Προς το περιεχόμενο

NEW! StudioBLADE Gen3 Keyboard Production Station


foxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ειχα δει πριν κατι μηνες στο site τους, τοτε το synth ειχε πολυ μικροτερη οθονη. Για καποιο περιεργο λογο, δεν μου κανει "κλικ", οπως δεν μου κανουν γενικα "κλικ" τα soft synths και λοιπα VST. Κατα τα αλλα βεβαια το μηχανημα ειναι πολυ δυνατο.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σύμφωνοι, πολύ δυνατό, πολύ ικανό μηχάνημα. Αλλά ρε γαμώτο μου, είναι κακάσχημο και μη εργονομικό. Πού πήγαν οι εποχές που έβλεπες ένα κανονικό synth και πέρα από τον ήχο και τις δυνατότητες που προσέφερε, το ερωτευόσουν και εμφανισιακά; Η οθόνη του γελοιωδώς τεράστια, μη πρακτική και εξαιρετικά ευάλωτη για τις συνθήκες ενός live. Στο studio θα προτιμούσα ένα κανονικό υπολογιστή με όλα του τα καλούδια, σε live καταστάσεις θα προτιμούσα τουλάχιστον ένα "κανονικό" synth και την αξιοπιστία και την ασφάλεια που προσφέρει, και ίσως και ένα laptop για extra υλικό που ίσως να χρειαζόμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σύμφωνοι, πολύ δυνατό, πολύ ικανό μηχάνημα. Αλλά ρε γαμώτο μου, είναι κακάσχημο και μη εργονομικό. Πού πήγαν οι εποχές που έβλεπες ένα κανονικό synth και πέρα από τον ήχο και τις δυνατότητες που προσέφερε, το ερωτευόσουν και εμφανισιακά; Η οθόνη του γελοιωδώς τεράστια, μη πρακτική και εξαιρετικά ευάλωτη για τις συνθήκες ενός live. Στο studio θα προτιμούσα ένα κανονικό υπολογιστή με όλα του τα καλούδια, σε live καταστάσεις θα προτιμούσα τουλάχιστον ένα "κανονικό" synth και την αξιοπιστία και την ασφάλεια που προσφέρει, και ίσως και ένα laptop για extra υλικό που ίσως να χρειαζόμουν.

 

Δεν εχεις αδικο καπως ετσι πιστευω κινουντε και οι περισοτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμίζει ναυάγιο openlabs neko keyboard κτλ... ;D

...γι αυτο θα παει κι αυτο απατο... ;D

Αν και το Neko ηταν τουλαχιστον σχεδιαστικα πιο ωραιο, αυτο το  'PC in a keyboard' concept δεν τραβαει.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος τους φταίει?.Αν θέλω pc/mac θα πάω να πάρω pc/mac,αν θέλω rompler synth θα πάρω rompler synth.Τόσο απλά. Στην περίπτωση τους ισχυεί το "λίγο απόλα και στο τέλος τίποτα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι. Ολα αυτα τα ανοιχτου τυπου συστηματα δεν θα τρεχουν τιποτα σε μερικα χρονια, ή για να τρεξουν θα πρεπει ο χρηστης να κανει αναβαθμιση στο hardware. Τα συστηματα αυτα ειναι ηδη ακριβα, και με τους ρυθμους που τρεχει η τεχνολογια δεν αξιζει να ριξει καποιος λεφτα να τα αγορασει.

Φτιαξτε περισσοτερα dedicated πραγματικα hardware synths και αφηστε τις "PC in a keyboard" αηδιες. Ολα αυτα εχουν πολυ κοντινη ημερομηνια ληξης.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου