Προς το περιεχόμενο

Ό, τι πιο κοντά σε fender tweed στα 500€. Υπάρχει Αη-Βασίλης;;;


mc06060

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα κιτ φαίνονται πολύ ενδιαφέρουσα υπόθεση αλλά σίγουρα δεν έχω την τεχνογνωσία, αλλά, δυστυχώς, ούτε και το χρόνο (για την ώρα τουλάχιστον) να εμπλακώ με τέτοια project.

 

Να κάνω επίσης την αφελή μου ερώτηση: επιλογές όπως ο Blues Junior tweed ή ο VOX Tony Bruno μπορούν να πλησιάσουν;; Ρωτάω γιατί δεν τους έχω βρει πουθενά για δοκιμή. Ειδικά ο δεύτερος φαίνεται αρκετά ενδιαφέρων.

 

Απο κεί και πέρα, προφανώς μ' ενδιαφέρουν και τα μεταχειρισμένα, απλά δεν ξέρω αν, πέραν των Fender Blues Delxe ή DeVille, τι άλλο μπορεί να είναι ενδιαφέρον...

 

 

οι ενισχυτες που αναφερεις ΟΥΔΕΜΙΑ σχεση εχουν με Tweed ηχο,καλυτερο value απο τον VHT στην Ευρωπη δυσκολα θα βρεις.Και ειναι και handwired & made in USA.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καταρχας...εννοειται οτι υπαρχει Αη Βασιλης  ;D

 

Αν του ειχες ζητησει δε για τα χριστουγεννα να σου φερει κατι κοντινο στον tweed ηχο (με ταβανι τα 500 ευρω-μην τον ξοδεψεις και πολυ τον Αη :P ) πιστευω κατω απο το δεντρο σου θα εβρισκες αυτο:

 

http://www.thomann.de/gb/fender_pro_junior_iii_red_october.htm

 

 

Βγαινει και σε μαυρο ακριβως στα 500 ευρω, αλλα αυτος σιγουρα θα ακουγεται καλυτερα!

Αν τον βρεις και μεταχειρισμενο, παιζει γυρω στα 350-400€  ;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε mc06060 πάρε ένα τηλ να μιλήσεις με τον colorsound είναι πολύ βοηθητικό παιδί και θα σου πει ότι θες να μάθεις,οι τιμές του είναι πολύ καλές για τη δουλειά που "βάζει" στους ενισχυτές του!πέρισι που είχα ρωτήσει για έναν tweed είχε 400ευρώ αλλά τώρα έχει πωληθεί και επειδή πάει καιρός δεν θυμάμαι τα χαρακτηριστικά του!

 

καλές αγορές!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O fender champion 600 με καμια μόντα? και σε καμια 4Χ10 με μεγαφωνα αναλογα με bassman? δεν μπορει να πλησιάσει?

 

Επίσης on topic σχετικά μια έρωτηση. Εχω ακουσει για τους Richter και ειδκά το 5Ε3 clone.

Είνα φάση victoria και παει ψηλά το budget? η είναι ποιο προσιτο σε money και εντάσεις γιαιτ είχα ακούσει αυτο και τα σπαει και με τελε  ;D ;D ;D

 

[flash=200,200]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαβαζεις και με ιδιαιτερη προσοχη τα posts των αλλων ε? ;D

 

Εχω ακουσει για τους Richter και ειδκά το 5Ε3 clone.

Είνα φάση victoria και παει ψηλά το budget

 

o Richter ειναι ενας ακομα συναρμολογητης ,πρεπει να υπαρχουν καμμια 100η στις ΗΠΑ,που φτιαχνει tweed copies,500 ευρω δεν κανουν παντως.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για αι βασιλη θα σε γελασω, αλλα τον δικο μου blues deluxe γυρω στα 400-450 τον ειχα παρει μεταχειρισμενο (Αμερικανικο κι απο μαγαζι κιολας). 500€ μου φαινονται μια χαρα τιμη, απλα θελει ψαξιμο και υπομονη να βρεις κατι καλο μεταχειρισμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ενισχυτες που αναφερεις ΟΥΔΕΜΙΑ σχεση εχουν με Tweed ηχο,καλυτερο value απο τον VHT στην Ευρωπη δυσκολα θα βρεις.Και ειναι και handwired & made in USA.

 

 

Καλά, εσύ θες να μας πείσεις ότι υπάρχει Αη-Βασίλης!  ;D Made in China είναι, αλλά όντως hand-wired και με εξαιρετικό value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αι βασιλη θα σε γελασω, αλλα τον δικο μου blues deluxe γυρω στα 400-450 τον ειχα παρει μεταχειρισμενο (Αμερικανικο κι απο μαγαζι κιολας). 500€ μου φαινονται μια χαρα τιμη, απλα θελει ψαξιμο και υπομονη να βρεις κατι καλο μεταχειρισμενο.

 

Αν δεν κάνω λάθος, τόσο ο Blues Deluxe όσο και ο Hot Rod Deluxe, αποτελούν παραλλαγές του Deluxe Reverb κι όχι κάποιων tweed μοντέλων. Αυτό, βέβαια, δεν αναιρεί ότι μπορεί να είναι πολύ καλοί ενισχυτές (με HRD έχω παίξει, BD όχι).

 

Παρόλαυτα θα θελά να μάθω αν υπάρχουν μαγαζιά με μεταχειρισμένα στην Αθήνα (ξέρω σίγουρα ένα στην Τοσίτσα, δε θυμάμαι όνομα) που θα άξιζε να ψάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλά, εσύ θες να μας πείσεις ότι υπάρχει Αη-Βασίλης!  ;D Made in China είναι, αλλά όντως hand-wired και με εξαιρετικό value for money.

made_in_.thumb.png.0c14663cf0e2874ce96273c0a19aa76e.png

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου