Προς το περιεχόμενο

Blackstar Ht dual emulated output test (Hotel California)


Adamo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο φίλε Adamo εξαιρετικό και το πετάλι και το παιξιμό σου,στο τελείωμα του τραγουδιού σήκωνε ένα σολάκι δικό σου έτσι όπως μας έφτιαξες.

 

Όσο για τον εξοπλισμό και εγώ με κιθάρα κουκουρούκου είμαι μιας και όταν μπορούσα να πάρω μια καλή (λόγο χρημάτων)πετούσα χαρταετό,τώρα έμεινα με μια js jackson απλά της έχω αλλάξει μαγνήτες και ηλεκτρικά πράμα που αν αλλάξω ποτέ κιθάρα(χλωμό αλλά λέμε)μπορώ να τα πάρω να τα βάλω στην άλλη.

 

Η κιθάρα βγάζει ωραίο ήχο διαβγές δεν έχω παράπωνο τα τάστα της να ήταν λίγο πιο ψηλά όχι πολύ και το σημείο που δένει το μανίκι με το σώμα(εκεί που είνια οι βίδες) να ήταν λίγο πιο λεπτό γιατί δεν βολεύει,θα ήταν κούκλα.

 

Σου προτείνω (αν δεν τα έχεις κάνει)να σπλιντάρεις τους μαγνήτες θα έχεις τρελούς συνδιασμούς.

 

Το Σαββάτο το VOL pot το έκανα για σπλινταρισμα του tb-4 και το tone pot το έκανα για phase on off με puss pull pots μηλάμε πολύ ώραία φάση που στο προτείνω ανεπιφύλακτα.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ευχαριστω παιδια.Δεν το κοψα βρηκα στα μπαμ ενα backing track μονο το σολο για να δειξω αυτο που ηθελα για το πεταλι,που παραδοξως ο ηχος βγηκε παρα πολυ κοντα στο πρωτοτυπο σολο ενω δεν ειχα τετοια προθεση.

Εχω ανεβασει καποια κομματια youtube ,covers προς το παρων,θα κοιταξω να κανω ενα φουλ cover και ισως το τραβηξω λιγο ενα 8μετρο να βαλω και κατι δικο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Σου προτείνω (αν δεν τα έχεις κάνει)να σπλιντάρεις τους μαγνήτες θα έχεις τρελούς συνδιασμούς.

 

Το Σαββάτο το VOL pot το έκανα για σπλινταρισμα του tb-4 και το tone pot το έκανα για phase on off με puss pull pots μηλάμε πολύ ώραία φάση που στο προτείνω ανεπιφύλακτα.

φιλε βασιλητο ξερω το χω δει απο πολλους φιλους αλλα μετα θα μπλεξω με διαφορα εντασεων κλπ και ειμαι λιγο "απλος" στο gagdet μερος της κιθαρας,γιατι εχω συνηθισει να παιζω σε ακουστικες,λογω δουλειας,και ειχα παρατησει την μελετη για καποια χρονια,και επειδη εχω δει πολλαααα πορτοφολια να αδειαζουν για πειραματισμο  :P

μενω σε οτι ακουω καλο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία η ηχογράφηση.Δε περίμενα όμως και κάτι λιγότερο από το συγκεκριμένο πετάλι και γενικά οτιδήποτε blackstar  :D Συγχαρητήρια,πολύ καλό το παίξιμο σου Adamo.Ήταν ευχάριστο να ακούσουμε αυτό το κλασσικό σόλο.

Νιώσε την δύναμη του Black Dragon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε βασιλητο ξερω το χω δει απο πολλους φιλους αλλα μετα θα μπλεξω με διαφορα εντασεων κλπ και ειμαι λιγο "απλος" στο gagdet μερος της κιθαρας,γιατι εχω συνηθισει να παιζω σε ακουστικες,λογω δουλειας,και ειχα παρατησει την μελετη για καποια χρονια,και επειδη εχω δει πολλαααα πορτοφολια να αδειαζουν για πειραματισμο  :P

μενω σε οτι ακουω καλο

 

 

OK respect  :D

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που ξεχασα να πω ειναι οτι το μονο που εβαλα στο pro tools (SE εκδοση) ειναι ενα equalizer γιατι η αληθεια ειναι οτι το 2ο καναλι του πεταλιου ενω ειναι γενικα γ*ματο του λειπουν μεσαια αρκετα και εφοσον υπαρχει μονο ενα eq πανω του εγω προτεινω σε αυτους που θελουν να παιζουν πολλα ειδη να βαλουν και ενα eq μαζι και για live καταστασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερός ήχος αν σκεφτεί κανείς ότι είναι κιθάρα-πετάλι-καρτα ήχου!

Καλά για το παίξιμο δεν μπορώ να πώ τίποτα γιατί δεν νομίζω να φτάσω σύντομα σε τέτοιο επίπεδο  ;D

Εχει μια φίλη μου το HT Blackfire Gug g Signature που είναι παρόμοιο με αυτό και δεν ήξερα πώς θα ακούγεται χωρίς ενισχυτή αλλά τώρα θα παίξει σίγουρα καμιά ηχογράφηση με το πεταλάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερός ήχος αν σκεφτεί κανείς ότι είναι κιθάρα-πετάλι-καρτα ήχου!

Καλά για το παίξιμο δεν μπορώ να πώ τίποτα γιατί δεν νομίζω να φτάσω σύντομα σε τέτοιο επίπεδο  ;D

Εχει μια φίλη μου το HT Blackfire Gug g Signature που είναι παρόμοιο με αυτό και δεν ήξερα πώς θα ακούγεται χωρίς ενισχυτή αλλά τώρα θα παίξει σίγουρα καμιά ηχογράφηση με το πεταλάκι.

ειναι τρομερο πεταλι.πιστευω οτι καλυτερο μετα απο εναν καλο ενισχυτη,αλλα θεωρω οτι το ζηταει το eq εκτος αν προοριζεται για μεταλ τοτε ειναι ετοιμο.

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τα παιδιά που έγραψαν παραπάνω. Πάρα πολύ ωραίος ήχος και πάρα πολύ ωραίο παίξιμο!  :)

:) ευχαριστω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου