Προς το περιεχόμενο

Ποια η έννοια της Εντροπίας;


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο για το αν είναι 'απρόκλητες' οι ύβρεις' date=' μάλλον δεν είσαι στα καλά σου... Ο Ιχνηλάτης προκαλεί και μόνο που υπάρχει. Και για ποιές ύβρεις μιλάς; Για το γεγονός ότι ο Ιχνηλάτης γουστάρει να σκοτώνει ζώα (ή να επαίρεται για τις γνώσεις του στο πρωκτικό σεξ), ή για το ότι θεωρώ βλαμμένους όσους θεωρούν το δίκανο επέκταση του ανδρισμού τους;[/quote']

 

1. Γιατι ρε συ Abraxas το κοτοπουλακι που τρως γεννηθηκε πεθαμενο; Το να κυνηγας (νομια και σε ειδικη περιοδο, συγκεκριμενα ειδη ζωων) δεν νομιζω οτι εχει κατι το μεμπτο η περιεργο. Εγω προσωπικα δεν σκοτωνω ουτε κουνουπι και τρεφω μεγαλο σεβασμο στη ζωη αλαλ οτι κυνηγσαμε τσικλες στο χωριο μου φαγαμε και ειπιαμε 20 νομετεοι....Αυτο δεν ειναι κατι περιεργο...σκοτωνεις τρως και καποια στιγμη κι εσυ στο χωμα πας...ο κυκλος της ζωης κλπ κλπ...Δεν νομιζω οτι οισι κυνηγουν (μεσα στα πλαισια που προανεφερα) θεωρουν το δικανο επέκταση του ανδρισμού τους διοιτι με αυτη τη λογικη και οσοι πιανουν κιθαρα κοιτανε πρωτιστως το ψωνιο τους (υπαρχουν και αυτο αλλα οχι μονο αυτοι)

 

2. Τα ποστ του Ιχνιλατη και εμενα κατα 75% με εκνευριζουν και το εχω πει και δημοσιως σε αλλο ποστ, αλλα το συγκεκριμενο δεν νομιζω οτι ειχε κατι για το οποιο να πρεπει να δημιουργηθει θεμα.(Αν το ανοιγα εγω, το ιδιο θα γινοταν...; και μη μου πεις οτι τα δικα μου μουσικα ποστ ειναι καλυτερα)

 

3. Νομιζω οτι τσαμπα ντορος γινετε ειδικα αφου καποιοι ενδιαφερθηκαν για το ποστ αυτο το οποιο παρεπιμπτοντως μου φαινετε κλασεις ανωτερο απο τα 4 (!!!) ποστ για το μπασκετ.[/b]

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο καθένας κρίνει τα θέματα με βάση τα προσωπικά του κριτήρια. Από τη στιγμή που κάποια θέματα αναρτώνται με την ανοχή του Noiz, το καλύτερο που έχετε να κάνετε, αν δε σας αρέσει η θεματολογία ή ο συγγραφέας, είναι να τα σνομπάρετε.

 

Επίσης, θεωρώ απαράδεκτο να στιγματίζεται η παρουσία οποιουδήποτε μέλους εδώ μέσα και κατά συνέπεια είναι απαράδεκτοι και οι όποιοι χαρακτηρισμοί. Δεν πιστεύω ότι ως κοινότητα έχουμε ανάγκη τον περίγελο μας. Είναι πολύ απλό: μην ασχολείστε.

 

Αυτά τα γράφω με δεδομένη την επιθυμία σας να διατηρηθεί το "περί ανέμων και υδάτων" (με το οποίο έχω διαφωνήσει, τουλάχιστον τώρα μπήκε σε θέση που δεν με ενοχλεί) και επίσης με δεδομένο ότι ο θιγόμενος είναι κανονικό μέλος του Noiz και όχι banned.

 

Λυπάμαι που από την πλευρά των διαχειριστών δεν κρατήθηκαν οι ισορροπίες.

 

 

Εκ της διαχειρίσεως,

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΩΣ ΤΙΣ 10/09 ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΟΛΟΙ ΤΑ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΑ..ΕΙΔΑΛΛΩΣ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ-ΘΕΡΜΑΝΣΗ..

 

ΕΚ ΤΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΕΩΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι που από την πλευρά των διαχειριστών δεν κρατήθηκαν οι ισορροπίες.

 

Πάλι και πάλι (από τον Abraxas αλλά και τον Ιχνηλάτη) οι Διαχειριστές καλούνται να απολογηθούν για το μπάχαλο που επικρατεί στο "Περί ανέμων και υδάτων". Τώρα, έχουμε μία τέτοια μομφή και από τον Γεράσιμο, οπότε απαντώ, ως ένας εξ' αυτών.

 

Για να λειτουργήσει ο θεσμός της "διαχείρισης" πρέπει να ισχύουν δύο πράγματα: α) να δέχεται ο κόσμος την ανάγκη ύπαρξης διαχειριστών και β) να υπάρχει εμπιστοσύνη απέναντι στον admin όσον αφορά το ότι επέλεξε για διαχειριστές πρόσωπα που όντως αξίζουν αυτό το τίτλο.

 

Δυστυχώς, τίποτε από τα δύο δεν ισχύει στο noiz. Οποιαδήποτε ενέργεια εκ' μέρους των διαχειριστών για μετακίνηση, διαγραφή, διόρθωση posts και threads αντιμετωπίζεται με αδικαιολόγητη επιφυλακτικότητα και μάλιστα έχει στιγματιστεί σαν προσπάθεια φίμωσης της ελεύθερης γνώμης.

 

Απέναντι σε αυτό το θλιβερό τοπίο, εγώ έχω διαλέξει το πως θα λειτουργώ: θα αποτρέπω τη διασπορά πληροφοριών που σχετίζονται με τη μουσική τεχνολογία όταν γνωρίζω τέτοιες πληροφορίες να είναι ανακριβείς και αναληθείς. Με όπλο τις όποιες γνώσεις μου για αυτό το θέμα, θα συμβάλλω στην αποτροπή της δημιουργίας λανθασμένων απόψεων για ζητήματα μουσικής τεχνολογίας. Τέλος.

 

Ζητήματα συμπεριφοράς που δεν εμπίπτουν στην κείμενη νομοθεσία δεν με αφορούν: με δύο λόγια δεν θα κάτσω εγώ να μάθω στον καθένα αυτά που έπρεπε να του έχει μάθει ο πατέρας του, ούτε θα κάτσω να στενοχωριέμαι για το ότι ένας φοιτητής ή ένας δημόσιος υπάλληλος της συμφοράς δεν θέλουν να έχουν την άποψή μου για κάποιο θέμα. Έχω προσωπική (μέσω π.μ.) επαφή με διάφορους ανθρώπους που ξέρουν ότι οφελήθηκαν από την άποψή μου και αυτό είναι αρκετό.

 

Είμαι και εγώ υπέρ της άποψης ότι το "Περί ανέμων και υδάτων" θα μπορούσε να καταργηθεί, αλλά μην βαυκαλίζεστε με τη σκέψη ότι αυτό θα λύσει τα προβλήματα. Κάποιος που θέλει να επιδεικνύεται και να γράφει σαχλαμάρες μπορεί να το κάνει κάτω από οποιονδήποτε τίτλο.

 

Τέλος, όπως έγραψα και σε προηγούμενο πόστ μου σε αυτό το thread (το οποίο βεβαίως αγνοήθηκε, αυτά να βλέπουμε όταν μιλάμε για μη-διατήρηση ισορροπιών), οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί είναι αδικαιολόγητοι γενικώς, αλλά όχι στην περίπτωση ενός ανθρώπου όπως ο Ιχνηλάτης ο οποίος μας έστειλε σε δικτυακό τόπο μέσω του οποίου αποκτήσαμε γνώμη για τα προσωπικά του χούγια. Δεν του ζητήσαμε εμείς να το κάνει: μόνος του το έκανε.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας κρίνει τα θέματα με βάση τα προσωπικά του κριτήρια. Από τη στιγμή που κάποια θέματα αναρτώνται με την ανοχή του Noiz' date=' το καλύτερο που έχετε να κάνετε, αν δε σας αρέσει η θεματολογία ή ο συγγραφέας, είναι να τα σνομπάρετε.[/quote']

 

 

Αχχ, είναι όλοι νευρικά αγοράκια εδώ μέσα, πώς να αδιαφορήσουνε....;

Λυμένο το ζωνάρι τους έχουνε.... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας κρίνει τα θέματα με βάση τα προσωπικά του κριτήρια. Από τη στιγμή που κάποια θέματα αναρτώνται με την ανοχή του Noiz, το καλύτερο που έχετε να κάνετε, αν δε σας αρέσει η θεματολογία ή ο συγγραφέας, είναι να τα σνομπάρετε.

 

Επίσης, θεωρώ απαράδεκτο να στιγματίζεται η παρουσία οποιουδήποτε μέλους εδώ μέσα και κατά συνέπεια είναι απαράδεκτοι και οι όποιοι χαρακτηρισμοί. Δεν πιστεύω ότι ως κοινότητα έχουμε ανάγκη τον περίγελο μας. Είναι πολύ απλό: μην ασχολείστε.

 

συμφωνώ 100% με τον gerasimos.

μάλιστα θα πρότεινα τα παραπάνω να μπουν ως sticky στην ενότητα "περι ανέμων και υδάτων" ή στα faq του noiz ή και ακόμα (τραβηγμένο) στην κορυφή κάθε καινούργιου thread σε αυτήν την ενότητα.

 

βρίσκω αναγκαία την ύπαρξη moderators,moderators όμως αμερόληπτων που δε θα εφαρμόζουν άλλα μέτρα και άλλα σταθμά στις εκάστοτε περιπτώσεις αλλά θα ακολουθούν μια & συγκεκριμένη γραμμή.

 

οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί είναι αδικαιολόγητοι γενικώς, αλλά όχι στην περίπτωση ενός ανθρώπου όπως ο Ιχνηλάτης ο οποίος μας έστειλε σε δικτυακό τόπο μέσω του οποίου αποκτήσαμε γνώμη για τα προσωπικά του χούγια.

 

βασικά νομίζω πως είχε σκοπο να δείξει ακριβώς την αναγκαιότητα του moderation και το έδειξε ως παράδειγμα προς αποφυγή.

 

 

ούτε θα κάτσω να στενοχωριέμαι για το ότι ένας φοιτητής ή ένας δημόσιος υπάλληλος της συμφοράς δεν θέλουν να έχουν την άποψή μου για κάποιο θέμα

 

γιατί τέτοια εμμονή με τους φοιτητές και τους δημόσιους υπάλληλους??? :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί τέτοια εμμονή με τους φοιτητές και τους δημόσιους υπάλληλους??? :?

 

Με συγχωρείς, έχεις δίκιο. Η αναφορά μου δεν είναι γενική, αλλά ειδική, δηλαδή αναφέρεται σε τέσσερα ή πέντε συγκεκριμένα πρόσωπα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρείς, έχεις δίκιο. Η αναφορά μου δεν είναι γενική, αλλά ειδική, δηλαδή αναφέρεται σε τέσσερα ή πέντε συγκεκριμένα πρόσωπα.

 

no prob! :D

απλά,θυμάμαι αρκετά ποστ σου να αναφέρονται σε αυτούς και το είχα απορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρείς' date=' έχεις δίκιο. Η αναφορά μου δεν είναι γενική, αλλά ειδική, δηλαδή αναφέρεται σε τέσσερα ή πέντε συγκεκριμένα πρόσωπα.[/quote']

 

no prob! :D

απλά,θυμάμαι αρκετά ποστ σου να αναφέρονται σε αυτούς και το είχα απορία.

 

προσπαθείστε να κάνετε quote με [ quote="to_onoma_tou_arxikou_poster" ] για να μη διαβάζουμε άστοχες λάσπες και υπονοουμενα.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου