Mac ,αν παιζεις cubase,samplitude & Sonar θα πας σε PC) .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αν ειχα να δωσω 5 χιλιαρικα  (τοσο δεν κανει ενα Mac με τα specs του τωρινου μου pc:8 GB RAM,1600 GB σκληρος,4 πυρηνο,28αρα οθονη)

Καλά το λέω ότι είσαι άσχετος ;D ;D...τι δουλειά έχει...η οθόνη του Mac που από τη μαμά της είναι φτιαγμένη για γραφικές τέχνες, με τη δικιά σου? Ας πούμε...

Για να καταλάβεις...την επόμενη χρονιά, έχω σκοπό να πάρω ένα Pro για να αντικαταστήσω τον παλιό μου Xserver :'(...με οπτικές ίνες, διπλές κάρτες κλπ, κλπ...και δεν θα φτάσω τα 4.000...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δεν θα φτάσω τα 4.000

 

καλα ΠΛΑΚΑ μου κανεις?

 

με 4000 παιρνω 4 καναλια προενισχυσεις NEVE,....θα τα δωκω σε....πσηφια? ;D

 

αφου δεν κανει διαφορα στον ΗΧΟ γιατι να παρω Mac ?(ασε που δεν τρεχει και το καλυτερο daw του....συμπαντος που ειναι το SONAR.. ;D),το τουμπανοpc μου με τα Windows 7 αλλωστε μαμει και δερνει...(και μια χαρα οθονη εχει thank you very much.. ;D) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ΠΛΑΚΑ μου κανεις?

Καθόλου...και λίγα είναι όταν εκεί πατάει ΟΛΟ το μαγαζί μου και 3-4 ακόμα εταιρίες ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω απλα να φτιαχνω τις (υπερ)παραγωγες μου στο "μουσικο" μου pc ,για τα υπολοιπα αδιαφορω (ακομα ενα,παναρχαιο, pc εχουμε σπιτι και μονο για internet το χρησιμοποιουμε.. ;D & μια χαρα δουλεια κανει και ας ειναι και 8 ετων.. ;D,με το που του εβαλα Windows 7 ...αναστηθηκε.... ;D )

 

Τωρα εσυ που εισαι καπιταλιστης,φονιας των λαων και πινεις το αιμα του εργατη...παρε Mac.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τι δουλειά έχει...η οθόνη του Mac που από τη μαμά της είναι φτιαγμένη για γραφικές τέχνες, με τη δικιά σου? Ας πούμε...

 

Και ακριβώς γι΄αυτό το λόγο ετοιμάζομαι να "πλακωθώ" με τους ανθρώπους της Apple τις επόμενες μέρες...  >:(

 

Είμαι από τους άτυχους που πήραν iMac πριν 2-3 χρόνια περίπου και έχω το γνωστό -πλέον- πρόβλημα με τις μαύρες κηλίδες στην οθόνη.Να φανταστείς ότι ακόμα και όταν βρίσκομαι στο σπίτι,χρησιμοποιώ ένα laptop της Apple που έχω για να μην εκνευρίζομαι όταν βλέπω την οθόνη τoυ iMac...  >:(

 

Και είναι πραγματικά κρίμα γιατί κατά τα άλλα είναι φοβερό μηχάνημα...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβεις...την επόμενη χρονιά, έχω σκοπό να πάρω ένα Pro για να αντικαταστήσω τον παλιό μου Xserver :'(...με οπτικές ίνες, διπλές κάρτες κλπ, κλπ...και δεν θα φτάσω τα 4.000...

What a waste of money my God....eyeroll.gif

 

Είμαι από τους άτυχους που πήραν iMac πριν 2-3 χρόνια περίπου και έχω το γνωστό -πλέον- πρόβλημα με τις μαύρες κηλίδες στην οθόνη...

Ωπ! Τι διαβαζω εδω? ;D Μα, εχουν τετοια προβληματα οι Mac?...manicure.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα εσυ που εισαι καπιταλιστης,φονιας των λαων και πινεις το αιμα του εργατη...παρε Mac.... ;D

Έχω ένα παμπάλαιο G5 (γίγαντα) στο σπίτι και κάνω και εγώ τις (υπερ)παραγωγές μου και δεν βλέπω γιατί πρέπει να αλλάξω μηχάνημα για τα επόμενα 5-6 χρόνια.. ;D

 

What a waste of money my God

Εάν βρείς ΣΟΒΑΡΟ server κάτω από τα 4000...στείλτον μου ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου