Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης για να ακουγομαι σαν τον SRV


SpyrosMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία ενδιαφέρουσα άποψη που θεωρώ πως σχετίζεται άμεσα με το θέμα του thread.

 

http://blues.gr/profiles/blogs/a-interview-with-veteran-guitarist-rick-randlett-respect-to

 

Ένα απόσπασμα της συνέντευξης:

 

What advice would you give to aspiring musicians?

Run away!!! No, there will always be players who are affected by blues the same as you and I are; my advice is always be yourself; we really don't need more Stevie Rays! Also stick to it. If you give up you'll never get there, but if you keep trying there's always a chance good things will happen.

 

Rick Randlett

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν πλησιάσεις τον ήχο που θές σίγουρα θα σε βοηθήσει.Ομως είμαι σίγουρος ότι και τον ίδιο εξοπλισμό του srv να έχεις δε θα μπορέσεις να ακουστείς σαν αυτόν.Κατα τη γνώμη μου το μυστικό είναι στα (χέρια).Μια και αναφέρατε τους Ελληνες bluesmen ο Ζαικος για παράδειγμα είναι απο τους λίγους κιθαρίστες που με ότι και να παίξει απο σκουπόξυλο μέχρι την καλύτερη κιθάρα ,πάντα έχει τον ίδιο ήχο.Δε ξέρω αν με πιάνεις.Πάντως για να έρθουμε στο θέμα μας μόνο με fender ενισχυτή μπορείς να πλησιάσεις τον ήχο του και πιο συγκεκριμένα με super reverb bf.Καλή τύχη! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:Pεγω λεω να ξεκινησεις απο το λιγοτερο δαπανηρο

Κουρδισε ημιτονιο κατω και βαλε 13αρες

Ειναι το πιο φτηνο αλλα το πιο δυσκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου