Προς το περιεχόμενο

Ποια η έννοια της Εντροπίας;


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσπαθείστε να κάνετε quote με [ quote="to_onoma_tou_arxikou_poster" ] για να μη διαβάζουμε άστοχες λάσπες και υπονοουμενα.

 

Τόσο άστοχες, που ο συγκεκριμένος τυπάκος όπως βλέπετε τσίμπησε. Αλλά η εν' λόγω φράση του είναι το καλύτερο επιχείρημα υποστήριξης της θέσης που διατύπωσα νωρίτερα, σχετικά με το ότι το modulation δεν μπορεί να λειτουργήσει.

 

Αυτό το απίστευτο θρασύμι, μόνο και μόνο επειδή του υπέδειξαν ότι δεν μπορεί να έχει γνώμη για την ηχητική ποιότητα των mp3 (αφήνοντας κατά μέρος το παράνομο του πράγματος), επιδεικνύει εδώ και μέρες το ότι με έχει αποκλείσει από τη λίστα των πραγμάτων που διαβάζει στο noiz γράφοντας ένα μικρό script που εντοπίζει το username μου και εξαφανίζει (από όσα βλέπει αυτός) τα post μου.

 

Αυτός ο ενοχικός φασιστάκος που κάνει χρήση της τεχνολογίας για να εξαφανίζει τις γνώμες με τις οποίες διαφωνεί ας μην ανησυχεί: δεν χρειάζομαι τη συνδρομή του για να τον γελοιοποιήσω.

 

Σημ: μετά από αυτό το ξέσπασμα, παραιτούμαι της θέσης του modulator στο noiz. Εύχομαι καλή συνέχεια.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτό το απίστευτο θρασύμι, μόνο και μόνο επειδή του υπέδειξαν ότι δεν μπορεί να έχει γνώμη για την ηχητική ποιότητα των mp3 (αφήνοντας κατά μέρος το παράνομο του πράγματος), επιδεικνύει εδώ και μέρες το ότι με έχει αποκλείσει από τη λίστα των πραγμάτων που διαβάζει στο noiz γράφοντας ένα μικρό script που εντοπίζει το username μου και εξαφανίζει (από όσα βλέπει αυτός) τα post μου.

 

Αυτός ο ενοχικός φασιστάκος που κάνει χρήση της τεχνολογίας για να εξαφανίζει τις γνώμες με τις οποίες διαφωνεί ας μην ανησυχεί: δεν χρειάζομαι τη συνδρομή του για να τον γελοιοποιήσω.

 

Σημ: μετά από αυτό το ξέσπασμα, παραιτούμαι της θέσης του modulator στο noiz. Εύχομαι καλή συνέχεια.

 

Εεεεε....Δεν ξέρω αν μπορείς με κάποιον τρόπο να δεις αν όντως κάποιο τέτοιο script, αλλά κάνοντας copy-paste στα γραφόμενα του άλλου και πατώντας το κουμπάκι quote και μετά το quote*, εμφανίζεται απλά ως παράθεση.

 

Το ξέρω γιατί το έκανα κάαααποτε σε ένα άλλο φόρουμ όταν ήμουν νιούβης, πριν μάθω να το χρησιμοποιώ σωστά.

 

Η πιο πάνω παράθεση έχει γραφτεί με αυτόν τον τρόπο, για του λόγου το αληθές...

 

 

Σε κάθε περίπτωση βρίσκω την αντίδρασή σου υπερβολική, αλλά δεν μου πέφτει λόγος... :roll:

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου σας αρέσουν αυτά τα thread...

 

σε άλλα μουσικά threads βλέπεις πολύ λίγες απαντήσεις στου Ιχνιλάτη όμως ... παρα πολλές...

 

γιατί ενοχλείστε κάποιοι δεν κατάλαβα...

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω, γι αυτό λέω οτι μπορούμε να γράφουμε το όνομα του ποστερ για να μην διαβάζουμε τέτοια πράγματα. Δεν χρωστάω τίποτα σε κανέναν να διαβάζω τέτοιες λάσπες βλέπεις. Το θεικό είναι οτι κατάλαβα οτι έλεγε για μένα μιας και μίλησε για αγνόηση ποστς (λες και δεν είναι δικαίωμα μας να διαβάζουμε ότι θέλουμε, πρέπει να διαβάζουμε με το ζόρι τα πάντα), μιας και δεν είμαι ούτε δημόσιος υπάλληλος, ούτε φοιτητής πια. Γενικά δεν ξέρει τι λέει, και τσαντίζεται επειδή δεν τον διαβάζω. Ε, να τι διαβάζω όταν διαβάζω... δεν κατάλλαβε καν γιατί μπήκε στο κιλφαιλ,

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=61738#61738

 

άλλα λέει η θειά μου, άλλα ακουν τ'αυτιά μου.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...σε άλλα μουσικά threads βλέπεις πολύ λίγες απαντήσεις στου Ιχνιλάτη όμως ... παρα πολλές...

 

εγκζάκτλυ! ...

 

Το κλάσιμο είναι δικαίωμα του καθενός, αλλά φαίνεται ότι κανείς δεν εξασκεί αυτό του το δικαίωμα... Προτιμάνε να κάθονται να αλληλοπροσβάλλονται...

 

 

eye... Κάνε ό,τι σε εκφράζει κι ό,τι πιστεύεις καλύτερο... Απλά ελπίζω να συνεχίσεις να μπαίνεις στο noiz, έστω και χώρις τον τίτλο modulator...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κλάσιμο είναι δικαίωμα του καθενός' date=' αλλά φαίνεται ότι κανείς δεν εξασκεί αυτό το του το δικαίωμα... Προτιμάνε να κάθονται να αλληλοπροσβάλλονται...

[/quote']

 

όπως το πες... οι τσακωμοί και οι απαγορεύσεις δεν έχουν κανένα νόημα, σε ότι δεν θέλουμε να απαντήσουμε δεν απαντάμε. Ετσι καθαρίζουν απο άσχετα τόπικς τα φορουμ(αν θελουμε να γίνει αυτό), αλλιώς δεν γίνεται.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε Eye-protocol δεν σε ξέρω καλά , αλλά επειδή σε συμπαθούσα ούτως η άλλως, τώρα με απογοήτευσες.

 

Γιατί ρε φίλε να παραιτηθείς απο modulator?. Δεν συνηθίζω να μιλάω για το σύνολο, αλλά επειδή διαβάσω post και ξέρω πολλα΄παιδιά απο μέσα, οι περισσότεροι δεν είπαμε οτι οι modulators , δεν κάνουν καλά την δουλειά τους

 

Πρίν είπες πως αντιλαμβάνεσαι τον ρόλο του modulator, και αυτό + οι γνώσεις σου , αλλά και η συμμετοχή σου σε κάνουν απαραίτητο, και εσένα και τα άλλα παιδια, για την κοινότητά, μας

 

Δεν σου αναγνωρίζω το δικαίωμα να παραιτείσαι εύκολα, επειδή δεν μπορείς να αρέσεις σε όλους, σημασία έχει να συντονίζεις, και δεν είναι και ανάγκη να απολογείσαι για το πως το κάνεις και εσύ και οι άλλοι.

 

Το έχω ξανααναφέρει και ανα καιρούς με είπαν μια χούφτα μέλη του μήνα, φασίστα, και εγώ στεναχωρήσθηκα.

 

Αυτοι που θέλουν το noiz και την θεματολογία, το κλίμα , την ανταλλαγή γνώσεων και απόψεων στα μουσικά θέματα δεν έχουμε κανένα πρόβλημα ούτε με τους κανόνε ο ύτε με τίποτα, και αυτοί που έχουν λίγο πρόβλημα, αυτοί πρέπει να νερώσουν το κρασί τους

 

Αν παραιτηθείς , δεν θα ξαναγράψω στο noiz και ούτε θα ξαναμπώ, Σιγά

 

Δέχομαι παραίτηση μόνο αν δεν έχεις χρόνο, η αν κουράστηκες λίγο, αντε μπράβο.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω τον Eye ατομο με αποψη,γνωμη και επιχειρηματα...εστω και αν δεν συμφωνω με αυτα παντοτε-αλλωστε εκει ειναι η ομορφια....

 

Θα συμφωνουσα με τα λεγομενα του cos και θα τον παρακινουσα να επανεξατεσει την θεση του....

 

Δεν επικεντρωνομαι σε mods.μελη,επιτελάρχες....αλλα σε απλους συνομιλητες....

 

 

Αλλωστε θα του λειψουν τα βασανακια μου...........το νιωθω.... :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Σημ: μετά από αυτό το ξέσπασμα' date=' παραιτούμαι της θέσης του modulator στο noiz. Εύχομαι καλή συνέχεια.[/quote']

 

Δεν γίνεται δεκτή.

 

Είμαι σίγουρος ότι η μια παρεξήγηση φέρνει την άλλη, και θα πρέπει να σταματήσει εδώ το θέμα. Διευκρινίζω όμως τα εξής:

 

1. Οι modulators χαίρουν της εμπιστοσύνης του admin.

 

2. Σαν moderator, είναι δύσκολο να διατηρείς απόλυτη ισορροπία σε όλα τα θέματα (άνθρωπος είσαι και με απόψεις) και κάποιες στιγμές είναι πιο δύσκολες από τις άλλες... Γι αυτό συγχωρήστε μας.

Δεν είμαστε αλάνθαστοι αλλά προσπαθούμε.

Προσπαθούμε να βοηθήσουμε και να κρατήσουμε το φόρουν ευανάγνωστο.

 

3. Καταλαβαίνω ότι μας ανάβουν τα αίματα κάποια (κυρίως) άσχετα θέματα.

Αν δεν σας αφορά, αγνοήστε το.

Θα πάει εκεί που του αξίζει.

Δεν χρειάζεται να βρίζεστε.

Μπορεί να διαφέρουν κατά πολύ οι κοσμοθεωρίες μας, αλλά στο κάτω -κάτω έχουμε ένα κοινό ενδιαφέρον και γι αυτό βρισκόμαστε εδώ.

Όχι για να βριζόμαστε και να δημιουργούνται προσωπικές αντιπαραθέσεις.

 

Ελπίζω να με καταλαβαίνετε.

 

Ευχαριστώ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ συμφωνώ με τον όμορφο άνθρωπο antouan_z

 

:lol:

 

Και χωρίς διάθεση να απαξιώσω τα παιδιά που αρπάζονται.

 

Για εμένα όλα τα post και όλες οι απόψεις είναι ενδιαφέρουσες και πρέπει να συνεχίσουν όλοι να κάνουν ότι κάνουν, να γράφουν όπως νιώθουν ακομπλεξάριστα, όπως κι εγώ διαβάζω τα πάντα στο noiz. Η διαφωνία είναι μέσα στο παιχνίδι, και θα πούμε και ως άντρες ανώτεροι βιολογικά και μια κουβέντα παραπάνω, αλλά όχι και να χαλιώμαστε,

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου