Προς το περιεχόμενο

Ποια η έννοια της Εντροπίας;


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν είναι δίκαιο ή άδικο' date=' αλλά για μένα είναι σίγουρα αντιαισθητική αυτή η μόνιμη οργή σου εναντίον του Ixnilatis...[/quote']

 

...Αλλά για την οργή κάνεις λάθος, την μπερδεύεις με την απέχθεια και την ειλικρίνειά μου να την δηλώνω ευθαρσώς....

 

Δε με πολυνοιάζει πώς αποκαλείς αυτό που νιώθεις για τον Ixnilatis, με νοιάζει η αποστροφή που νιώθω κάθε φορά που διαβάζω κάτι λιγότερο από ύβρεις (απρόκλητες- φαινομενικά τουλάχιστον)...

 

Αν δε σου άρεσει ένα thread (κι εδώ απευθύνομαι σε όλα τα παιδιά), άσ'το να θαφτεί. Απλό είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν με ενδιαφέρει ένα θέμα, απλά μένω απέξω και δεν συμετέχω, βλέπω όμως ότι είναι αρκετοί που ανοίγουν άσχετα θέματα με την μουσική και για την πάρτη τους δεν τρέχει μία και όταν δεν γουστάρουν ένα θέμα ποστάρουν και γεμίζουν χώρο χωρίς λόγο και βγάζουν χολή με απρόκλητες προκλήσεις και κατα τα άλλα και καλά τους ενδιαφέρει η υγειής κοινότητα του νόιζ.

 

Μάλλον χρειάζεται ή να βγεί το "περι ανέμων και υδάτων" ή να βρεθεί μια λύσει μέσα από τους κανόνες του νοιζ που θα πρέπει να σεβόμαστε ως φιλοξενούμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.256.gr/articles/modules.php?name=News&file=article&sid=314

 

Μπες ρε φίλε ixnilati στο google

 

Οντως τέτοια θεματα δεν τραβάνε

 

Μας λείπουν βασικά κάποια αρθρα ποιο σχετικά με την μουσική που μπορεί να είνα αφορμή για να τα σχολιάζουμε και να μαθαίνουμε όλοι μας απο αυτά, δηλαδή εννοώ οτι αυτά τα άρθρα τείνουν να φθίνουν.

 

Αυτοί που ξέρετε κάνετε έναν κόπο να γράψετε πιο τεχνικά μουσικά άρθρα, γιατι εν δεν υπάρχει κίνηση αναγκαστικά όλοι μας κάποια στιγμή θα αναλωνόμαστε περισσότερο στο να γεμίζουμε το περι ανέμων και υδάτων.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

άλλο πράμα αυτό. Εδώ εννοεί εντροπία πληροφορίας, (ένα στατιστικό μέγεθος που μετράει την ποσότητα πληροφορίας που κουβαλάνε κάποια σύμβολα) που είναι απλώς μια αντίστοιχη έννοια και πήρε το ίδιο όνομα. Είναι ένα machine learning paper, και φαντάζομαι (φαντάζομαι ξαναλέω, δεν έκατσα να το διάβασω, έχω να διαβάσω άλλα 4 για δικιά μου δουλειά...) θα ασχολείται με παρτιτούρες?

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με πολυνοιάζει πώς αποκαλείς αυτό που νιώθεις για τον Ixnilatis' date=' με νοιάζει η αποστροφή που νιώθω κάθε φορά που διαβάζω κάτι λιγότερο από ύβρεις (απρόκλητες- φαινομενικά τουλάχιστον)...

[/quote']

 

Έχεις δίκιο να μη σε πολυνοιάζει και με την ίδια λογική και εμένα δε με πολυνοιάζει τι νομίζεις. Αν θίγεσαι τόσο πολύ από την συμμετοχή μου στο φόρουμ, κάνε αίτηση στον admin να με διαγράψει.

 

Όσο για το αν είναι 'απρόκλητες' οι ύβρεις, μάλλον δεν είσαι στα καλά σου... Ο Ιχνηλάτης προκαλεί και μόνο που υπάρχει. Και για ποιές ύβρεις μιλάς; Για το γεγονός ότι ο Ιχνηλάτης γουστάρει να σκοτώνει ζώα (ή να επαίρεται για τις γνώσεις του στο πρωκτικό σεξ), ή για το ότι θεωρώ βλαμμένους όσους θεωρούν το δίκανο επέκταση του ανδρισμού τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε Εlavd' date=' σ'αγαπάω σ'εκτιμάω αλλά νομίζω ότι υπερβάλεις (έτσι, για να trollάρω και λίγο) :D .

Ο Σκουντής δηλαδή τι παραπάνω σχετικό με το noiz έχει? Ή το "Summer 2006" του Αντουάν?

Ίσα-ίσα καθότι και πολύ φοιτητές στο φόρουμ το θέμα (της εντροπίας τουλάχιστον) έχει και επιστημονικό ενδιαφέρον (δεν ακούγεται "ψαρωτική" η λέξη ? :D ).[/quote']

 

¶κου να δεις φίλε Thkioups:

 

Προσωπικά δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ απολύτως πρόβλημα να ξεκινάει κάποιος ένα thread άσχετο με τη Μουσική (εξέλλου το έχω κάνει ΚΑΙ εγώ και πιθανότατα να το ξανακάνω αν και όταν νιώσω την ανάγκη να ...το ρίξω έξω).

 

Αυτό θεωρώ ότι δεν είναι μεμπτό (παρόλο που αν το δει κανείς ψυχρά, αντιβαίνει τους κανονισμούς του ΝΟΙΖ)

 

Αυτό που θεωρώ ΜΕΜΠΤΟ, ΚΑΤΑΚΡΙΤΕΟ, TROLL-ιά ή όπως αλλιώς μπορεί να χαρακτηριστεί, είναι το να ανοίγει συνεχώς νέα threads των οποίων το περιεχόμενο να είναι 9/10 φορές άσχετο με τη μουσική.

 

Αυτός που το κάνει αυτό, το κάνει για 3 πιθανούς λόγους (εκ των οποίων ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ κανέναν !!!):

 

1) Σπάει πλάκα με τους υπολοίπους

2) Είναι εκτός τόπου και χρόνου γενικώς

3) Βρήκε κοινό για να το παίξει φιλόσοφος (μιας και το ΝΟΙΖ δόξα τω θεώ έχει μπόλικο κόσμο) και προσπαθεί να μας "εκμαιεύσει" την ΥΠΕΡΤΑΤΗ ΑΛΗΘΕΙΑ!!!

 

 

Για ποιον χτυπάει η καμπάνα άραγε??? :roll: :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική γνώμη πάντως, αν και πιστεύω καλό θα ήταν οι Mods να μας πούνε τη γνώμη τους επί του θέματος ώστε να μην υπάρχουν συνεχώς arguments, νομίζω στο περί ανέμων και υδάτων μπορούμε να γράφουμε ό,τι άσχετο θέλουμε. Γι αυτό άλλωστε και τα top threads εμφανίζονται σε ξεχωριστή κατηγορία, ώστε να μην "τρώνε" τα μουσικά threads. Οπότε όλα ok imo, αλλά πραγματικά πιστεύω θα πρέπει να μάθουμε την "επίσημη πολιτική" του forum ώστε να μην επανερχόμαστε συνεχώς ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, τα πράγματα είναι απλά: στο "ανέμων και υδάτων" μπορούμε να γράφουμε ότι θέλουμε υπό δύο προϋποθέσεις:

 

α) Δεν προσβάλλουμε κανέναν. Π.χ. ένα θέμα με τίτλο "Οι σκυλάραπες και το κακό που έχουν κάνει στην κοινωνία" θα διαγραφεί.

 

β) Επιλέγουμε ένα θέμα που δεν είναι αυστηρά προσωπικό αλλά είναι πιθανό ότι ενδιαφέρει και τους άλλους. Π.χ. σε ένα μουσικό φόρουμ, παρότι δεν ξέρουμε τους άλλους πολύ καλά, τουλάχιστον ξέρουμε ότι τους ενδιαφέρει η μουσική, όχι η μαγειρική, όχι η σύγχρονη φυσική.

 

Ας σημειωθεί ότι το (β) είναι στοιχείώδης κανόνας ευγένειας που εφαρμόζουμε ακόμη και με τους κολλητούς μας: συζητάμε θέματα που ξέρουμε (ή υποψιαζόμαστε) ότι ενδιαφέρουν όλους όσους συμμετέχουν στη συζήτηση.

 

Το να θέλω εγώ να πηδήξω τη γκόμενά μου, ε, όσο και να θολώσουμε τα όρια δεν είναι θέμα δημοσίου ενδιαφέροντος, ούτε για το noiz ούτε για κανένα άλλο θεματικά προσανατολισμένο φόρουμ. Το θέμα της εντροπίας (έτσι όπως τέθηκε από τον Ιχνηλάτη) δεν έχει κανένα μουσικό ενδιαφέρον, άρα δέχτηκε κριτική από κάποιους και καλώς τη δέχτηκε. Αν ήθελα εγώ να θέσω αυτό το θέμα, δεν θα υπήρχε καμία διαμαρτυρία διότι έχω τις γνώσεις να το συνδέσω με τη μουσική απο την πρώτη στιγμή, αλλά ο Ιχνηλάτης έχει την κακή συνήθεια να προσπαθεί να εκμαιεύσει από τους άλλους αυτό που θέλει να ακούσει - κόφτη και 'συ βρε άνθρωπε...

 

Τώρα, όσον αφορά την προσωπική κριτική που ασκήθηκε από τον Abraxas στον Ινχηλάτη, παρότι δε συνάδει με το ύφος που θα έπρεπε να έχει το φόρουμ, θεωρώ ότι είναι ένας από τους κινδύνους του ίντερνετ. Αν εγώ είχα ένα site που έλεγε ότι λατρεύω τους μπακλαβάδες, και μάλιστα σας είχα δώσει εγώ ο ίδιος τη διεύθυνση για να πάτε να το δείτε, τότε θαρρώ ότι θα μου κάνατε πλάκα για δύο χρόνια σερί. Ποιος θα έφταιγε; Ο Abraxas δε γουστάρει τους κυνηγούς (ούτε εγώ τους γουστάρω) αλλά ο Ιχνηλάτης έχει επιλέξει να συστήνεται σα κυνηγός (από το δικτυακό του τόπο στον οποίο - επαναλάμβάνω - ο ίδιος μας έστειλε). Οπότε...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου