Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης για να ακουγομαι σαν τον SRV


SpyrosMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει τα μπλουζ ή παίζει τα μπλουζ του SRV γιατί αν παρατήρησες, σε ένα άλλο του ποστ ο φίλος ζητάει τη γνώμη μας για το ποιος είναι ο καλύτερος μπλουζίστας όλων των εποχών, εκφράζοντας την άποψη ότι είναι ο SRV.

 

Αυτό δεν έχει καμία σημασία, αυτό που εγώ σου επεσήμανα είναι πως δεν έδειξε κάποια έπαρση ώστε να αξίζει το λογίδριο που του έγραψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μάλιστα, δηλαδή το πρώτο βήμα για να βγάλει κανείς τον ήχο του SRV είναι τα πολλά βατ και πολλά μεγάφωνα. ΟΚ.

 

filos αφτα που εχι ο Tom Waits φτανουν?I na valo kai αλλα?

 

c08d3d4f.gif

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν έχει καμία σημασία, αυτό που εγώ σου επεσήμανα είναι πως δεν έδειξε κάποια έπαρση ώστε να αξίζει το λογίδριο που του έγραψες.

 

ΟΚ. Προτείνω λοιπόν αν ο φίλος φυσικά το επιθυμεί, να μας πει ο ίδιος πως ερμηνεύει τον αυτο-χαρακτηρισμό του ως μπλουζμαν. Αλλά και πάλι, ο καθένας είναι ελεύθερος να αυτοχαρακτηρίζεται όπως επιθυμεί. Σεβαστή πάντως η άποψή σου.

 

Την καλημέρα μου

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα είναι στην παικτική ικανότητα των χεριών σου αγαπητέ..

άσε τους ενισχυτές και τις κιθάρες..

Μελέτησε, βάλε μέσα σου ακούσματα, διάβασε τεχνικές, αντέγραψε τεχνικές και κάντες δικές σου..και πάλι εδώ είμαστε...

 

Οφφ τοπίκ:

Τι να πουν και Έλληνες μπλούζμεν με δισκογραφία και λάιβ από τα γενοφάσκια τους...

Με μια κιθάρα και 1-2 πετάλια...και ένας ενισχυτής ..και μένεις άφωνος όταν τους ακούς...

 

Ντουνούσης;...Zάικος;....και πάει λέγοντας..

 

όλα μέσα σου και στα χέρια σου είναι.

Και θα νιώσεις όπως ένιωθε ο SRV.

Χάλασε τα χρήματα σου σε μαθήματα και σε διδάσκαλο που να σου γίνει μέντορας.

 

 

Αυτά από μένα..και την καλημέρα μου.

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε συμφωνώ απαραίτητα με την παραπάνω διαπίστωση αν και την έχω ενστερνιστεί κι εγώ σε ορισμένες περιπτώσεις.

Άλλο αέρα έχεις για να μάθεις (αντιγράψεις) όταν είσαι κοντά στον ήχο. Όσες φορές το ένιωσα - να έχω το σωστό ήχο - όταν ήμουν αρχάριος, μου έδωσε τεράστια ώθηση, ένιωθα τα δάχτυλα μου να πετάνε και μελετούσα με τις ώρες.

Πέραν του ότι σε βοηθάει να εξελίξεις και τα "κατάλληλα δάχτυλα" για αυτό που θέλεις να παίξεις. Άλλο να παίζεις με ένα distortion μέσα από Marshall και άλλο με booster μέσα από από Fender καθαρό.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο αέρα έχεις για να μάθεις (αντιγράψεις) όταν είσαι κοντά στον ήχο.

 

Αναμφίβολα. Ο "κατάλληλος" ήχος λειτουργεί ως έμπνευση και κίνητρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οφφ τοπίκ:

Τι να πουν και Έλληνες μπλούζμεν με δισκογραφία και λάιβ από τα γενοφάσκια τους...

Με μια κιθάρα και 1-2 πετάλια...και ένας ενισχυτής ..και μένεις άφωνος όταν τους ακούς...

 

 

Ενίοτε και χωρίς αυτα.  ;D

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου