Προς το περιεχόμενο

περι guitar fetish


ibanezas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί να σε σκίσουν ρε Λιάκο' date=' τί φέρνεις;[/quote']

 

Δεν φέρνω τίποτα το ιδιαίτερο, μαγνήτες, χορδές και κάτι ρωσίδες...:lol:

 

Εντάξει η παραγγελία δεν ξεπερνάει τα 200¤, αλλά είναι αρκετά για να με τσιμπήσουν στο τελωνείο!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν εγώ για 50 τόσα ευρώ βρώ καμιά...λυπητερή αύριο' date=' θα έρθω πρώτα στα Γιάννενα να σε...βασανίσω (να πάω κι απ'τον Ντούκα μια βόλτα) και μετά θα πάω στον Thkioups στη Σύρα να τον βάλω να ανέβει στην ¶νω Σύρο με τα πόδια ( 8O είναι χοντρό αυτό, πιστέψτε με, το έχω κάνει) και να φάω μετά το παγωτάκι μου στο Django (τί μάστορας ήταν αυτός...) στην πλατεία που δόξασε η Ρούλα Κορομηλά...

 

:D

 

[/quote']

 

 

Γιατί ρε παλλικάρι μου εγώ το ξόρκισα το κακό με τα φτού-φτού, εσύ το καλομελετάς τώρα.

Εν πάση περιπτώση, ως Παππα-πίκατσου, θες να σου κάνω έτσι κι ένα τρισαγιάκι καλού-κακού για να πάρεις τα πάνω σου?

Για την ¶νω Σύρο, έλα να πάμε μαζί (έχω και μηχανάκι) για κάνα κρασί και άσε τα παγωτά.

:wink: :lol:

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη μπορει να πληρωσεις παραπανω απο το συνολο που σου λεει?εμενα φορους βγαζει 0 η παραγκελια που θελω ειναι περι τα 80 δολαρια θα μου ρθει καμια εκπληξη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η παραγγελία σου είναι <100¤ τότε δεν πληρώνεις επιπλέον φόρους (κανονικά και με το νόμο) ;)

 

Για αγορές >100¤ έχεις 2 πιθανές λύσεις για να αποφύγεις τους φόρους:

 

1) ρωτάς τον πωλητή αν δέχεται να γράψει χαμηλότερη τιμή στο δέμα, ή να στο στείλει με την ένδειξη "gift"

2) προσεύχεσαι να μη πέσει στα χέρια κανενός λαλάκα τελωνειακού και σε σκίσει...

 

:lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα κύριοι...Update:

 

Παρέλαβα το πακέτο, κυριολεκτικά στις μικρότερες δυνατές διαστάσεις.

 

Στο "reason for export" έχει τσεκάρει το "other" :?: :roll: και η δηλωμένη αξία του είναι 9 $ (από τα 73$ :D :D )

 

Για τις χορδές θα φανεί στην πορεία. Η γέφυρα που πήρα

 

http://store.guitarfetish.com/vistabbrwisc.html

 

μου δίνει την εντύπωση ότι είναι λίγο ρηχές οι διαδρομές πάνω στα saddles, τουλάχιστον για 11άρες που χρησιμοποιώ. Για τους περίεργους, να αναφέρω ότι γράφει "Korea" από κάτω.

 

Οι μαγνήτες

 

http://store.guitarfetish.com/chpafhumapab.html

 

ήρθαν όπως τους βλέπετε, βιδωμένοι πάνω στα rings κι ετοιμοπόλεμοι. Αλλά μάλλον θα αργήσω πολύ να δω τί λένε...(δεν ξέρω γιατί τους παρήγγειλα :oops: ...14k μαγνήτη εγώ;;;Μήπως είμαι thrasher και δεν το ξέρω;;)

 

:lol: :lol:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε κι εμένα σήμερα η παραγγελία από GFS!!! (Μόνο 5 μέρες για Γιάννενα!!!)

Τελικά ο τύπος είναι "γάτα"!!! :lol: Δήλωσε αξία 20$ οπότε ούτε φόροι, ούτε τίποτα ;)

 

GFS_parcel.jpg

 

 

Εδώ βλέπετε το μαύρο handwired pickguard που πήρα με τους 1960 repro:

 

GFS_black_pickguard_front.jpg

 

To wiring του:

 

GFS_black_pickguard_back.jpg

 

Tα Alpha Pots:

 

GFS_alpha_pots.jpg

 

To CRL switch:

 

CRL_switch.jpg

 

και το project "BLACKIE" αρχίζει να παίρνει "σάρκα και οστά":

 

blackie_body.jpg

 

:D 8)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ προσεγμένη δουλειά (ειδικά για τα λεφτά που κοστίζει) ή μου φαίνεται; :?:

 

 

Elavd το καινούριο project σου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον!

 

Θα κάνεις και decal Ferden Paokcaster; :lol: (ξέρω, ξέρω, σκάω! :D )

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ προσεγμένη δουλειά (ειδικά για τα λεφτά που κοστίζει) ή μου φαίνεται; :?:

 

Όντως!!!

 

Θα κάνεις και decal Ferden Paokcaster; :lol: (ξέρω' date=' ξέρω, σκάω! :D )[/quote']

Bρε ιερόσυλε!!!

Gilmouro-caster θα κάνω!!! Σιγά μην έγραφα και Pas-Giannena-caster!!! :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Παράκληση προς τον elavd

 

Μην βάλεις CBS-style headstock στη Strat! Σε παρακαλώ, είναι χάλια! Κρίμα η κιθάρα δηλαδή...

Απόδειξη, το γεγονός ότι και ο Gilmour και ο Juanes έχουν μοντέρνα headstocks στις δικές τους. :wink:

 

2. Καφριλίκι

 

ΠΑΣ ΟΛΕ, ΠΑΣ ΟΛΕ, ΦΕΡΤΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΝΑΡΓΙΛΕ ΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΛΗ ΜΑΣΤΟΥΡΑ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ ΟΛΑ ΜΠΛΕ!!! (Εν χορώ)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου